4.3

136 OY
PUAN VER
5

Imdb: 3.8 (267.927 OY)

KONUSU
Ressam Bob Kane’in yarattığı, süper güçlerden mahrum, Zorrovari özellikler taşıyan bu karakter, çeşitli kereler tv dizisi olmuş, hatta küçük bir bütçeyle sinemaya da uyarlanmıştı. Ne var ki O’nu asıl kitlelere ulaştıran yapım, 1989’da çekilen görkemli bir projeydi. "Teenage çağının dahisi" etiketli ... Devamı
Ressam Bob Kane’in yarattığı, süper güçlerden mahrum, Zorrovari özellikler taşıyan bu karakter, çeşitli kereler tv dizisi olmuş, hatta küçük bir bütçeyle sinemaya da uyarlanmıştı. Ne var ki O’nu asıl kitlelere ulaştıran yapım, 1989’da çekilen görkemli bir projeydi. "Teenage çağının dahisi" etiketli Tim Burton’ın gerçekleştirdiği bu filmden sonra iki kez daha aynı kahramanın peşine düştü Hollywood. Ne var ki üçüncü filmde Batman’i canlandıran Michael Keaton, yerini Val Kilmer’a bırakırken yönetmenlik koltuğuna da Joel Schumacher oturuyordu. Uçuk bir bakış açısıyla ve Jim Carrey’in diğer oyuncuları ezdiği bir mantıkla çekilen "Batman Forever"dan sonra, b,r kez daha karşımıza çıkıyor Gotham City’nin koruyucusu. Yönetmenliğini yine Joel Schumacher’in yaptığı filmde yeni bir Batman’la karşılaşıyoruz; kadınların son gözdesi George Clooney...Bu kez Gotham City’yi, dondurucu silahıyla ön plana çıkan kötü adam Mr.Freeze ve öptüğü herkesi zehirleyen Poison Ivy tehdit ediyor. Dış ülkelerde aldığı eleştiriler olumsuz olsa da bu sezonun en görkemli projelerinden biri ve Arnold Schwarzenegger’le Uma Thurman’ın kötülük abideleri olarak seyretmek ilginç olabilir.
George Clooney

Bruce Wayn...

Chris O'Donnell

Dick Grays...

Uma Thurman

Dr. Pamela...

Arnold Schwarzenegger

Dr. Victor...

Alicia Silverstone

Barbara Wi...

Michael Gough

Alfred Pen...

Pat Hingle

Commission...

John Glover

Dr. Jason ...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
2

@216

2 yıl önce

Batman Forever (1995) ve Batman & Robin (1997), birer Batman filmi olarak ciddiye alınarak izlenmek yerine, birer komedi filmi, Batman parodisi olarak izlendiğinde gayet eğlenceli olabilecek filmler. Tabi ki The Lego Batman Movie (2017) ve Lego DC Comics: Batman Be-Leaguered (2014) filmlerinden farklı olarak bu filmlerdeki komedi yanlışlıkla ortaya çıkmış, ama bu durum filmleri daha komik yapıyor. Yanlışlıkla da olsa iyi komedi filmleri yapmışlar, biraz Cin Tepesi (2018) gibi.
D

@digeri

10 yıl önce

Sanki bir önceki Batman filmini rezil eden o değilmiş gibi yine Joel Schumacher gerizekalısı yönetmen olmuş. Sakın izlemeyin. Batman bir daha gözünüze ciddi bir süper kahraman olarak görünmeyebilir.

@vfv

12 yıl önce

eski batman filmleri gerçekten kötü ama nedense bu film fena değildi. Oyuncu kadrosunun hakkını vermiyor tabi.

@lowen

12 yıl önce

4.1 / 10

1966 yapımı Batman filmini geçenlerde bir kez daha izlemiştim.Batman havada köpekbalığı tekmeliyordu,batspreyle köpekbalığını öldürüyordu.O filmi gülerek izlemiş ve zamanında neymiş bu Batman diyerek keyif almıştım.Filmin kendi içinde bir absürdlüğü vardı.1997 yapımı Batman ve Robin ise ciddi olmaya çalışmış ama 1966 model Batman'den bile daha komik bir duruma düşmüş.Kesinlikle izlediğim en kötü Batman filmi.
SPOILER

Batman ve Robin filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Batman ve Robin filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Batman ve Robin filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL