6.9

51 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (158.509 OY)

KONUSU
"James ve Dev Şeftali"nin yazarı Dahl’dan yapılmış bir başka uyarlama. Klasik çocuk kitaplarının dışında, anarşizan çizgilerle miniklerin dünyasına yaklaşan yazarın "Matilda" isimli bu az bilinen romanını Danny DeVito sinamaya uyarlarken özgün esere son derece sadık kalmış. Sözkonusu olan hem küçükl ... Devamı
"James ve Dev Şeftali"nin yazarı Dahl’dan yapılmış bir başka uyarlama. Klasik çocuk kitaplarının dışında, anarşizan çizgilerle miniklerin dünyasına yaklaşan yazarın "Matilda" isimli bu az bilinen romanını Danny DeVito sinamaya uyarlarken özgün esere son derece sadık kalmış. Sözkonusu olan hem küçüklerin hem de yetişkinlerin son derece zevk alarak izleyeceği bir "kara komedi". Araba satıcısı bir baba ile "flörtöz" bir annenin çocuğu olan Matilda, küçüklüğünden itibaren kendi halinde yetiştiriliyor. Yerel kütüphaneye giderek herşeyi okumaya başlıyor ve zamanla içindeki telekinetik güçleri keşfediyor. Bu arada kızlarının yeteneklerine inanmayan ailesi onu kabus gibi bir okula yolluyorlar. Matilda buradaki sadist kadın yöneticinin yaşamını cehenneme çevirmek üzere işe koyuluyor
Mara Wilson

Matilda Wo...

Danny DeVito

Harry Worm...

Rhea Perlman

Zinnia Wor...

Embeth Davidtz

Miss Honey

Pam Ferris

Agatha Tru...

Paul Reubens

FBI Agent

Tracey Walter

FBI Agent

Jean Speegle Howard

Miss Phelps

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 yıl önce

6 / 10

Olabilecek en ileri düzeyde sorumsuz bir ailenin kız çocuğu olarak dünyaya gelmiş olan Matilda, oldukça ileri bir zekaya sahiptir ve hayatta kendi kendine yetebilecek seviyeye daha dört yaşında gelmiştir. Bu üstün zekasını fark edemeyen ailesi, illegal işlerle ilgilenmektedir. Matildayi okul öğretmeni Honey keşfedebilmiştir. Okulda ise Agatha isimli müdüre ile bambaşka sorunlar vardır. Oldukça tatlı bir komedi filmi olan Matilda sadece çocuklara değil yetişkinlere de hitap eder ve sıkılmadan izlenmesini sağlar niteliktedir.
B

@babanneminkaoti

7 yıl önce

8.1 / 10

o diktatör öğretmeni oynayan oyuncu nasıl itici bir tiptir ya... film boyu eşek kadar bir insan olmama rağmen ben bile korktum kadından.
S

@sinan_ates55

10 yıl önce

çocukken bu kıza aşıktım :)

@horrorpheliac

12 yıl önce

6.9 / 10

Bir kaç kere ya da bir kere mi ne tam hatırlamıyorum kaçırmıştım ve çok üzülmüştüm. O zamanlarda daha fazla verirlerdi filmleri. Bir kaç ay sonra bir daha verildi izledim. Çok hoşuma gitti. Ben de fasulyeler oynatmaya çalıştım gözlerimle, yapamadım. Çok özenmiştim bu kıza ben. Ahh.
M

@milly_desalmado

13 yıl önce

çocukluğumun filmidir bu film. her çıktığında ısrarla izler ve kendi çapımda eğlenirdim. ama yıllardır hiç yayınlanmadı sanırım.
SPOILER

Matilda filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Matilda filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Matilda filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL