5

140 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.4 (266.360 OY)

KONUSU
Gotham Sehri’nin Karanlık Sovalyesi, bu macerada Two Face ve Riddler adli iki korkunc super-suclu’ya karsi savasiyor. Guvenilir kahraman Robin’i de Batman’in kotuluklere savasinda yardimci olarak ilk defa goruyoruz. Serinin ucuncu filmi Jim Carrey’in performansiyla goz doldururken, ozellikle ses efe ... Devamı
Gotham Sehri’nin Karanlık Sovalyesi, bu macerada Two Face ve Riddler adli iki korkunc super-suclu’ya karsi savasiyor. Guvenilir kahraman Robin’i de Batman’in kotuluklere savasinda yardimci olarak ilk defa goruyoruz. Serinin ucuncu filmi Jim Carrey’in performansiyla goz doldururken, ozellikle ses efektleriyle de uc dalda oscar’a aday gosterildi.
Val Kilmer

Bruce Wayn...

Tommy Lee Jones

Harvey Den...

Jim Carrey

Edward Nyg...

Nicole Kidman

Dr. Chase ...

Chris O'Donnell

Dick Grays...

Michael Gough

Alfred Pen...

Pat Hingle

Commission...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
D

@digeri

10 yıl önce

Allah seni bildiği gibi yapsın Joel Schumacher.

@horrorpheliac

11 yıl önce

Farklı bir Batman filmi olmuş. Ama yine de beklediğim etkiyi alamadım. Val Kilmer, Jim Carrey ve Tommy Lee gayet güzel oyunculuk sergilemişler. Jim'e gerçekten hayran kaldım ayrıca belirtmek istedim.

Fakat Robin neydi ya öyle? Sanki babasından harçlık ister gibi ortaklık istiyor. Bir de bi uyuz karakter olmuş sonra sevdim falan da yine de tiksindirmedi değil.

Beklentilerimin pek karşılandığını söyleyemeyeceğim ki eğer Batman fanıysanız sizin de karşılamayacaktır eminim.

Nicole Kidman'a hiç girmiyorum abi zaten seslendirme yapmışlar kadına.

@vfv

12 yıl önce

val kilmerin oynadıgı batman filmi.gayet iyiydi.

@niccarrey

12 yıl önce

jim ilginç bir ole sahipti ve her zman ki gibi mükemmeldi

@thegmnk

12 yıl önce

8 / 10

Değişik bir filmdir, Jim Carrey ve Tommy-Lee Jones çok uçuk roller yaparak dikkatleri toplamışlardır. Kötü değil aksine oldukça eğlencelidir, lakin çocukluğum bu filmi düzenli olarak ayda bir kez izleyerek geçmiştir. Bana Batman sevgisi aşılayan film olduğundan daima kalbimdeki yerini koruyacaktır. Evet, bu filmle duygusal bir bağım var.

@lowen

12 yıl önce

6.8 / 10

Tim Burton'ın işin ucundan hala bir şekilde tutuyor oluşundan mıdır bilmem ama bu kadaryerden yere vurulacak bir film değil benim nezdimde.Özellikle Van Kilmer'ın kötü bir Batman performansı gösterdiğini düşünmüyorum.Joel Schumacher'i serinin bu filmi için eleştirebileceğim yanları;Gotham'ın gotik havasından eser bırakmaması ve karakterlerin,özellikle Two Face'in yüzeysel işlenmesidir.Jim Carrey'nin hayat verdiği The Riddler bunun aksine oldukça güzel aktarılmıştır.Jim Carrey'den bir joker performansı izlemek ne kadar da güzel olurdu demeden geçemeyeceğim.
K

@karakurt

15 yıl önce

1 / 10

Batman efsanesi için yüz karası iki filmden biri. Diğeri de Batman & Robin. Yönetmen Joel Schumaher yakın bir zamanda çıkıp Batman fanlarından özür dilemişti böyle filmler çektiği için...
SPOILER

Batman Daima filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Batman Daima filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Batman Daima filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL