Saygı Yorumları

Saygı dizisi detayları

@stiff

1 gün önce

7.4 / 10

Ben sevdim. Helen ve Savaş gibi iki uyuz karakteri barındırıyor. İlk bölümden itibaren beyaz içecekten içme isteği uyandırıyor. Bunu Helen'in bardağı tutuş şekline rağmen yapabiliyor. Övme konusunda biraz aradayım ama seyir zevki kesinlikle yüksek. Bazı sahneler sinema tadı verirken bir o kadar ucuz ve "keşke olmasaydı" dediğim sahneleri de barındırıyor. İnternet dizisi diye küfür ve öpüştürmeyi yerli yersiz kullanmışlar. Özellikle ünlem olarak kullandığımız güzide küfür Savcı Halil karakterine pek gitmemiş. Arya Stark'a benzeyen Damla Sönmez'e Arya adı ve idealist savcı rolü pek gitmemiş. İlk sezonda Ercüment Çözer karakterini iyi bir adammış gibi başlatırlarken, ikinci sezonda aslında kötü adam halini görüyoruz. Nejat İşler yine rolün hakkını vermiş ama bence Erkan Can olmasa da olurmuş. Başıma bir şey gelmeyecekse Erkan Can'ı kasıntı buluyorum. İlk sezondaki toplumsal göndermeler, "Eyvallah" eşliğindeki kısa klipler çok başarılı. Toplumsal göndermeleri övelim hatta; ikinci sezon ilk
... Devamı
Ben sevdim. Helen ve Savaş gibi iki uyuz karakteri barındırıyor. İlk bölümden itibaren beyaz içecekten içme isteği uyandırıyor. Bunu Helen'in bardağı tutuş şekline rağmen yapabiliyor. Övme konusunda biraz aradayım ama seyir zevki kesinlikle yüksek. Bazı sahneler sinema tadı verirken bir o kadar ucuz ve "keşke olmasaydı" dediğim sahneleri de barındırıyor. İnternet dizisi diye küfür ve öpüştürmeyi yerli yersiz kullanmışlar. Özellikle ünlem olarak kullandığımız güzide küfür Savcı Halil karakterine pek gitmemiş. Arya Stark'a benzeyen Damla Sönmez'e Arya adı ve idealist savcı rolü pek gitmemiş. İlk sezonda Ercüment Çözer karakterini iyi bir adammış gibi başlatırlarken, ikinci sezonda aslında kötü adam halini görüyoruz. Nejat İşler yine rolün hakkını vermiş ama bence Erkan Can olmasa da olurmuş. Başıma bir şey gelmeyecekse Erkan Can'ı kasıntı buluyorum. İlk sezondaki toplumsal göndermeler, "Eyvallah" eşliğindeki kısa klipler çok başarılı. Toplumsal göndermeleri övelim hatta; ikinci sezon ilk bölümündeki kız isteme sahnesi dahil çok çoook iyi! Bir de müzik seçimleri çok başarılı. İki gün "ruhumu okşar her bakışın, gelişi güzel saç toplayışın" diye gezdim evde. Dizinin en kötü yanı Helen ve Savaş. Hem karakter olarak, hem dünyanın en kötü iki oyuncusu seçilmiş gibi bir havası var.

@bigamist

2 ay önce

9 / 10

2. sezonu da oldukça iyi . Hatta ilk sezondan daha çok keyif aldım. Harika bir bölümle sezon finali yaptı. Sarp Akkaya’nın oynadığı yalan söyleyemeyen karakterin sahnelerini sevdim. 1.50lik Miray Daner’in iri yarı adamları haşat ettiği sahneler ise izlediğim en komik şey olabilir.

@zenobiaa

4 ay önce

8.2 / 10

2.sezon ile bomba gibi dönmüştür.

@semih_cx

4 ay önce

yanlış bir yere yazıyorum büyük ihtimal ama bir soru sormak istiyorum izniniz ile. Daha önceden liste oluşturmuştum. Birkaç film daha izledim ve listeme eklemek istiyorum. Fakat oluşturduğum listelere ulaşamıyorum. Nasıl yapabilirim? Listeler mi silindi anlamadım.

@serkanaydemir

6 ay önce

8 / 10

Kadın katillerini, tecavüzcüleri, adaletin adaletle yaklaşmadıklarını katledenlerin dizisi.
Daha ne olsun.

Baştan sona kadar ülke seviyesinin üstünde bir dizi Saygı. Oyuncular falan özellikle kurgu başarılı. İçinizi döküyorsunuz. Rahatlıyorsunuz. Terapi gibi dizi. Yobazları, sapıkları falan ne güzel hale sokuyorlar. Adaletin adaletten uzak olmasına karşı da sağlam bir eleştiri bu dizi. Tabii sadece bir dizi. Blu TV gibi oluşumların ülkeye katkısını da görüyorum. Dizi olayını ya da sınırlı TV özgürlüğünden kaçanların özgürce içerik bulacağı bir mantık. Tebrik ederim.

İyi seyirler.

@evaa17

10 ay önce

1 / 10

Aşırı zorlama bir dizi olmuş. Senaryoyu sanki ben yazmışım gibi hissettim, tahmin edilebilir klişe. Behzat Ç nin kemikleşmiş izleyicisini her türlü çekeriz, her türlü izletiriz diye düşünmüş olmalılar.

Alman büyükanne hikayesi, naziler konusu, Ercümentin yüz yaşındaki nazi babaannesini öldürme sahnesi tam bir fiyasko, izlediğimde ben

utandım, hele dizinin sonu içler acısı. Zamanınız değerliyse daha başka şeyler izleyin. "Şahsiyet" dizisi mesela çok daha iyi

@statistician

1 yıl önce

7.6 / 10

İzledikten sonra sanki mükemmel bir iş çıkması için her şey elde varmış da yeterince özveri harcanmamış bu da bir şeyleri eksik bırakmış gibi bir hissiyata kapıldım. Üstü kapalı yada açıktan sisteme ve düzene eleştiriler var. Yapımda geçen adalet tartışmalarını izleyicilerde kendi kafasında yaşayabilir. Yani ne biliyim Bu kadroda Rojda Demirer’i garipsemedim desem yalan olur. Belki bu gibi 3-5 şey yüzünden yapımı izlerken yer yer soğuduğum oldu. Satranç olayı da bunlardan biri olabilir. Yerli Dizi izleyecekseniz tüm tv işlerinden otomatik olarak iyi. içinde mesaj barından bir yerli dizi olarak izleyebilirsiniz. İnternet işleri arasında sıralamaya gireceğini düşünmüyorum. Daha iyi yapılabilirdi biraz ziyan edilmiş..

@darkscream

1 yıl önce

6.5 / 10

dandik.

@obirikiuc

1 yıl önce

Bazı kişilere, insan diyemiyorum, gerçekten içinizden geçen cezanın tek tek nasıl veridiğini izleye bilirsiniz.
Adaleti olmayan bir ülkede, siz olsanız bu adaleti nasıl sağlardınız?
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL