6.8

42 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (151.170 OY)

KONUSU
On beş yaşındaki genç kız olan Sarah, küçük bir bebek olan erkek kardeşinin kaybolmasını diler. Ahı tutup da küçük Tobey gerçekten de goblinler tarafından kaçırılınca, onu bulmak için maceraya atılmak başa düşer.

Yollara düşen genç kız, fantastik bir labirentin göbeğindeki goblin şatosuna ulaşmak v
... Devamı
On beş yaşındaki genç kız olan Sarah, küçük bir bebek olan erkek kardeşinin kaybolmasını diler. Ahı tutup da küçük Tobey gerçekten de goblinler tarafından kaçırılınca, onu bulmak için maceraya atılmak başa düşer.

Yollara düşen genç kız, fantastik bir labirentin göbeğindeki goblin şatosuna ulaşmak ve büyücü kralın esir ettiği kardeşini kurtarmak zorundadır. Bu yolda tuhaf yaratıklar ve sayısız tehlike onu beklemektedir. Birbirinden zor bilmeceler de cabası.

Kukla ustaları Jim Henson ve Frank Oz’a ek olarak bir başka efsane -Monty Pyton’dan- Terry Jones’unun da katkılarıyla on yıllara direnen unutulmaz bir film. Her dahil olduğu filme ışıltısıyla değer katan David Bowie’yi ise goblin kralı rolünde izlemek ve şarkılarını dinlemekse eşsiz bir deneyim.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@no_one

7 yıl önce

8 / 10

Çekildiği zamana gö....Şaka şaka konusuyla ,goblinleriyle ,görselliğiyle ,bütünüyle parçasıyla çok güzel bir eserdi.

Hakimi olduğunuz ,olduğu gibi kabul ettiğiniz bir dünya aslında edilgen zihninizin yarattığı bir fantazmagori olabilir...

@seko

10 yıl önce

Hayallerimizin sınırı yok.

Filmden sadece 2 saniyelik bir sahne görüp izlemeye karar verdim. İyi ki izlemişim. Bence her çocuğun ve hala içinde birazda olsa çocukluk olan kişinin izlemesi gerek. Gerek içerdiği mesajlar gerek zamanın şartları göz önüne alınınca başarılı bir yapım diyebiliriz.

İnsanlık hayal gücü olmadan bugünlere gelemezdi.Hayal gücünün temelleri ise küçük yaşlarda atılıyor bu yüzden mümkün olduğunca çocukların hayal güçlerini geliştirici ortamlarda bulunmalarını sağlamak gerek.

Puanım: 8
Y

@yasem_oz

12 yıl önce

"kilolarca sim,metrelerce misina ve bir dolu kukla" alın size 80'ler fantazyası.
D

@denizdostgozen

12 yıl önce

jim Henson'ın kuklaları ve G. Lucas'ın hayal gücüyle ortaya çıkan enerji :)
D

@darlyopus

13 yıl önce

8.5 / 10

Sıcak bir aile filmi. Fazla yormayan fantastik bir film arıyorsanız kendisi ilaç gibi gelebilir. "Requiem for a Dream", "Dark City", "Blood Diamond" gibi filmlerden hatırlayabileceğiniz Jennifer Connelly'i 16 yaşındayken izlemek keyifliydi. Ben kendisine yine hayran kaldım, pek doğal buluyorum çünkü. David Bowie'ye zaten bir şey diyemiyorum. Hem oynamış, hem müzikleriyle destek olmuş. Her an şarkı söylemeye meyilli bir kötü adam profili şıktı gerçekten.

Çok basit sahnelerde bile sırıtmanıza engel olamayabilirsiniz. Sonuçta, bugünlerde adamın kafasına kaya düştüğünde gülümseyen pek kimse kalmamıştır, diye düşünüyorum. Bu filmde ben çoğuna gülümsedim, sanki daha sonraları sıkça kullanılarak klişeleşmiş muzip sahnelerin kullanıldığı filmlerin atası gibiydi.

Göz atın derim.
Z

@zibidipisi

16 yıl önce

Dawid Bowie'nin yüzü suyu hürmetine izlenir ancak.
SPOILER

Labirent filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Labirent filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Labirent filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL