Malcolm ve Marie

(2021)

Malcolm & Marie

Film 1 Saat 46 Dk. Dram, Romantik ABD 5 Şubat 2021

VİZYONDA

6.3

54 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.7 (28.096 OY)

KONUSU

Yönettiği filmin galasından eve dönen bir yönetmen ve kız arkadaşı, için için büyüyen gerilimler ve acı veren açıklamalarla dolu bir gecede romantik bir hesaplaşma yaşar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@fruit_fly

2 ay önce

7.7 / 10

tek mekan, müthiş dialoglar.

@ezgi124

2 ay önce

siyah beyaz oluşunu, diyaloglarını ve senaryoyu sevdim. tartışmaları maç gibi izledim. tavsiye eder miyim ? çok büyük beklentileriniz yoksa zamanınız da varsa evet gayet de izlenir :)

@superhans

3 ay önce

8.2 / 10

Evet, bu filmden daha önce birçok kez yapıldı. Bu kötü bir film olduğu anlamına mı gelir? Tabii ki hayır. Filmi sadece Macolm’un mesleğine ve Marie’nin yargılamalarına indirgemek doğru olmaz. Yeterince üstüne düşünülürse eğlenilebilir ve çıkarıma açık bir film.

@zett

3 ay önce

Benim nedense yapılan yorumların aksine çok beğendiğim film. Diyalogların gerçek hayat için fazla tumturaklı olduğu aşikar. Ama insan ilişkileri üzerine, insanın kendisiyle olan ilişkisi üzerine çok şey anlattığını düşünüyorum. Ayrıca siyah beyaz olması ve fotoğraf karesini andıran bazı sahneleri, müzikleri filmi daha da güzelleştiren detaylardan. Sinema biraz da öznel bir şey olduğu ve kendi hayatımızdan sahnelere rastladığımız filmleri daha çok sevmeye meyilli olduğumuz için de olabilir bilemiyorum ama ben beğendim, izlemeden geçilmemeli.

Bir de hangi filmdeydi hatırlamıyorum şöyle bir replik vardı ’kendi içinde huzuru bulamayan insan başkalarıyla gerçek bir iletişim kuramaz.’ bana biraz da bunu hatırlattı. İyi seyirler.

@poormf

3 ay önce

6 / 10

Çizilen karakterlerle uyuşmayacak yapay bir sorun üzerine inşa edilen filmde erkek karaktere biçilen rol abartılı. Kadın ilk eleştirisinde oldukça haklı ancak bunu yapacak bir adam karakteri çizilmemiş bu yüzden senaryonun inandırıcılık sorunu var. Bir ilişkide yapılacak en büyük hata kişilerin birbirini değiştirmeye çalışmasıdır kadın bunu yapmaya çalışıyor. Üstelik adamın profesyonelce icra ettiği mesleğine amatörce dahil olarak. Bir projede paydaşlar teşekkürü hak eder her durumda ama proje sahibine aittir. Yürüyen ya da yürümeyen hiçbir ilişkide eğer ilişki düşmanlık boyutunda değilse birlikte kotarılan bir işte kazanan diğerine teşekkür eder nezaketen de olsa. Çıkış noktası bu olduğundan tüm gevelemeler anlamını yitiriyor bu filmde. Yine de insanı ele alan ve yer yer düşündüren diyaloglara sahip olduğu için izlenebiliyor... 60/100

@deranged0

3 ay önce

6.5 / 10

"Straight couple yelling at each other for two hours" janrından bir film daha. Oyuncuların ikisi de ayrı ayrı çok çekici insanlar olmasına rağmen partner olarak hiç yakışmamışlar. Toksik ilişki görmekten içim şiştiği için filmdeki tartışma konuları da içimi epey şişirdi. Gerçekçi mi? Evet. İnandırıcı mı? Hayır. Bu kavga sahnelerinde daha çok bağırınca daha çok inandırıcı olunacağı fikrini kim ortaya attıysa yazıklar olsun. Başarısız deliveryler yüzünden nice replikler boşa gitmiş resmen. Kimse Zendaya’ya sigara tutmayı da öğretmemiş belli ki, uyuşturucu batağından zar zor kurtulan kimse o şekilde sigara içmez zira.

Güzel tarafları da vardı tabii. Siyah-beyaz olması, kamerayla beraber evin içinde dolaşmamız, tek mekanda geçmesi, haklı-haksız ayrımı yapamamamız, bir türlü sevişememeleri ve filmin müzikleri gibi.

@ganimeunsal

3 ay önce

8 / 10

Hiç birbirlerinin sözünü kesmeden uzun uzun düşünüp de tartışmalarını gerçek hayata uyarlamakta güçlük çektim. Diyalogları sevdim; nitekim marie konuşurken ona, malcolm konuşurken de malcolm’a hak vermemek elde değil. ama sonlarına doğru marie’ye hak vermemek işten değil. Marriage story’e çok benzettim ve onun kadar olmasa da bunu da epey beğendim.

@melisa95

3 ay önce

Malcolm’ın eleştirmenin yazısına karşılık bağırmasından çok rahatsız oldum.
toksik ilişkilere müziği,görselliği ve gerçekçi bakış açısıyla güzel bir kan
SPOILER

Malcolm ve Marie filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Malcolm ve Marie filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Malcolm ve Marie filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL