7.1

81 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (26.928 OY)

KONUSU

Birbirinden kısmen bağımsız aynı mahalle erbabı çiftlerin, özel hayatlarını (daha çok seks yaşantılarını) mercek altına alan, Seks, tutku, tabu, sevgi, en gizli fantezileri üzerine kurulu bir durum komedisi.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@baknedeycem

7 yıl önce

Sam ve Monica'nın sahnelerinde dikkat kedilerek izlediğim film. Sanırım bazı durumlarda hiç duymamak ya da bilmemek en iyisi diyerek kapanışı yapmış yönetmen. Olabilir mi? Yani.

@essam

8 yıl önce

8 / 10

cinsellik, fantaziler bir yana, insanlığın her zaman en büyük düşmanı iletişim eksikliği olmuştur. düşünebiliyor ve konuşabiliyor olmamıza rağmen en basit konularda bile ya konuşmayız ya da yüzeysel konuşuruz. bu nedenle insanlar birbirlerini ya anlamaz ya da yüzeysel kaldığı için yanlış anlar. farklı karakterler kullanılarak harmanlanmış, kimi zaman güldüren, kimi zaman düşündüren, izlemesi kolay ama bir o kadar da iyi bir film olmuş bence.

@broken

8 yıl önce

7 / 10

fantezilerin zorluğu hakkında beni düşüncelere sevk eden basit ama güzel işlenmiş, sonu olmamış film.

düşünceleri biraz açmam gerekirse

tecavüz fantezisi mesela.. aslında zaten film içi konuştular, tecavüz olgusuna ters. bunların psikolojisi herhalde birkaç dakikalığına müthiş bir zayıflık tatmak. biraz okuduğumda günahın sorumluluğunu almamak düşüncesi etkili deniyor fakat bu her durumu açıklayamadığı için kendisini cezalandırma isteği sanki daha mantıklı geldi bana. bu arada bu fanteziyi canlandıran ablanın sevgilisi dizinin yaratıcısı imiş aynı zamanda. sahneleri pek iyi değildi ama otopark sahnesinde ters köşe oldum aslında. çünkü ben merak ediyordum fantezi gerçekleşmesi durumunda sonuçları ne olacak diye ama tabi dizi felsefeden çok komik olmaya çalışıyor. o yüzden yargılamadım. uyku olayı ise çok üzücü. adamın evden giderken söyledikleri, tek mutlu olduğu anların uyumadığı zamanlar olduğ
... Devamı
fantezilerin zorluğu hakkında beni düşüncelere sevk eden basit ama güzel işlenmiş, sonu olmamış film.

düşünceleri biraz açmam gerekirse

tecavüz fantezisi mesela.. aslında zaten film içi konuştular, tecavüz olgusuna ters. bunların psikolojisi herhalde birkaç dakikalığına müthiş bir zayıflık tatmak. biraz okuduğumda günahın sorumluluğunu almamak düşüncesi etkili deniyor fakat bu her durumu açıklayamadığı için kendisini cezalandırma isteği sanki daha mantıklı geldi bana. bu arada bu fanteziyi canlandıran ablanın sevgilisi dizinin yaratıcısı imiş aynı zamanda. sahneleri pek iyi değildi ama otopark sahnesinde ters köşe oldum aslında. çünkü ben merak ediyordum fantezi gerçekleşmesi durumunda sonuçları ne olacak diye ama tabi dizi felsefeden çok komik olmaya çalışıyor. o yüzden yargılamadım. uyku olayı ise çok üzücü. adamın evden giderken söyledikleri, tek mutlu olduğu anların uyumadığı zamanlar olduğu ve diğer kalan zamanda da çalışmaya çalışıp kovulması vs. ağlama olayı ise saçma geldi bana eğer kurgu yoksa orada. kadın bildiğin nemfomanyak. gözyaşı görünce dayanamıyor, hayır kendini engelleme dürtüsü gerçekten yok mu bu kişilerde anlamadım. adamın babasını, köpeğini, kendini ve sonunda da bebeğini kullandın bu uğurda.. kabus gibi gerçekten. role playing olayı olmamış bir tek çünkü kadın bir başta etkilendi sonra kaldı öyle. adamın resmen role playinge fantezisi varmış, seks önemli değil psikopat için. ve elbette gördüğüm en güzel telefon konuşması.. sırf o sahneler için bile 7 veririm filme.

@senadir

8 yıl önce

Bojana Novakovic ' i shameless da görüp sevdikten sonra bir de filmini izleyeyim hep mi sevimli acaba diye meraktan izlediğim bir film. Çok merkezinde değil ama öyleymiş kendisi.

Filmin ufuk açan yanlarının olduğunu düşünüyorum.

@sebo

8 yıl önce

Cinsel fanteziler üzerine kurulu, her bir bölüm için ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken, özellikle partnerinizle izlemenizi tavsiye edeceğim müthiş komedi filmi.

Cinsel suçtan hüküm giymiş adamın;

"İlkinde: Babanı ben öldürmedim.

İkincisinde: Köpeğini ben öldürmedim." diyaloğuna denk gelmesi ayrı komik idi.
J

@josephwhite

8 yıl önce

7 / 10

Bazı sahneler aklıma geldikçe hala gülüyorum :) çok mu aşırı komik, değil ama hiç bir çıplaklık olmadan cinselliği ele almışlar ve oldukça keyifli, farklı hayatlardan bölümler vermişler böylece bir bütünlük ve takip etmek gibi bir derdiniz de olmadan izleyebileceğiniz güzel bir film;

Gizli spoiler

"Her daim ağlayasım var, gözlerimin ağlamaktan kurumasını istiyorum" :) bence çok ince bir gönderme ;)
SPOILER

The Little Death filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Little Death filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Little Death filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL