Aklım Karıştı Yorumları

Aklım Karıştı filmi detayları

@marcelinery

1 ay önce

lisanın tamaman iyilesip susannala bulusmasını isterdim

@muhammed_b

10 ay önce

Daha hafif vaka olan Susanna’nın akıl hastanesine yatırılarak modern dünyanın getirdiği tımarhaneyi bize sorgulatıyor. Belirli hastalara eğilerek onların hastalıkları ve kimler oldukları anlatılmış. Bu süreçte de bir süre kurdukları arkadaşlığa odaklanılmış. Modern aile yapısındaki ilişkilere, kızına yükledikleri misyon, kızın hastalığına ebeveyn mi yoksa dışardan bir kimse olarak mı bakıldığı da gösterilmiş. Oyunculuklar müthişti ve müzikler anlamlı. Uzun olmasını ve yer yer sıkılacağınızı göz önüne alarak izleyebilirsiniz. Gerçi dönem filmlerinin birçoğu uzun sanırım.
A

@amaranta

11 ay önce

Filmde şımarıklığın adı olmuş Borderline. Açıkçası başrolün hastalığı tam olarak yansıttığını düşünmüyorum. Filmi izlerken o çaresizliği o başıboşluğu hissetmedim. Lisa rolündeki hastalığını çok daha iyi yansıtmış.
N

@neyseya

2 yıl önce

6.5 / 10

Hikaye cok sarmadi, inandirici degildi. Ki zaten basrol iyi bir secim degil, o zamanin ikonuydu napalim. Inandirici olmamasinin sebebi tutucu toplumun tepkisini cekmemek icin softlastirilmasi olabilir.
Kitabi okumadim ama cok yuksek ihtimal diyim, kusacak kadar amerikan trailler ve tepkilerine bakmis biri olarak soyluyorum.

@zangocyus

4 yıl önce

Dünya'nın konuşmak için kullanılan bir yer olduğunu anladım ...

@tutimik

4 yıl önce

''quis hic locus? quae regio? quae mundi plaga?''

@josephwhite

6 yıl önce

6 / 10

Şizofreni, borderline vs... illa ki bir şok, bir kalıtsallık vardır dibinde ve gerçekten kontrol edilebilecek şeyler değil... yaşayan insanlar bilir ne kadar ağır olduğunu fakat Susanne borderline değil, oldukça normal bir vaka, hatta Susanne borderline ise bizim 15-23 yaş arası tüme yakın genç kızlarımız da mı borderline ?

@fnk17

6 yıl önce

9.3 / 10

oyunculukları ve müzikleri bir harika olan film.sonu beni pek tatmin etmedi fakat izlemesi güzeldi.

@daydinak

7 yıl önce

8 / 10

film psikoloji dalında iyi yansıtılmış filmlerden, oyunculuklar çok iyi olmakla beraber diyaloglar da çok iyidir. giriş anından itibaren film, bizlerle bağlantısını iyi kurar ve izlettirir. ayrıca müzikleri de iyidir ve iyi bir şekilde kullanılmıştır. izleyiniz efenim..

-belki büyürken bir noktada duygusal kalkan kalkıyor. belki zihnimize inanmadığımız için, sırlar aramaya başlıyoruz..

-düşünceyi kontrol etmek zor..

-hastalığımı bile anlamazken nasıl iyileşebilirim?. diyordu Susanna..

---spoiler--

@harmony06

7 yıl önce

Sistemle ilgili vermek istediği çok önemli mesajlar var bu filmi izleyecekseniz dikkatli izleyin detaylar çok önemli beni vuran nokta daisy nin the end of the world şarkısıyla intiharıydı bu film harbi film gerçekten bi başyapıttır...
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL