7.6

957 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (1.065.319 OY)

KONUSU
Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden olan "Titanik faciası", dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bir film. Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. "Tita ... Devamı
Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden olan "Titanik faciası", dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bir film. Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. "Titanic" adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu "Düşler Gemisi" nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika`ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibirine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912`de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır. James Cameron`un, seyirciye bir zaman makinesiyle yolculuk ettiği hissini uyandırırcasına gerçeğe yakın filmi "Titanic", bugüne kadar yapılan en pahalı prodüksiyon ünvanına sahip. Tam 14 dalda Oscar adayı oldu ve "En İyi Film" dahil 11 ödül kazandı. Ben-Hur`un 11 ödüllük rekorunuda egale etmiş oldu.
Leonardo DiCaprio

Jack Dawson

Kate Winslet

Rose DeWit...

Billy Zane

Cal Hockley

Kathy Bates

Molly Brown

Frances Fisher

Ruth Dewit...

Bill Paxton

Brock Lovett

Bernard Hill

Edward Smith

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@egemenkaratas

4 ay önce

Elimde bir resmi bile yok. O sadece anılarımda yaşıyor...
M

@mahi

6 ay önce

7.9 / 10

Buyuk bir cast var ortada ve gerçek hayattan esinlenilmiş bir film ama beni duygusal olarak hiç etkilemedi.Yalniz olmadığımı bilmek isterdim :)
M

@mervenur94

8 ay önce

8.7 / 10

"Elim bir resmi bile yok. Sadece anılarımda yaşıyor."

@warriorpoet

2 yıl önce

I see you...
I feel you...

@iamgzde

2 yıl önce

Titanic Jack, That's Titanic...
T

@tyfngkts

2 yıl önce

gerçek bir hikayeden uyarlanması. filmin çekim teknikleri, oyunculuk. iyi bir filmdi. hele birde o yılların imkanlarında. gerçekten başarılı.

@erhan_baba

2 yıl önce

Orta şeker.

@kahramansmt

3 yıl önce

8.1 / 10

Filmin sonunda Jake ölüyor.. Peki sen neden öleceğini bile bile Jake olsaydım diye hayal kuruyorsun ? Peki ablacim sen neden sevdiğini kaybeden o kız olma hayalini kuruyorsun

İşte bu James Cameron, Kate winslet ve di Caprio başarısı 8+

@nurisenrecper

3 yıl önce

Tüm duyguları yaşatan bir başyapıt.

@alisesen

3 yıl önce

9.5 / 10

Belki 10. defa tekrar izledim. Yine ilk izlediğim heyecanla, gerilerek izledim. Yeri geldi gözlerim doldu. Beni en çok sarsan filmlerin başında geliyor. Her izlediğimde yaşımın ilerlemesinin verdiği bilgi artışı ile filmde yeni yeni ayrıntılar görüyorum. Bu sefer evli olarak izledim filmi ve eşim fazlasıyla etkisinde kaldı hıçkırarak ağladı sonunda ve gece rüyasına girdi. En sevdiğim 10 film arasında yerini daha da sağlamlaştırdı. Tek kelimeyle mükemmel bir film.
L

@lovehurts

6 yıl önce

9.3 / 10

Kendini tekrar tekrar izleten bir film. En sevdiğim film ünvanına hiç çekinmeden koyacak kadar beğeniyorum,her canım sıkkın olduğunda açıp açıp izliyorum. Kesinlikle başyapıt.

@senacaaan

6 yıl önce

Bu filmi karantinaya almak? Garip.

@inuit

7 yıl önce

Okyanuslar kadar derin duygularla izlediğinizde ruhunuzun bütün karanlık noktalarına dokunacaktır..

@wafflee

7 yıl önce

Bu filmi çok kez izledim ve her izlediğimde beni etkilemiştir.Dram ve romantik,iki yönüyle de akıllardan hiç çıkmayacak kadar etkileyiciydi.Senaryosu,sahip olduğu iyi kadro ve müzikleriyle aldığı ödüllerin ne kadar haklı olduğunu ispat eden bir başyapıt.Yıllar sonra bile izlendiğinde heyecanını yitirmeyecek kadar iz bırakan nadide filmler arasında.James Cameron'un ve emeği olan herkesin gönlüne sağlık!

@ustilago

7 yıl önce

"fırtına" filminden aşırma bir senaryo, gemi batarken cızbız yiyen dört tane dangozun epik ögelerle bezeli malum sonu bu filmin adı "mavi legen" olmalıydı, birde o tahtanın iki kişiyi taşıyabilecegi ğün gibi ortada
SPOILER

Titanik filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Titanik filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Titanik filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL