Abartıldığını Düşündüğünüz Filmler

Godfather - En çok abartıldığını düşündüğüm film.
Memento
Toy Story 3 - Nedense IMDB'de coşmuş.
The Dark Knight
Fight Club - Güzel film orası ayrı.
Star Trek
Nefes, Babam ve Oğlum, Devrim Arabaları.


Arkadaşlar katılıp katılmamak sizin elinizde, tartışma olmasın lütfen.

Jeux d'enfants

Bu filmin hayranlarına beğenmedim deyince çemkirmeye başlar. İlk yarım saatinden sonrası saçmalıkları silsilesi.

 

Inception

Big Fish, American History X falan da var ama daha fazla gelmedi şimdi aklıma.

 

Türk filmlerine hiç girmiyorum zaten, efendime söyleyeyim Issız Adammış, Babam ve Oğlummuş falan. Saçmasapan duygu sömürüsü filmleri.

inception, star wars

 

" beni taşa tutacaklar " :)

Tek tek film ismi vermek,tehlikeli olacak :)) Zira,bu iş biraz fetişsel boyutta.

 

Belli bir yıldan evvel çekilmiş,çevrilmiş çoğu filmin fazlaca şişirildiğini düşünüyorum. Özellikle, 70 öncesi sineması bugün IMDB'de sağlam puanlar alabiliyor. Bir film, siyah beyaz ise zaten puanı asla yediden aşağı olmuyor. Sanırım, eskiyen şeyler kıymete biniyorlar.

 

Modern sinemadan ise aklıma gelen ilk örnekler; "Uzay Yolu,Yeni Nesil", "İnception", "The Hurt Locker" 

 

Ama 2005-2010 arası sinemasında 7-8 puan üstü alan çoğu Amerikan filminin başarısı, sinemasal olmaktan uzak. Daha ziyade pazarlama teknolojilerindeki gelişme ile ilgili. Eski filmlerin 3D versiyonlarını kakalamayı marifet sayan bir sektör haline gelmiş Holywood. Bu sebeple, başlı başına bir havagazı.

 

Ama bir filmi şişirmenin en kolay ve ucuz yolu, onu anlamsızlıklar zinciri ile süslemek. Bunu Fransız sineması çok iyi beceriyor. Bir ara Teoman da yapmayı denedi. Ama altyapı lazım tabi. Saçmalaya bildiğin kadar saçmalayıp, üstüne kimsenin hiç bi şey anlamadığı bi final yamarsan, muhakak ki, filmi tepesine çıkarmak için hazır bekleyen bir kitle mevcut.

bana göre en büyük balonlar

Titanic, Avatar, Amerikan History X, Big Fish ve Das Leben Der Anderen. 

tabi kişiye göre değişen bir konu. zamanım olsaydı bu filmlerin neden bu kadar abartıldığı ve neden abartıldığı kadar iyi olmadıkları yani vasat filmler olduklarını anlatırdım.

@havlayankuzu

Yüzde yüz katılıyorum, söyleyecek söz bırakmamışsın.

benim naçizane fikrime göre fazlaca abartılan filmlerden aklıma gelenler: Fight Club, Twelve Monkeys, Inception, Pulp Fiction, The Dark Knight.....

bu arada maalesef benim de siyah-beyaz olup, puanı çılgınca yüksek olan birçok filmi izlemeye çalışma maceram, hüsranla sonuçlandı bugüne kadar.. örnek vermek gerekirse: Chinatown ve Brazil (oha dediğinizi duyar gibi oldum =D ama napiim, olmadı, olamadı.. gerçi Brazil'i dış mihrakların etkisiyle yarım bırakmak durumunda kalmıştım.. sonra izleyecektik devamını güya, pii..)

Rüzgar gibi Geçti.

STAR WARS serileri (merak etme yalnız değilsin best reyzzz)

Potemkin Zırhlısı :)

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.