7.3

425 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (303.732 OY)

KONUSU
Yuri Orlov ve ailesi Amerika’ya o çok küçük yaşlardayken göç etmiştir. Sıradan geçen hayatı yaşadığı bir olay yüzünden tamamen değişir. Uluslarası bir silah taciri olup, en önemli ordulara, diktatörlere silah pazarlamaya başlar. Kardeşi Vitaly ile başladıkları bu işte az zamanda çok yol katederler. ... Devamı
Yuri Orlov ve ailesi Amerika’ya o çok küçük yaşlardayken göç etmiştir. Sıradan geçen hayatı yaşadığı bir olay yüzünden tamamen değişir. Uluslarası bir silah taciri olup, en önemli ordulara, diktatörlere silah pazarlamaya başlar. Kardeşi Vitaly ile başladıkları bu işte az zamanda çok yol katederler. Ordulara, diktatörlere silah satmaya kadar uzanan kariyerlerinde Vitaly kardeşini yarı yolda bırakır. Ağır sorumluluklar ve sağlam bir yürek isteyen bu işi daha fazla kaldıramaz. Yoluna tek başına devam eden Yuri, hayallerinin kadınıyla evlenir ve çoluk çocuğa karışır ama ailesi onun bir nakliye şirketinin sahibi olduğunu sanmaktadır.
Nicolas Cage

Yuri Orlov

Bridget Moynahan

Ava Fontai...

Jared Leto

Vitaly Orlov

Ethan Hawke

Jack Valen...

Eamonn Walker

Andre Bapt...

Ian Holm

Simeon Weisz

Sammi Rotibi

Andre Bapt...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
K

@kahramansmt

4 yıl önce

7.6 / 10

Nicolas Cage güzel oyunculuk sergilemiş açıkcası beni şaşırtmayı başardı. İzlenmesi gereken filmlerden. Eften püften bi film olduğunu asla düşünmüyorum.. Brad Pitt oynasa oscar alırdı .

@valeapapalagi

4 yıl önce

8.7 / 10

Savaş hakkında izlediğim en anlamlı filmlerden biriydi. Zaten yakın zamanda izlediğim 'Zeitgeist' belgeseliyle beraber iyice bir sağlamlaştı.

Kurgu ve oyuncular çok başarılıydı. Ama konunun, olayların gerçekliği sarsıcı derecede güzeldi.

Tavsiye edilir.
J

@josephwhite

5 yıl önce

8.7 / 10

arada böyle şaşırtan filmler çıkabiliyor, kurgu, akış, hikaye sıralaması vs. fevkalade ! kafa sallayarak kabul ettiğimiz doğruları tekrar ediyor fakat en büyük gerçeği isteyerek ya da üzülerek tek mermi ile zihnimize sokuyor !!!"necessary evil" !!! f.ck your evil :( ...

@chewing

7 yıl önce

8.5 / 10

Kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir başyapıt. Nicolas cage'in en iyifilmidir şüphesiz. Film adeta bir belgesel niteliğinde. Birbirinden güzel repliklerin olduğu yapım acı gerçekleri gün yüzüne çıkarıyor. 8.5/10 iyi seyirler.
H

@hontt

7 yıl önce

2.1 / 10

hollywood sosyal gerçekçilikten uzak dursun, rezalet. çöpe gider.

@yusufokay

8 yıl önce

Film üzerine bir çok yakıştırma ve iltifat yapılabilir satır satır açıklanabilir ancak benim diyeceğim şudur ki; gözü kapalı bir filme girmek isteyecek olanlara altın fırsat olduğudur. Çok sevdim. Lord of War 2-3 gibi piyasadaki diğer devam kılıklı filmler ise bir o kadar kötüdür.

@synerghy

8 yıl önce

8.2 / 10

Filmin Amerika'yı savunduğunu düşünenler filmi gerçekten izledi mi çok merak ediyorum doğrusu! Yahu bunun neresinde Amerikan tarzı günah çıkartma olayı var? En fazla Yuri Orlov'un kişisel günah çıkartması var. O da sözde kalıyor sadece...

Film, hem soğuk hem sıcak savaşın çirkinliğini tarafsız bir şekilde gözler önüne getiriyor.. Filmde, ABD kadar Rusya'y da, kapitalizm kadar komünizme de bolca giydiriliyor...

@slavesusar

9 yıl önce

daha ilk sahneden ne sert bir filmle karşı karşıya olduğunu anlıyorsunuz(ne güzel bir girişti öyle) çok cesur bir film,izlenmeli..

@lowen

10 yıl önce

7.5 / 10

İyi bir film izleyeceğinizi,filmin açılış sahnesiyle çok rahat hissedebiliyorsunuz.Bir merminin kısa vebir o kadar acı hayatıylasizi içine almayı başaran hikaye,son sahneye kadar sizi hapsetmeyi başarıyor.

Yuri Orlov'un içeriden elini koluna sallayıp,bir de üstüne karizmasını yapıp çıkması,filmin özeti gibi aslında.
E

@ersoyckr

10 yıl önce

işte film budur... işte gerçek budur... senaryo, belgesel tadında... ayrıca yüksekdekilerin kişiliklerinin hiç de normal olmadığının göstergesi...tabi bu yüksek çok yüksek...ayrıca hırs denen durumun parayla birleşiminin gerçek tarifi...

@foolmood

11 yıl önce

8.3 / 10

ahlaksız silah satıcılarının ahlaksız kazançlarının arkasında yatan gerçekleri gözler önüne seren filmin jeneriği zekice düzenlenmiş.

@kuskucusomon

12 yıl önce

7.7 / 10

silahlanma konusunda amerika'yı haklı çıkarmayıp aksine yerden yere vuran bir film. enteresan senaryolar yazan andrew niccol'ün de ilk yönetmenliği. nicolas cage, hem sade oyunculuğu ile çok başarılı. filmin yapım masraflarına ortak olmasıyla da nazarımda sempati kazanmıştı.

amerikanın silahlanma ve silahlandırma politikasına ciddi eleştiri getiren, düşünmeye sevkeden bir film.
O

@okidian

12 yıl önce

Tavsiyem, her şeyi gidip amerika'ya bush'a ırak'a afganistan'a bağlayabilen insanlarla seyretmeyin yoksa pek keyif alamazsınız.

Film silah kaçakçılığını anlatıyor, nalına da mıhına da vuruyor. İyi adam, kötü adam ayrımı yapamıyorsunuz. Hikaye oldukça karamsar

Bir kan elmasının görselliğini beklemeyin fakat hikayenin en az o kadar kaliteli olduğunu düşünüyorum. Silahlara, sovyetlere ilginiz varsa görsellik konusunda da doyurucu olacaktır. Filmdeki tank filosunun da gerçek bir silah tüccarına ait olduğunu söylemeden geçmeyelim.

@paradigma

13 yıl önce

9 / 10

Gizliden gizliye gaz mı alıyor film, bilmiyorum. Etkileyici bir gerçekçiliği var bu su götürmez, Cage'in sevilebileceği ender filmlerden bence.

Ayrıca yapımda maddi sıkıntı çekildiğini ve oyuncuların kendi istekleriyle ücretlerini düşürdüklerini okumuştum bir yerde.

@havlayankuzu

13 yıl önce

Ben filmde Amerika’yı aklama çabası sezemedim. Film boyunca, Yuri Orlov’un hayatından kesitler sunulmuş. Sistemi bir silah tüccarı,bir katilin gözünden izliyoruz. Ama esas konu bence finaldir.Orlov’un kendisini yakalayan ajana çektiği nutuk bile büyük bir cesaret örneğidir.
SPOILER

Savaş Tanrısı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Savaş Tanrısı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Savaş Tanrısı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL