8.4

194 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.5 (14.245 OY)

KONUSU
Başlarda sıradan görünen bir Türk ailesinin etrafında yaşanan olayları Polise ve Dram harmanlanarak ekranlara taşınacak. Emekli bir komiser olan Cevdet (Haluk Bilginer) ve karısı emekliliklerini şehirdek uzak bir çiftlikte huzur içinde geçirirken birden küçük oğullarının bir gece yarısı korkunç bir ... Devamı
Başlarda sıradan görünen bir Türk ailesinin etrafında yaşanan olayları Polise ve Dram harmanlanarak ekranlara taşınacak. Emekli bir komiser olan Cevdet (Haluk Bilginer) ve karısı emekliliklerini şehirdek uzak bir çiftlikte huzur içinde geçirirken birden küçük oğullarının bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelmesiyle ailenin hayatı mahvolur.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@naksidil

1 hafta önce

Bir baba ve yetemediği, yetişemediği ailesi, oğulları.. ağır bir dram. Oyuncular çok çok iyi. Fakat fevkalede olacak iken başarılamamış bir kurgu. Son iki bölümde devrildi resmen. Devamı gelseydi toparlanabilirdi.
G

@gargamell

5 ay önce

8.4 / 10

Diziden kalite akıyordu resmen oyuncular senaryo muzikleri herseyiyle bir bütündü. Ben cok etkilendim izlerken cok gerildim o karanlık kasvetli hava yakismisti. Yeni izledim maaalesef mutlaka izlenmeli tavsiye ederimm

@muhammed_b

7 ay önce

3 bölüm izledim. Çok büyük ipuçları verdiler finale dair. Umarım filmi ilk üç bölümde bitirmemişimdir.
D

@dilsanoi

7 ay önce

İzlemesi zevkli, müzikleri daha sonra da açıp açıp dinlediğim, arkadaşlarımı izlemesi adına darladığım, kadronun ve oyunculukların çok iyi olduğu bir dizi. Senaryosu aman aman bir ilginçlik mükemmellik içermiyor ama kesinlikle klişe ve sıkıcı değil. İzlemesi gerçekten zevkliydi.

@beyzahuner

8 ay önce

İşte tam Seren Yüce işi. Aklımda kalan birkaç tane soru işareti dışında (oğlum kadını boğdun o kadar hiç mi boğazında iz yok, hiç mi otopsi yapılmadı be arkadaşım gibi )genel olarak beğendiğim bir işti. Teknik açıdan gözüme çarpan tek şey bazı planlarda ışık devamlılığının tutmamasıydı :( o da sektörün bende yarattığı kontrol manyakçılığı diyelim. İnsan psikolojisini abartı olmadan, sade ve anlaşılır en güzel aktaran yönetmenlerden biri bence Seren Yüce, bu işi de çok temiz çıkarmış.

@levent_bk

8 ay önce

8 / 10

Müthiş bir yapımdı, hatta 10 puan tadında geldim finale kadar. Final aceleye gelmiş çarçabuk toparlanmak istenmiş hissine kapıldım. En azından birkaç ekstra bölümle daha da detaylandırılabilirmiş, belki de doyamadım, bilmiyorum :) Hatta bir sezon daha çıkarmış. :)) Sonuç olarak harika bir iş, emeği geçenleri tebrik ederim.

@rashomon

11 ay önce

8.2 / 10

Görüntü yönetmeni iyi iş çıkarmış.Oyunculuklar müthiş.Yönetmen çoğunluk filmin de dikkatimi çekmişti başarılı.Kurgu da flashback biraz azaltılabilirdi.Senaryo kısmın da bir kaç neden sonuç durumların da takıldığım oldu.Müzikler efso

@mehmetm

1 yıl önce

rüya’nın olayı ne diye soracaktım ki, gördüm olayını. dramatik kurgu yok, güzel olmuş, witty.

@haoff

1 yıl önce

8.7 / 10

Televizyonun esaretinden kurtulunca nasıl da güzel işler yapılıyor! Umarım bir gün herkes kurtulur bu illetten.
Zaten bu kadar kaliteli bir kadro söz konusuyken oyunculuk iyi falan yazarak saygısızlık etmek istemem de bartu küçükçağlayan'ın ilk bölümlerdeki aşık halleri çok samimi değil mi ya :)

@heisenberg1

1 yıl önce

9 / 10

Oyunculukların hepsi kusursuz, özellikle Okan Yalabık kendine hayran bırakıyor. Gerilimi ve merakı sürekli dorukta tutan bir dizi, finalde de bütün meseleler güzel bağlanıyor.

@buuura

2 yıl önce

8.1 / 10

Uzun zamandır işlenen konu açısından bu kadar kaliteli bir yerli yapım dizi izlemedim. Gerçi işlenen konu açısından yerli yapım film olarak bile kalite açısından fazla örneği bence yok. Evet ufak tefek hataları yok mu ? Var ! Mesela faturaların kapı önünde biriktiği , aylardır kimsenin girmemiş olduğu bir evde eşyaların üzerinde tek gram toz neden olmaz ya da suça yardım eden biri nasıl oluyor da serbest bırakılıyor buna benzer ufak tefek mantıksal hatalar var yok değil . Ama bence bu hatalar dizinin kalitesini gölgeleyecek türden hatalar değil. Dizide kamera açıları , renk konu ilişkisi kısacası sinematografi, makyajlar , oyunculuk , senaryo , müzikler bence gayet başarılı. Özellikle dizinin sansürsüz bazı özgürlükler hala kısıtlanmadığı bir zamanda özgürce tamamı çekilip o şekilde izleyiciye sunulmuş olması sahnelerde sürekli değişen kilo, saç , sakal gibi ögelerin tutarlılığından oyunculuğun belkide bu kadar etkili olmasındaki sebepl
... Devamı
Uzun zamandır işlenen konu açısından bu kadar kaliteli bir yerli yapım dizi izlemedim. Gerçi işlenen konu açısından yerli yapım film olarak bile kalite açısından fazla örneği bence yok. Evet ufak tefek hataları yok mu ? Var ! Mesela faturaların kapı önünde biriktiği , aylardır kimsenin girmemiş olduğu bir evde eşyaların üzerinde tek gram toz neden olmaz ya da suça yardım eden biri nasıl oluyor da serbest bırakılıyor buna benzer ufak tefek mantıksal hatalar var yok değil . Ama bence bu hatalar dizinin kalitesini gölgeleyecek türden hatalar değil. Dizide kamera açıları , renk konu ilişkisi kısacası sinematografi, makyajlar , oyunculuk , senaryo , müzikler bence gayet başarılı. Özellikle dizinin sansürsüz bazı özgürlükler hala kısıtlanmadığı bir zamanda özgürce tamamı çekilip o şekilde izleyiciye sunulmuş olması sahnelerde sürekli değişen kilo, saç , sakal gibi ögelerin tutarlılığından oyunculuğun belkide bu kadar etkili olmasındaki sebeplerden biri olsa gerek . Sanatta özgürlük önemli arkadaş keşke bunu anlayabilse birileri ama anlamazlar , anlayamayacaklar! Dizinin kattıkları olmadı mı bazı yönlerden dizinin dokunduğu , kattığı bazı şeyler elbette oldu ama benim açımdan kaba taslak düşündürdüğü şey özetle hiç birimizin masum olmadığına dair bir düşünce oldu. Dizi verilen parayı bence fazlasıyla hak ediyor.

@eyppcan

3 yıl önce

9.4 / 10

Demek ki türklerde kısa diziler çekse çok iyi işler yapabiliyormuş dedirten film bu arada oyunculuk inanılmaz !

@savolina

3 yıl önce

7.7 / 10

Sinematografi ve ilk dört bölümdeki gizem kalitesi diziyi çok farklı noktalara taşıyor. Ancak, son dört bölümdeki kurgu ve olay örgüsü standart bir Türk dizisine göre çok çok yukarılarda olan başlangıç çizgisinin biraz aşağısında kalıyor. Neyse ki bu en başarılı Türk dizilerinden birini izlediğim gerçeğini değiştirmiyor. Müthiş kadronun veharikulade oyunculuğun önünde eğildiğimi de söylemeden geçemeyeceğim.

Yoksa siz hala izlemediniz mi?!

@ceroli

3 yıl önce

İzlemekte çok geç kalmışım, keşke yeni bölüm ne zaman düşer heyecanını yaşasaydım, bir solukta bitti. Selda Bağcan’lı jenerik ayrı bir yerde fakat genel olarak müzikler çok iyi. Ayrıca Bartu Küçükçağlayan’a zayıflık çok yakışmış.
C

@chavdar

4 yıl önce

her bölümü film tadında kıymetli bir yapım.
SPOILER

Masum dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Masum dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Masum dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL