7.9

186 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (498.012 OY)

KONUSU
Film, I. Dünya Savaşı döneminde yaşananları konu ediyor. I. Dünya Savaşı sırasında Britanya askeri olan Schofield ve Blake, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanırlar. Görevleri, zamana karşı yarışırken düşman bölgesini geçerek yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesaj i ... Devamı
Film, I. Dünya Savaşı döneminde yaşananları konu ediyor. I. Dünya Savaşı sırasında Britanya askeri olan Schofield ve Blake, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanırlar. Görevleri, zamana karşı yarışırken düşman bölgesini geçerek yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesaj iletmektir. Blake’in kardeşi de onların arasındadır. Bu durumda Blake’i daha da fazla ciddiye alması gereken bir mücadele bekliyordur.
George MacKay

Lance Corp...

Dean-Charles Chapman

Lance Corp...

Mark Strong

Captain Smith

Andrew Scott

Lieutenant...

Richard Madden

Lieutenant...

Colin Firth

General Er...

Benedict Cumberbatch

Colonel Ma...

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kuzgunadam

8 ay önce

7.8 / 10

savaş filmi diye önyargılıydım ama başarılı bir film olmuş beni etkiledi.

@warmageddon

9 ay önce

8 / 10

Filmin tek bir sahne şeklinde çekilmesi filmi tam anlamıyla bir yol hikayesi kıvamına getirmiş, üstelik bu sayede karakterlerin psikolojik durumları daha iyi yansıtılmış ve izleyeni de aynı atmosferin içine çok güzel çekmiş. Uzun bir süredir üstüne bu kadar düşünülüp emek harcanan bir savaş filmi seyretmemiştim.
D

@dilsanoi

1 yıl önce

Senaryosunun derinliği tartışmaya elbette açılabilir, keza çok az diyalogla ve çok az karakterle devam ediyor film. Ancak bu filmin benim için ne ifade ettiğini özetlersem, görsel olarak aldığım doyum olurdu. Çekim teknikleri, ışıklar, görüntüler... Nefes almadan, tempo çoğunlukla yüksek, sıkılmadan, bir çırpıda bitti film. Oscar’ı da görüntü yönetmeni Roger Deakins aldı tabiki. Tereddütsüz bir daha izlerim.

@socratessagan

1 yıl önce

Roger Deakins'in ne kadar harika bir adam olduğunun bilmem kaç yüzüncü kanıtıdır.
S

@sersak53

1 yıl önce

8 / 10

tek plan filmlerini çok seviyorum ve yönetmen bunun hakkını fazlasıyla vermiş. baştan sona sizi içine çekiyor ve sıkılmiyorsunuz
çatır çutur savas sahneleri bekleyenleri dumura uğratmış olabilir ondan sanırım bu kinleri.gayet güzel bir film olduğunu düşünüyorum
görsellik inanılmaz. oyunculuklarida beğendim.
bence izlenebilecek kaliteli bir film karsinizda şans verin. 8/10

@mertcansoylemz

1 yıl önce

7.8 / 10

Film güzeldi gerçekten ama öyle abartıldığı kadar yok bence. imdb de abartı bir puan aldığını düşünüyorum

@sonuncuadam

1 yıl önce

8.8 / 10

Savaşın atmosferine bir şekilde sizi sokuyor ve film bitene kadar bu şekilde devam ediyor. Arka planda uğraşılan detaylar filmin ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor. Uzun zamandır bu kadar iyi savaş filmi izlememiştim.

@maximumgore

1 yıl önce

9 / 10

kamera kullanımı çok çok iyiydi..

@stiff

1 yıl önce

7.1 / 10

Soluksuz izledim ve kesinlikle keyif aldım. Bu tartışılmaz. Ancak puan ve yorumlara bakıldığında biraz abartı kabul edilebilir olsa da ben çok abartıldığını düşünüyorum. Savaş temalı çok daha iyi filmler izledim. Bu 1917 kötü anlamına gelmiyor elbette. Görsel şov yapılmış, yine çokça bahsedilmiş. Savaş atmosferini çok iyi verse de çok etkileyici bir tat bırakmıyor.
I

@isafidan

1 yıl önce

Çekimleri "Er Ryan'ı Kurtarmak" tadında olmuş. Beğenmeyen arkadaşlar muhtemelen durağan bölümlerden dolayı sıkılmışlar. Ben beğendim. Rambo tarzı kahraman birisi yerine daha çok korkup kaçan mücadele etmeyen birisi belki de gerçekçiliği daha da artırmış.

@asdf_13

1 yıl önce

8.6 / 10

Görüntü yönetmeninin şov yapmasının da etkisi ile filmin ilk yarısının kusursuz olduğunu düşünüyorum. Ancak 2.yarıda hem tempoda düşüklük hemde senaryoda kıtlık olunca ilk yarının ardından biraz bayat gelebiliyor. Yine de harika bir film fakat çok daha iyi olabilirdi.

@ozan_taylan

1 yıl önce

Savaşın vahşetinden öte daha çok savaştaki bireyin; insanın yalnızlığı, tek başınalığı üzerine bir film. ilk kez böyle bir anlatımla karşı karşıya geliyorum. Çaresizlik ve anlamsızlık, ve belkide hiçlik.. Film çok uc ve zor duygular etrafında dönüyor. bildiğimiz ezberleri bozuyor sürekli bir savaş atmosferinden ziyade insanın savaşla başbaşa kalması; bütün savaşın ortasındaki tek tek bireyleri irdelemeye çalışıyor.

filmin başlarında hiç beklenmedik bir anda ve HİÇ BEKLENMEDİK BİR ŞEKİLDE askerin ölmesi hayatın hatta; savaş anındaki hayatın sıradanlığına müthiş bir gönderme

@birduman

1 yıl önce

savaşın ne kadar çaresiz ve acımasız olduğunu çok iyi hissettirmiş bir film.

@basribabam

1 yıl önce

8 / 10

Bana mantıksız gelen tek şey, aslında filmin ana ekseni olan "generalin bildirisini öndeki saldırı alayına iletmek" idi. Bu önemli görev 2 tane çipil çocuğa verilir mi bir, ikincisi hiç uçağın yok mu havadan atsın bunu alayın üstüne? İt dalaşı yapabildiğine göre uçağınız var be generalim sörüm efendim...
Sürükleyiciydi, bir dakika bile sıkılmadan izledim. Film görselliğiyle, çekim tekniğiyle savaş atmosferini hakkıyla vermiş. Tavsiye ederim.

@comeche

1 yıl önce

10 / 10

Bir savaş filmi olarak, şu ana kadar izlediklerime kıyasla vasatı aşamasa da; sinematografisi hakkında okuduklarım ve izlediklerimden acayip keyif alıyorum.
SPOILER

1917 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

1917 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

1917 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL