Asabiyim Ben

(2014)

Wild Tales a.k.a Relatos salvajes

Film 2 Saat 2 Dk. Komedi, Dram Arjantin, ispanya 6 Mart 2015

8

506 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (217.868 OY)

KONUSU
Öfkenin iliklere işlediği, dengenin her daim hassas olduğu bir toplumda, aşkların, nefretin ve intikam duygusunun hüküm sürdüğü birbirinden bağımsız bireylerin öykülerini taşıyor perdeye Asabiyim Ben... Satın alınan şereflerin gölgesinde, insanlar kanunlar karşısında çaresiz ve öfkeli olduğu bir dün ... Devamı
Öfkenin iliklere işlediği, dengenin her daim hassas olduğu bir toplumda, aşkların, nefretin ve intikam duygusunun hüküm sürdüğü birbirinden bağımsız bireylerin öykülerini taşıyor perdeye Asabiyim Ben... Satın alınan şereflerin gölgesinde, insanlar kanunlar karşısında çaresiz ve öfkeli olduğu bir dünyaya ait altı farklı hayat hikayesi dikiyor karşımıza. Yolsuzluğun ve yozlaşmışlığın hüküm sürdüğü bir ülkede,kana bulanan muhteşem düğünler, ölüme yürüyen danslar,telleri iyiden iyiye gevşeyen sinirler ve buyoldan çıkmışlığı tasvir eden "eğlenceli" öyküler! Arjantin yapımı "Hermanos y Detectives" dizisiyle tanınan Damian Szifron, tam 8 yıl aradan sonra Relatos Salvajes (Wild Tales) ile bu kez sinema dünyasına dönüş yapıyor. Film, Buenos Aires ve çevresinde yaşanan altı farklı hayat hikayesini beyazperdeye taşınıyor.
Ricardo Darín

Simón Fish...

Leonardo Sbaraglia

Diego (seg...

Érica Rivas

Romina (se...

Oscar Martínez

Mauricio (...

Rita Cortese

Cook (segm...

Julieta Zylberberg

Waitress (...

Darío Grandinetti

Salgado (s...

María Marull

Isabel (se...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@dumbledrar

1 yıl önce

8.3 / 10

muhteşemdir, gabriel pasternak abimize selamlar :)

@hrarchon

2 yıl önce

8.7 / 10

Çok beğendim. Enfes.
C

@cihan_alkan

3 yıl önce

6 kısa filmden oluşan bir yapım ve gerçekten sürükleyici her hikayenin sonunu merakla bekledim

@statistician

4 yıl önce

8.8 / 10

Film bir çırpıda bitti diyebilirim. Filmde altı tane birbirinden bağımsız hikayelerin anlatıldığı bölüm var. İlk hikaye ile film ütopik ama ilgi çekici bir şekilde giriş yapıyor. Trafik, restoran ve bombacı mülayim hikayeleri Adana' da yaşanan olaylar tarzında. Düğün ve Bombacı Mülayim kısımları, oyunculuk ve hikaye bakımından muazzam seviyede. Arkalarına da trafik hikayesini yazabilirim. "Gerçekten" güldüğüm çok fazla sahne oldu. Filmin Türkçe' ye asabiyim ben diye çevrilmesine de hak verdim, ben o ismi bile bulamayabilirdim. Hiçbir zaman Unutmayacağım bir film olacak. Gerçekten ilginç :)

@ravenna

4 yıl önce

9.5 / 10

Farklı hikayelerin biraya gelmesiyle oluşan son derece güzel bir filmdi. Verdiği inanılmaz bir keyif var. Bazı bölümlerde kahkaha atmadım dersem yalan olur çok eğlenceliydi :) Her hikaye kendi içinde çok başarılı ve hepsi ayrı ayrı güzel. Ama tabiki benim favorim son hikaye :) Sık sık insana ben böyle bir şey ile karşılaşsam ne yapardım? sorusunu sordurmayı başarıyor. Herkesin bir sınırının olduğu gerçeği de muhakkak. Hiç düşünmeden izleyin.

@mertonses

5 yıl önce

8.5 / 10

Kesinlikle izlediğim en özgün yapımlardan birisiydi Wild Tales. İzledikten sonra hep bu tarzda bir film aradım ama hala bulmayı başaramadım. Kesinlikle eşi benzeri yok diyebilirim. Müziklerinden tutun, sinematografisine kadar kendine has bir yapısı vardı filmin başından sonuna kadar. Herkes hem fikir olacaktır ki filmin en "vurucu" taraflarından biri günlük hayatın rutin işleyişinde herkesin karşılaşabileceği sıradan olayların insan öfkesi ve inadıyla nasıl ekstrem noktalara doğru sürüklenebileceğiydi. Yönetmen bu iki ilkel insan güdüsünü filme öyle güzel yedirmiş ki karşımıza nev-i şahsına münhasır harika bir film çıkmış.

@tambenlik

6 yıl önce

saykoluğun illa freudyen bir bilinçaltı tarihine bağlı olarak değil, anlık da ortaya çıkabileceğini, insani sınırların, değer ve davranışların ne kadar kolay alt üst olabileceğini trajikomik hikayelerle ortaya koymuş film.

filmin adının türkçe çevirisini yapan kişiye de burdan selam olsun.

@messiyg

6 yıl önce

7.6 / 10

El Dinamito !

@bird_one

6 yıl önce

8.1 / 10

Farklı ve güzel bir yapım. Başlar başlamaz ilgiyle izletiyor kendini zaten.
yol ve düğün en beğendiklerim oldu. Hatta düğünde bol bol güldüm.

@gunerakdemir

6 yıl önce

8.5 / 10

Görüntüler ve müzikler çok iyi film sürekli akıyor. Film sonunda cinayet beklenmedi değil.

@satan_cat

6 yıl önce

8 / 10

Film harika,müzikler ve sinematografi muhteşem.

@arkturomeda

6 yıl önce

8.3 / 10

Durup durup izlediğim filmlerden. Zaten içinde birkaç tane kısa film içerdiği için çok sarıyor , biraz yavaş olabiliyor ama hikayeler , replikler, ironik sahneler , izlenmeli çerezlik

@ozturkkursat

6 yıl önce

8 / 10

Hepsi güzel ama ben 1 ve 6 diyorum.

@kahramansmt

6 yıl önce

8.9 / 10

Tek şey söylenebilir ’Efsane’ acaba 2. film gelecek mi ? Ha bu arada bu filmi karantinaya alanlarla aynı havayı soluyoruz.

@hanife08

7 yıl önce

Film Harika olmuş özellikle birinci ve sonuncu hikayeler inanılmaz sayko olmuş. Öfkenin kontrolü zor kontrolsüz güç işte Budur :))
SPOILER

Asabiyim Ben filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Asabiyim Ben filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Asabiyim Ben filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL