7.6

1,037 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (1.277.675 OY)

KONUSU
Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. "Titanic" adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu "Düşler Gemisi" nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten s ... Devamı
Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. "Titanic" adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu "Düşler Gemisi" nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika`ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır.
Leonardo DiCaprio

Jack Dawson

Kate Winslet

Rose DeWit...

Billy Zane

Cal Hockley

Kathy Bates

Molly Brown

Frances Fisher

Ruth DeWit...

Victor Garber

Thomas And...

Bill Paxton

Brock Lovett

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serifayaz

9 ay önce

Değil on yıllarca,asırlarca izlenecek bir yapım.İlk çıktığı dönemler izlemiştim gene aynı zevkle izledim.
Film'de en çok tebessüm ettiğim replik ise ''burada müzikle boğulacağız,burası kesin 1.sınıf'' repliği oldu :)

@jessamina

1 yıl önce

10 / 10

Sayısız kere izledim ama ilk izlediğim zamanı asla unutamıyorum. Büyük bir felaket, büyük bir aşk. Bende filmi Jack'e aşık olarak bitirmiştim :)Görsel olarak ihtişamı ayrı etkiliyor, yaşanılan dramın boyutu da ayrı bir iz bırakıyor. Sanırım ömrümün sonuna kadar defalarca kez izleyeceğim.

@zenobiaa

1 yıl önce

9.2 / 10

tüm zamanların favorisi

@tiamath

1 yıl önce

8.5 / 10

Çıktığı yıla göre bir başyapıt olmakla birlikte James Cameron'un en iyi filmlerinden biridir. Özellikle benimle yaşıt kişilerin defalarca izlediği ve etkilendiği bir filmdir. Bu filmin bir aşk hikayesi ile birlikte ve aşk hikayesinin baskın geleceği şekilde yapılmasının en önemli sebebi bir belgeselden ibaret bir filme dönüşmemesi içindir. Filmin içerisine, mutlak sona giden unsurlar öyle güzel yerleştirilmiştir ki zihin parçaları otomatik olarak birleştirmektedir. Gemiyi çizen mühendisin motorların büyüklüğünü vurgulaması, flikalardan bahsediliş, kaptandan daha hızlı gidilmesinin istenmesi derken tüm parçalar birleşir. Filmde en etkilendiğim sahne ise o ilk çalıştırılma anıdır. Büyük parçaların/mekanizmanın hareketlenmesi ve geminin kalkışı... Kadro oldukça iyi ve oyunculuklar da bir o kadar iyi. Aşk hikayesinin içerisinde tutkudan, kıskançlığa, arzudan şehvete tüm duyguları bulabilirsiniz. Hala bir çok ögesi günümüz modern sinemasında
... Devamı
Çıktığı yıla göre bir başyapıt olmakla birlikte James Cameron'un en iyi filmlerinden biridir. Özellikle benimle yaşıt kişilerin defalarca izlediği ve etkilendiği bir filmdir. Bu filmin bir aşk hikayesi ile birlikte ve aşk hikayesinin baskın geleceği şekilde yapılmasının en önemli sebebi bir belgeselden ibaret bir filme dönüşmemesi içindir. Filmin içerisine, mutlak sona giden unsurlar öyle güzel yerleştirilmiştir ki zihin parçaları otomatik olarak birleştirmektedir. Gemiyi çizen mühendisin motorların büyüklüğünü vurgulaması, flikalardan bahsediliş, kaptandan daha hızlı gidilmesinin istenmesi derken tüm parçalar birleşir. Filmde en etkilendiğim sahne ise o ilk çalıştırılma anıdır. Büyük parçaların/mekanizmanın hareketlenmesi ve geminin kalkışı... Kadro oldukça iyi ve oyunculuklar da bir o kadar iyi. Aşk hikayesinin içerisinde tutkudan, kıskançlığa, arzudan şehvete tüm duyguları bulabilirsiniz. Hala bir çok ögesi günümüz modern sinemasında gönderi olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple Einstein'in çok sevdiğim, "takdir edilen değil taklit edilen başarmış demektir" sözünü eklemek isterim.

@alchan

2 yıl önce

8.8 / 10

çocukken seve seve izlemiştim ama ikinci izleyişimde biraz uzun geldi hem olayları da biliyorum ya o yüzden neyse filmi seviyorum. nerede benim jack’im. rose seninde alacağın olsun çocuğa azıcık yer açmadın.
M

@mahi

3 yıl önce

9.7 / 10

Buyuk bir cast var ortada ve gerçek hayattan esinlenilmiş bir film ama beni duygusal olarak hiç etkilemedi.Yalniz olmadığımı bilmek isterdim :)
M

@mervenur94

3 yıl önce

8.7 / 10

"Elim bir resmi bile yok. Sadece anılarımda yaşıyor."

@hrarchon

5 yıl önce

I see you...
I feel you...

@iamgzde

5 yıl önce

Titanic Jack, That's Titanic...
T

@tyfngkts

6 yıl önce

gerçek bir hikayeden uyarlanması. filmin çekim teknikleri, oyunculuk. iyi bir filmdi. hele birde o yılların imkanlarında. gerçekten başarılı.

@erhan_baba

6 yıl önce

Orta şeker.

@kahramansmt

6 yıl önce

8.1 / 10

Filmin sonunda Jake ölüyor.. Peki sen neden öleceğini bile bile Jake olsaydım diye hayal kuruyorsun ? Peki ablacim sen neden sevdiğini kaybeden o kız olma hayalini kuruyorsun

İşte bu James Cameron, Kate winslet ve di Caprio başarısı 8+

@nurisenrecper

6 yıl önce

Tüm duyguları yaşatan bir başyapıt.

@alisesen

6 yıl önce

9.5 / 10

Belki 10. defa tekrar izledim. Yine ilk izlediğim heyecanla, gerilerek izledim. Yeri geldi gözlerim doldu. Beni en çok sarsan filmlerin başında geliyor. Her izlediğimde yaşımın ilerlemesinin verdiği bilgi artışı ile filmde yeni yeni ayrıntılar görüyorum. Bu sefer evli olarak izledim filmi ve eşim fazlasıyla etkisinde kaldı hıçkırarak ağladı sonunda ve gece rüyasına girdi. En sevdiğim 10 film arasında yerini daha da sağlamlaştırdı. Tek kelimeyle mükemmel bir film.
L

@lovehurts

9 yıl önce

9.3 / 10

Kendini tekrar tekrar izleten bir film. En sevdiğim film ünvanına hiç çekinmeden koyacak kadar beğeniyorum,her canım sıkkın olduğunda açıp açıp izliyorum. Kesinlikle başyapıt.
SPOILER

Titanik filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Titanik filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Titanik filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL