çocukluğuma dair hatırlayamadığım bir film. SORU

lolablack

Konuyu Açan: lolablack

03.11.2014 18:54

çocukluğumdan beri adını hatırlayamadığım ve tırım tırım aradığım bir film var.

annesinin mesleği olmasından dolayı anne baskısıyla aşçı olmaya zorlanan bir kız, filmin ana karakteridir. kızımız bu yüzden bir aşçılık okuluna gider fakat zoraki gittiği için her anlamda berbat bir iş çıkarır. hatta hazır yiyecekler alarak hocaları kandırmaya bile çalışır. Hatta bununla ilgili net bir sahne var aklımda. Pişirdiği hamurdan tatlı şerbetten çıakrılıp hocası kontrol için içini kesitiğinde içi yanık oluyordu ve bir dahaki sefere hazır tatlı alıp şerbete atıyordu. Hocasından takdir alıyordu ama sonunda hazır tatlını paketi bulunup feci şekilde hocaları tarafından haşlanıyordu.

neyse... sonunda yakalanır, küsküyü yer, hırs yapar. bayağı sağlam bir aşçı olarak bitirir okulu. zengin bir iş adamının evine aşçı olarak girer. adam kızı aracı kullanarak almıştır. resmidir ve aşçısıyla yüz göz olmak istemez. kız sadece yemekleri pişirir ve gider. ne patronu aşçısını, ne de aşçısı patronunu hiç görmez.

aşçı kız ve patron sivil hayatta tanışır ve bir sürü macera ve yaşanan şeyden sonra birbirlerine aşık olurlar. elbette hala ikisi de birbirlerinin kimliklerinden habersizdirler.

konusu kısmen bu olan filmin adını bilen varsa müteşekkir kalacağım.
Konu olarak benzer ama film bu değil maalesef...

Bu olmasını dilerdim... :(
Peki,bir "film" olduğuna emin misin ? Belki de bir diziydi bu ?
film olduğuna kesinlikle eminim.

bir pazar günü gündüz izlemiştim :D
Bir pazar filmi. Demek ki,sen bu filmi TRT'de izledin. Eğer öyleyse TRT'nin arşivine girerek çözüme ulaşabiliriz.
Trtde izlemedim. Bizim evde trt izlenmez pek. Show tvde falan izledim muhtemelen. Yada Starda...
1954 yapımı sabrina,nın 1995 yapımı olan yeniden çevrimi var bu olabilirmi

http://www.imdb.com/title/tt0114319/
maalesef değil.

bu filmin temelindeki konu aşçılık. bahsettiğin film aşçılık ile ilgili değil.

benim aradağım filmdeki erkek karakter de filmde ikinci yarıdan itibaren dahil oluyor zaten. ana karakterimiz kadın.

ve erkek karakterin de harrison ford olmadığını biliyorum.

yine de denediğin için teşekkürler..

sanırım bu filmi bulamayacağım...
özel televizyonların 90 sonrası çıktığını varsayarsak,...

star tvde izlemediğine eminim...çünkü o dönemde filmler genellikle akşamleyin yayonlanıyodu...ve sürekli kapatma cezası uygulanıyordu,show tv,kanal d,, kanal6 olabilir...ya da HBB,veya teleon kanalında görmüşsündür...muhtemel filmin kadın oyuncusu,audrey hepburn,marisa tomei, audrey tau tou,olabilir,ben varsayımları kullandım sadece...
konu biraz kıpırdansın diye yazıyorum :)
tiffanny de kahvaltı filmi olabilirmi;?
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL