Özel Suare : Inside Llewyn Davis (Sen Şarkılarını Söyle)

 

http://www.filimadami.com/film/40398/inside-llewyn-davis/

althttp://www.filimadami.com/afisler/40398.jpg" />

Müzik tarihinden melankolik, bazen acımasız olduğu kadar da eğlenceli bir dönemi anlatan Coen Kardeşlerin son filmi, genç bir folk şarkıcısının 1961 yılında New York müzik piyasasında tutunma mücadelesini izliyor. New York kışının insafına kalan Llewyn Davis elinde gitarıyla bazılarına kendi yol açtığı türlü aksilikleri aşmaya çabalamaktadır. Ne iş olursa yapmakta, Greenwich Village'daki kafelerden görüşme yapmak üzere boş Chicago kulüplerine savrulup durmaktadır.

DİPNOT: Her sene yaptığımız oscar suaresinde, bu sene oscar gecesı verılen tum odullerı doğru tahmın ederek suare filmini seçme hakkı kazanan Vital (Eda)'yı tekrar tebrik ediyoruz. Ödül olarak bu hafta onun seçtiği filmi izleyeceğiz. İyi seyirler :)

 

bu filme tam katılım bekliyorum arkadaşlar. özellikle son hafta tembelliğiyle öne çıkan sıla'nın artık kendisine çeki düzen vermesi gerekiyor :)

ah serpilim sen bu hallere düşecek miydin? esprilere konu oldun, kıyamam :(

 

Emre sen de izle bir zahmet filmi. Hatta ben de bi zahmet izleyeyim kendim seçtim sonuçta :)

eda ben bu filmi izlemezsem 3 sene dilinden kurtulamam :) ama film kötü çıkarsa, 3 sene sen benim dilimden kurtulamazsın orası ayrı :) inşallah kötü çıkar kihkihkih.

Bir Coenleri hiç sevmem iyi mi? Kendim ettim kendim buldum sonuçta, başımın etini yiyebilirsin :)

hos bir film. hayallerinin pesinden kosan bir adam, cogumuzun cesaret etmedigi gibi...

filmi izlemeye basladiginiz andan itibaren sizi gulumsetiyor fakat filmin temel altinda bir huzun var. bunu film boyunca hissedebiliyoruz. 

coen kardeslerinin filmi oldugu cok belli, fazla iddiali durmayan ama cok incelikle bir film. tabi turu sevmeyen insalar icin bunaltici olmasi kacinilmaz. ben zevk alarak seyrettim.

iyi seyirler.

İdeallerinden peşinden gidenler her zaman kazanamaz tabi fakat onlar pes te etmezler..Karakterimiz o kadar ki beş parasız kalmayı bile göze almıştır.

Onun için kız arkadaşının zor durumundan cok, evınde mısafır kaldıgı kişilerin kedilerinin kendi yüzünden kaybolması daha onemlıdır. .Hayatı hep başarısızlıktan ibarettir. Ailesı de dahıl kimse onu onemsememektedır.

Filmin giriş sahnesiyle bitiş sahnesinin aynı olması karakterin hayatının nasıl bir kısır dongu oldugunu anlatıyor.

Yaptığı müzikle geçimini sağlamaya calısan ama bir türlü başarılı olamayan; kayıt ettiği plakları dıkkatı cekemeyen, basarısı 3.sınıf bir mekanda calmaktan öte gecemeyen müzik tutkunu bir folk sanatcısının caresiz ve ümitsizlikle dolu hikayesi.

bu türü seven için keyifli bir film denilebilir.

 

kedi+gitar+yol+müzika..aklımda başka birşey yok hikaye katarsislerle dolu bi çizgide ilerleyiyor..sonuç coenkardeşler hüsranı (aklımda kalanlar)

The People Who InspiredInside Llewyn Davis

http://www.slate.com/blogs/browbeat/2013/12/02/llewyn_davis_real_person_true_story_behind_coen_brothers_movie_with_oscar.html

althttps://pbs.twimg.com/media/Beh7AQUCUAA9mSf.png" />

Inside Lyewyn Davis=? Sen Şarkılarını Söyle

1960 lı yıllar...Antikapitalist dönem... Greenwich village dayız. Folk şarkıcılarının çok fazla olduğu bir zamanda, kendi kariyeri bir kedinin hayatından pek de önemli olmayan ya da bunu çok önemsemeyen ve tutunamayan Llewyn Davis'in hikayesi... Lyewyn şuursuz, kibirli, umursamaz bir karakter. Hayatının dairesel çizgisini de bu karakteri belirliyor sanırım. Karamsar ve hüzünlü bir anlatıma sahipti film ama ben pek sevemedim. Tam bir kaybeden filmiydi. Aklımda pek fazla bir şey kalmadığını da belirteyim. Justin timberlake ve Carey Mulligan'ın söylediği şarkı pek güzeldi yalnız. 

Özel isteğimsi not: Önümüzdeki suarede müzikli film izlemesek olur mu? (:

Not 2: Yazımda çok fazla pek kullanmışım(:

Coen'leri çok sevmeme rağmen beğenemedim filmi.

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.