Abartıldığını Düşündüğünüz Filmler

Tek tek film ismi vermek,tehlikeli olacak :)) Zira,bu iş biraz fetişsel boyutta.

Belli bir yıldan evvel çekilmiş,çevrilmiş çoğu filmin fazlaca şişirildiğini düşünüyorum. Özellikle, 70 öncesi sineması bugün IMDB'de sağlam puanlar alabiliyor. Bir film, siyah beyaz ise zaten puanı asla yediden aşağı olmuyor. Sanırım, eskiyen şeyler kıymete biniyorlar.

Modern sinemadan ise aklıma gelen ilk örnekler; "Uzay Yolu,Yeni Nesil", "İnception", "The Hurt Locker"

Ama 2005-2010 arası sinemasında 7-8 puan üstü alan çoğu Amerikan filminin başarısı, sinemasal olmaktan uzak. Daha ziyade pazarlama teknolojilerindeki gelişme ile ilgili. Eski filmlerin 3D versiyonlarını kakalamayı marifet sayan bir sektör haline gelmiş Holywood. Bu sebeple, başlı başına bir havagazı.

Ama bir filmi şişirmenin en kolay ve ucuz yolu, onu anlamsızlıklar zinciri ile süslemek. Bunu Fransız sineması çok iyi beceriyor. Bir ara Teoman da yapmayı denedi. Ama altyapı lazım tabi. Saçmalaya bildiğin kadar saçmalayıp, üstüne kimsenin hiç bi şey anlamadığı bi final yamarsan, muhakak ki, filmi tepesine çıkarmak için hazır bekleyen bir kitle mevcut.
inception, star wars

" beni taşa tutacaklar " :)
Inception

Big Fish, American History X falan da var ama daha fazla gelmedi şimdi aklıma.

Türk filmlerine hiç girmiyorum zaten, efendime söyleyeyim Issız Adammış, Babam ve Oğlummuş falan. Saçmasapan duygu sömürüsü filmleri.
Jeux d'enfants

Bu filmin hayranlarına beğenmedim deyince çemkirmeye başlar. İlk yarım saatinden sonrası saçmalıkları silsilesi.
Godfather - En çok abartıldığını düşündüğüm film.
Memento
Toy Story 3 - Nedense IMDB'de coşmuş.
The Dark Knight
Fight Club - Güzel film orası ayrı.
Star Trek
Nefes, Babam ve Oğlum, Devrim Arabaları.

Arkadaşlar katılıp katılmamak sizin elinizde, tartışma olmasın lütfen.
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL