7

43 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (120.666 OY)

Süre

1 Saat 54 Dk.

Ülke

ABD Kamboçya

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Miami'de yaşayan ve Irak Savaşı süresince küçük işletmelerin ABD Ordusu'nun sözleşmelerine dahil olmasını sağlayan anlaşmadan faydalanan iki genç arkadaş, bu az bilinen hükümet girişimini suistimal etmekte ve giderek daha zengin olmaktadır. Ancak ikili Afgan Ordusu'yla 300 milyon dolarlık bir anlaşmaya girdiklerinde başlarının dertte olduğunu anlarlar. Çünkü çalıştıkları kişiler oldukça şüpheli şahıslardır ve altlarında Amerikan hükümeti vardır.

Miles Teller

David Packouz

Jonah Hill

Efraim Diveroli

Bradley Cooper

Henry Girard

Kevin Pollak

Ralph Slutzky

Patrick St. Esprit

Captain Phil...

Shaun Toub

Marlboro

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@delahoya yazdı...

Sal, 24 Eki 2017, 03:41 (7 ay önce)

6.7 / 10

İzlemeden evvel filmle alakalı duyduğum şeyden ötürü izlemek istedim. Duyduğum şey ise film de Tayyip Erdoğan ın silah kaçakçılığı filmin de görüntüsü olduğu için bu filmi ülkemiz de gösterime yasaklamış olmalarıydı.Fakat gelgelelim görüntü arşiv kayıtlarında 1 saniye önemsiz bir sahne de geçiyordu o yüzden pek bir önemi kalmadı...   Filme gelirsek ; Konusu itibari ile bana Savaş Tanrısı ( Lord Of War ) filmini hatırlattı ve savaşın iç yüzünü değil savaşın arkasında ki kirli para döngüsünü konu alan bir film. Bunu yer yer mizah yer yer eleştiri alarak yönetmen güzel bir şekilde bütün kitlenin izlemesine yol açmış ve gayet başarılı olmuş...

@mamcici yazdı...

Sal, 17 Oca 2017, 20:23 (1 yıl önce)

Üst ligde oynamaya çalışan amatörlerin hikayesi hem gerçek gibi, hem de gerçeği sulandıracak kadar eğlenceli gibi.. Dünya ekonomisinin en büyük pazarının işleyişini izlerken bunun yıkıcı etkilerini görmüyoruz örneğin. Ayrıca verilen cezanın azlığı gelecekte işimize yarar bu küçük yılanlar, fazla yıpratmayalım düşüncesinden mi acaba? 

@stiff yazdı...

Çar, 28 Ara 2016, 09:32 (1 yıl önce)

7.9 / 10

Beklentimin üzerinde bulduğumu söylemeliyim. Gerçek bir hikayeden uyarlanması da oldukça etkileyici. Ancak bu hikayeyi bu denli akıcı ve espriye vurarak anlatabilmek de güzel iş olmuş. Eleştirel yanları var, ince espriler var, bolca mesaj ve tespit de içeriyor. Bazı tespitler oldukça doğruyken, bazıları güldüren ve düşündüren cinsten. Ürdün, Irak, Arnavutluk atmosferi de gayet başarılı işlenmiş. Keyifle izledim, tekrar bile izleyebilirim. Everybody Knows ile kapanışı da güzel bir tat bırakıyor.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Vurguncular filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Vurguncular filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Vurguncular filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI