7.2

349 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (208.971 OY)

KONUSU

Susanna aşırı miktarda alkol aldıktan sonra hastaneye yetiştirilir. Genç kız kendi rızasıyla psikiyatri hastanesine yatar. Hastanede geçireceği 18 ay, bir hapisten öte kendini keşfetme süreci haline gelir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ayazwho

2 yıl önce

8.8 / 10

Bazı kullanıcılar çok yanlış anlamış filmi. Filmi neticenizle değil gözünüzle izlerseniz filmi daha iyi anlayabilirsiniz. Oyunculuklar ve hikaye oldukça başarılı tavsiye edilir.

@marcelinery

3 yıl önce

lisanın tamaman iyilesip susannala bulusmasını isterdim

@muhammed_b

4 yıl önce

Daha hafif vaka olan Susanna’nın akıl hastanesine yatırılarak modern dünyanın getirdiği tımarhaneyi bize sorgulatıyor. Belirli hastalara eğilerek onların hastalıkları ve kimler oldukları anlatılmış. Bu süreçte de bir süre kurdukları arkadaşlığa odaklanılmış. Modern aile yapısındaki ilişkilere, kızına yükledikleri misyon, kızın hastalığına ebeveyn mi yoksa dışardan bir kimse olarak mı bakıldığı da gösterilmiş. Oyunculuklar müthişti ve müzikler anlamlı. Uzun olmasını ve yer yer sıkılacağınızı göz önüne alarak izleyebilirsiniz. Gerçi dönem filmlerinin birçoğu uzun sanırım.
A

@amaranta

4 yıl önce

Filmde şımarıklığın adı olmuş Borderline. Açıkçası başrolün hastalığı tam olarak yansıttığını düşünmüyorum. Filmi izlerken o çaresizliği o başıboşluğu hissetmedim. Lisa rolündeki hastalığını çok daha iyi yansıtmış.
N

@neyseya

5 yıl önce

6.5 / 10

Hikaye cok sarmadi, inandirici degildi. Ki zaten basrol iyi bir secim degil, o zamanin ikonuydu napalim. Inandirici olmamasinin sebebi tutucu toplumun tepkisini cekmemek icin softlastirilmasi olabilir.
Kitabi okumadim ama cok yuksek ihtimal diyim, kusacak kadar amerikan trailler ve tepkilerine bakmis biri olarak soyluyorum.

@zangocyus

7 yıl önce

Dünya'nın konuşmak için kullanılan bir yer olduğunu anladım ...

@tutimik

7 yıl önce

''quis hic locus? quae regio? quae mundi plaga?''
J

@josephwhite

9 yıl önce

6 / 10

Şizofreni, borderline vs... illa ki bir şok, bir kalıtsallık vardır dibinde ve gerçekten kontrol edilebilecek şeyler değil... yaşayan insanlar bilir ne kadar ağır olduğunu fakat Susanne borderline değil, oldukça normal bir vaka, hatta Susanne borderline ise bizim 15-23 yaş arası tüme yakın genç kızlarımız da mı borderline ?
F

@fnk17

9 yıl önce

9.3 / 10

oyunculukları ve müzikleri bir harika olan film.sonu beni pek tatmin etmedi fakat izlemesi güzeldi.

@daydinak

10 yıl önce

8 / 10

film psikoloji dalında iyi yansıtılmış filmlerden, oyunculuklar çok iyi olmakla beraber diyaloglar da çok iyidir. giriş anından itibaren film, bizlerle bağlantısını iyi kurar ve izlettirir. ayrıca müzikleri de iyidir ve iyi bir şekilde kullanılmıştır. izleyiniz efenim..

-belki büyürken bir noktada duygusal kalkan kalkıyor. belki zihnimize inanmadığımız için, sırlar aramaya başlıyoruz..

-düşünceyi kontrol etmek zor..

-hastalığımı bile anlamazken nasıl iyileşebilirim?. diyordu Susanna..

---spoiler--
H

@harmony06

10 yıl önce

Sistemle ilgili vermek istediği çok önemli mesajlar var bu filmi izleyecekseniz dikkatli izleyin detaylar çok önemli beni vuran nokta daisy nin the end of the world şarkısıyla intiharıydı bu film harbi film gerçekten bi başyapıttır...

@erdi23

10 yıl önce

angelina jolie
M

@missnothing

10 yıl önce

8 / 10

Filmin son kısmında Valerie ve Susanna vedalaşırken "remember me when you shave your legs." repliği ne güzeldi ama! Genel olarak filmi çok beğendim borderline hastalığını daha çok görmeliydik diye düşünmedim değil. Ama oyuncular karakterler o kadar iyiydi ki hiçbir eksikliği hissettirmediler. Filmi izlerken karakteri benimsiyorsunuz Angelina Lisa'yı o kadar iyi oynamış ki iyi ki o oynamış dedirtti. Kesinlikle izlenesi bir film. Bir daha izlerim, zevkle!
Z

@zeytinekmek

10 yıl önce

"Hiç hayalle gerçeği karıştırdığınız oldu mu? Paranız olduğu halde çaldığınız? Kederlendiğiniz? Ya da durduğu halde treninizin hareket ettiğini sandığınız? Evet, belki delirmiştim. Belki de sebep 60’lı yıllardı. Ya da ben büyüyememiş bir kızdım." filmin girişindeki bu sözlere ve " Bu nasıl dünya Hangi krallık Hangi dünyanın kıyısı?" gibi cevaplanması güç sorulara bakınca deliliğin hiç de öyle var olduğunu sandığımız sınırlarda başlamadığını fark ediyor insan ve şunu görüyorfilminaçtığı pencereLisa ve diğerlerini hayattan koparan nedenlerden, onlarınhaklı oluşlarındanziyade hayata geri dönüş ve bununla yüzleşebilmekle ilgili. "Downtown" şarkısında olduğu gibi.
D

@desosa

11 yıl önce

8.1 / 10

Devlet yurdunda kalmış, rutine uyamayan entel kızlar; filmdeki acıyı ve sıkıntıyı daha rahat hisseder fikrindeyim.

Sinefillerin anlayacağı dilde söyleyelim: iyi film mirim, izleyin.
SPOILER

Aklım Karıştı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aklım Karıştı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aklım Karıştı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL