7.3

135 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (18.067 OY)

KONUSU
Genç Sebastian, kendisini nereye götüreceğini bilmediği halde, ölen ev sahibine ait bir zarfta bulduğu talimatları uygulamaya karar verir. Bilmediği başka bir şey de takipteki bir polis olan Gerard Dorez'in onu izlediğidir. Ulaştığı yerde ise insanların kapalı kapılar ardında başkalarının hayatları ... Devamı
Genç Sebastian, kendisini nereye götüreceğini bilmediği halde, ölen ev sahibine ait bir zarfta bulduğu talimatları uygulamaya karar verir. Bilmediği başka bir şey de takipteki bir polis olan Gerard Dorez'in onu izlediğidir. Ulaştığı yerde ise insanların kapalı kapılar ardında başkalarının hayatları üzerine kumar oynadığı zihinsel bir kaosun tam ortasına düşer.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@benkendimveben

11 yıl önce

bu oyun bir rus oyunudur ve oyunu yapanlar da eski sscb ye bağlı olan gürcülerdir. velhasılı kelam duyguları ve gerilimi iyi vermişler hele ki ampul sahneleri gerilim dozajını bir hayli artıtrıyor. ben bu filmi izlerken biraz coen kardeşler esintiis gördüm.

@synerghy

11 yıl önce

kendine özgün bir senaryosu var, farklı tarzda gerilim arayanlar için ideal.. siyah beyaz olması da sizi alıp filmin içine çekiyor filme iyi konsantre olursanız o atmosferi yaşayabilirsiniz bile :)

@okgokg

12 yıl önce

7.5 / 10

Başları biraz sıkıcı olsa da ilerleyen bölümlerde çok sürükleyiciydi. (O ampülü beklemek canımdan bezdirdi :) ) Başrol oyuncusu çok iyi rol yapmıştı. Gerilmek istiyorsanız tavsiye edebileceğim filmlerden. Şaşırtma unsurları da koysalardı harika bir iş çıkartabilirlerdi.

@qtarantino

13 yıl önce

7 / 10

Özgün bir senaryo lakin işlenişi klişelikten öteye geçememiş.Filmde herhangi bir başrol oyuncusu olmasa gerilim yaşatabilirdi ama ilk çeyreğinden sonra olayların akışını tahmin edebiliyosunuz.Fazla heyecan aramadan farklı bir yapım izlemek isteyenler önerilebilecek bir film.
M

@mrsdarcy

13 yıl önce

6 / 10

Biraz daha baskın işlenseymiş kesinlikle mükemmel bir film olabilirmiş.Tek sorunu biraz durgun ilerlemesiydi.Ama rulet sahneleri gerçekten çok etkileyiciydi, sırf o sahneler için bile izlenebilir.

@foolmood

14 yıl önce

7.7 / 10

bir kısa film konusu olduğunu düşündüğüm hikayenin genişletilip uzun metraj olarak önümüze konması durumu var burada.Zaman zaman aksasa da son tahlilde yönetmenin yetenegi sayesinde düze çıkmayı başarmış bir filmdir.
E

@efenndisiz

15 yıl önce

8.3 / 10

Rus ruleti gerilim yaratmak için birebirdir. İki kişi tek mermi. Hayatında ne olduğun önemli değildir. Toplumdaki sınıfın önemli değildir. Sadece şansın yanındadır. Ancak artık suyu çıkarılınca klişeleşmiş oldu benim için. Ta ki bu filmi izleyene kadar rus ruleti sahneleri germek bir yana bıktırmıştır. Bu fikri kullanarak rus ruletinin heyecanını geri getirmiştir bu film. Değişik bi şeyler arayanlar için birebir.
J

@jackrabbit

15 yıl önce

çok başarılı bir film, sevdiğim filmler arasında yer alıyor.siyah-beyaz olması filme ayrı bir hava katmış.

ruletten bahseden arkadaşlarda belkide istemeden spoiler vermiş oldular,çünkü başroldeki elemanın nasıl bir oyunda yer alcağıda filmin başlarında merak konusu :)
D

@dterjan

15 yıl önce

10 / 10

aslında bu filmin rulet sahnelerini business channel da görmüştüm. bu nasıl bir film böyle dedim. hani filme hazır olmadan beni esir aldı. tabi başından itibaren izlediğimde o etkinin aynısı yoktu işin garip tarafı. ama rulet sahnelerini izlerken hayatımda hiç bu kadar gerildiğimi hatırlamadığımı söyleyebilirim.

@babelfish

16 yıl önce

8.2 / 10

hafiften \"Intacto\"yu çağrıştıran, başarılı bir film.. arşivlik..
SPOILER

13 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

13 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

13 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL