içinde yemek, yemek yapımı, mutfak, yemek sahnesi geçen filmler...

Bitirimler Sınıfı'ydı adı onun evet. Sezer'e ceza veriliyordu. Adile teyzemiz dayanamayıp ona yemek getiriyordu. Sonra da olanlar oluyordu. :)

Bir de Kemal Sunal'ın Korkusuz Korkak filminde varyemekli bir sahne."Ters" ve "Sert" soyisimleri hastane raporlarındakarışıyor veMülaim karakterinin(Kemal Sunal)öleceğini zannediyorlar hani. Orda 6 ay ömrünün kaldığını sanıyor. Sonra iş yerinde kebapları yemeye başlıyor bir sahnede. :)

Mavi Boncuk filminde degazino'ya Emel Sayın'ı dinlemeye gidiyorlar. Orda da güzel bir sahne var. Filmdebazen sofrada oluyorlar ve en sonunda güzel bir sofra hazırlıyorlar açtıkları bir lokantada. :)

Meraklı Köfteci filminde de köfte yapılıyor tabi. Kuvvet macunu'nun yapılışıveZühtü'nün(Kemal Sunal) ara ara meyhanede içtiğini, hatta oradaki meze sofrasında şarkılara eşlik etmesi var bir de. Tabi bol bol da köfte sahnesi. :)
aaa süperdi o evet. yıllar geçti hala ekranın içine girer bakarım alt tarafı fasülyedir ama o nasıl yemektir öyle :)
hepsinin ötesinde selma öğretmen'in (perihan savaş) bitirimler sınıfı filminde etli fasulyeyi büyük iştahla çatalladığı sahneyi ömrümce unutamam.aç olsam yutkundurur,tok olsam acıktırır.o derece. :)
duvara karsida ki biber dolmasi sahnesi

hic yapmadim ama yapasim gelmisti izledigimde

bide muzikle birlekte..yine mi guzeliz..:)
http://filimadami.com/No-Reservations-2997.html

yine yemek ve disipliniyle ilgili hoş sahnelere sahip filmlerden.
ıssız adam var bi de. o havuçlu kekin tarifini de alamadık gitti netekim
yanına bir de minik açıklama yaparsan daha hoş durucak aslında :)
Amaç burayı o tür film isimleriyle doldurmak değil mi? Sonuçta isim veriyorum. :)

İzlediğim bir film vereyim: http://www.filimadami.com/Antique-7987.html
sen de hep izlemek istediğin filmlerden yazmışsın, izlediklerinden aklına gelenler yok mu? :)
Evet aynenve Woman On Top filmini de merak ediyorum. Orda da güzel sahneler olmalı.
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL