7.9

623 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (542.554 OY)

KONUSU
Los Angeles’ta maddiyate dayalı bir hayat süren fırlama Charlie, yıllardır uzak kaldığı babasının ölümü üzerine 3 milyon dolarlık mirastan yararlanacağını düşünerek hayaller kurar. Oysa kendisine sadece 1949 model bir Buick bırakan babası, servetin tamamını Charlie’nin daha önce varlığından haberdar ... Devamı
Los Angeles’ta maddiyate dayalı bir hayat süren fırlama Charlie, yıllardır uzak kaldığı babasının ölümü üzerine 3 milyon dolarlık mirastan yararlanacağını düşünerek hayaller kurar. Oysa kendisine sadece 1949 model bir Buick bırakan babası, servetin tamamını Charlie’nin daha önce varlığından haberdar olmadığı ağabeyi Raymond’a bırakmıştır. Önemli bir ayrıntı ise, Raymond’un bakıma muhtaç, otistik bir dahi olmasıdır!

Maddiyatçı Charlie mirasın en azından bir kısmından vazgeçmek niyetinde değildir. Bunun için Raymond’u kaldığı klinikten kaçırıp ülke çapında bir seyahate çıkarır. Yol boyunca ağabeyinin yaşamı zorlaştıran alışkanlıklarıyla çileden çıksa da otistik adamın matematik ve hafızalama konusundaki insanüstü yeteneği karşısında bol bol hayrete düşer. Nihayetinde Las Vegas’taki kumarhanelerde bu az bulunan kabiliyetten yararlanarak hile yapmaya bile çalışır. Yol boyunca Charlie, sadece Raymond’u değil, geçmişinin bir parçasını ve belki de kendini keşfetme fırsatı da bulacaktır.

Dört adet Oscar heykelciği yönetmen Barry Levinson’a, senarist Ronald Bass’a, başroldeki Dustin Hoffman’a ve elbette Yağmur Adam filminin kendisine layık görülmüştü. On yılın en sevilen filmlerinden biri için sinemaseverler 1988’e dek beklemek zorunda kalmışlardı.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@atacancandar

8 ay önce

8.5 / 10

Dustin Hoffman'ın performansı gerçekten göz kamaştırıcı. Charlie'nin önyargıları ve Raymond'ın özel dünyasının içine girmek için yaptığı çaba çok iyi yansıtılmış. İkisinin arasında bir bağ oluştuğunda, gerçekten dokunaklı bir hikaye ortaya çıkıyor.

@mertcannn

1 yıl önce

8.5 / 10

Hem düşündüren hem güldüren hem ağlatan harika bir film kardeş olsun isterse hasta olsun kardeşlik bağının ne denli önemli olduğunu anlatıyor yoksa hala izlemedinizmi?

-Raymond
-evet
-Sana sarılabilirmiyim
-evet
-Pekala sana sarılıcam
-evet
-Şuan sana sarılıyorum
-evet AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :D

@mavimilena

2 yıl önce

9.3 / 10

Yoğun duygular içerisinde izleyeceğiniz etkileyici bir film. Tom Cruise’u ne kadar çok seviyor olsam da bu filmde özellikle Dustin Hoffman benim için çok daha iyi ve öndeydi. Yıllar geçse de bende değerini kaybetmeyecek filmlerden biri. Tereddüt etmeden izleyiniz!

@bilgeesni

3 yıl önce

8.4 / 10

İkilinin muazzam uyumunun yanısıra filmde çok güzel kamera açıları yakalanmış konu Harika işlenmiş mükemmel bir film

@steed

4 yıl önce

30 yıl önce öyle bir film yapmışlar ki bitsin istemeyeceksiniz. Dustin Hoffman oyuncu mu doğdun be usta!

@eldemirpinar

7 yıl önce

10 / 10

Raymond'un sıcak sudan korktuğu sahne aklımda çok yer edindi. Sanki iki kardeşin arasında düşünülenden daha sıcak daha yoğun bir bağ varmış gibi hissettim. Mükemmeldi!
K

@korkutan

7 yıl önce

7.5 / 10

Dustin Hoffman'ın oyunculuğu için izlenebilir film

Ayrıca film 15 dakika daha kısa olabilirmiş

Eğer 80'lerde Amerika'da yaşamadıysanız izlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz.
R

@redmullet

9 yıl önce

8.5 / 10

Düşündürücülüğün ötesinde, duygu sömürüsü yapmadan ruhun derinliklerine inmeyi başarabilen bir başyapıt. Her ne kadar finalinin böyle bir film için fazla sönük kaldığını düşünsem de şarkı listesine ve Dustin Hoffman'ın mükemmel oyunculuğuna gölge düşüremedi.
M

@mementomori23

10 yıl önce

8.4 / 10

uzun zamandır aklımdaydı ancak bir türlü izleme fırfatı bulamamıştım. oyunculuğun gerçekten hakkını vermek lazım otizm konusu çok iyi işlenmiş

@nike9779x

10 yıl önce

8.8 / 10

Bitmesini istemeyeceğiniz filmlerden biri.Kesinlikle aldığı puanı hakediyor.
S

@sinan_ates55

11 yıl önce

10 / 10

şaka gibi güzelim film küt diye bitti öyle alışmıştım ki bitmese sabaha kadar izleyebilirdim çok iyi gerçekten...
S

@sinan_ates55

11 yıl önce

10 / 10

son zamanlarda izlediğim bir kaç gereksiz filmler yüzünden artık bir filme başlarken korkar oldum. ya istediğim gibi kendimi kaptıramazsam diyip duruyorum. bana forrest gump tarzı sürekli akıcı bir masalımsı tadı verecek bir kaç film lazım. sinan_ates5552@hotmail.com

@john_titor

11 yıl önce

o değil de acaba öss ye girse kaç pöen alırdığ

@ezgi124

11 yıl önce

9 / 10

öncelikle şunu söylemeliyim ki dustin hoffman'ın oyunculuğuna ba-yıl-dımm !^^ cidden çok iyi bir filmdi,içinde çalan tüm müzikleri de sevdiim.. izlemenizi öneririm :)

@neyin_nessi

11 yıl önce

8.5 / 10

Bu filme çok geç kalmışım mutlaka izleyin daha fazla gecikmeden..
SPOILER

Yağmur Adam filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yağmur Adam filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yağmur Adam filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL