7.7

667 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (830.513 OY)

KONUSU

Ünlü matematik dehası Alan Turing’in hayatının anlatıldığı filmde, 2. Dünya Savaşı sırasında Almanların şifreli haberleşmelerinin kodlarını çözen Alan Turing’in Nazileri durdurma başarısı anlatılıyor.

Benedict Cumberbatch

Alan Turing

Keira Knightley

Joan Clarke

Matthew Goode

Hugh Alexa...

Rory Kinnear

Detective ...

Allen Leech

John Cairn...

Matthew Beard

Peter Hilton

Charles Dance

Commander ...

Mark Strong

Stewart Me...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
S

@siyahtuval

1 yıl önce

6.9 / 10

güzel değildi.

@erdemtekin

4 yıl önce

Çok kötü filmdir. Kambırbaç sevmem ama o ayrı. Çok çok kötü filmdir. Aksiyon olmuş gibi oradan oraya koşmalar. Bu hikayede aksiyon yoktur, yapmaya çalışmanın da manası yok. Deli gibi oradan oraya bir şey olmuş gibi koşan insanlar!
E

@ersan_kaan

4 yıl önce

5 / 10

Gerilimden, heyecandan uzak, vasat bir biyografi filmi olmuş. Hayal kırıklığı.

@iamgzde

6 yıl önce

Benedict yahu nasıl bir oyuncusun! Zamanını anlatan ve gerçekten her ülkenin bilim insanlarına, yazarlarına, şairlerine yaptığını yapan bir biyografi ve zekasına hayranlık uyandıracak bir adamın tarihin ilk bilgisayarını icat etmesine yol açan azimli ve bir o kadar da üzücü hikayesine şahit olacaksınız.

@arkturomeda

6 yıl önce

8 / 10

Biraz yavaş akan bir film , sıkıldığım oldu ne yalan söyleyeyim. Ama konusu oyuncuları o kadar kaliteli o kadar ilgi çekici ki sonuna kadar izledim , izlenmesi gereken filmlerden
K

@kaan76

6 yıl önce

başarılı bir biyografi daha deyip izleyeceksin

@serkanaydemir

8 yıl önce

5 / 10

Sinematik değil.

İyi tamam hani değerli insansın da bu nasıl bir değerde gösteriliyor ki yüksek puan almış yapım. Filmin içinde sinemaya değer hiçbir şey yok. Yani bir şeyler olmasını bekliyorsun, ama yok! Bildiğin belgesel. Hani Oscar’a aday olması falan bence yine Yahudi oyunu. Ha tabi bir de İngiliz. Açık net diyorum hiç güzel bir film değil. Heyecan diye bir şey yok. Olaya girmeyi beklerden film bitti. Filmden çıkartacağımız en güzel şey insanların cinsiyet özgürlüğünün önemidir diyorum. Zaten dünyayı yok eden faşistçe aptallıklardır ya. Hiç öyle sağlam bir film izleyeceğinizi düşünmeyin.

İyi seyirler.

P: 5

@neferneferura

9 yıl önce

8.6 / 10

cumberbatch'e kim ne diyebilir? homoseksual'lik diyince hayatının tamamını seksle idame ettiren, tek el havada, kırılgan tavır savunuculuğundan vazgeçilip biraz da şöyle bir şeyler görmek istiyor insan.

seni de böyle bilmezdik ingiltere.

@oneetimee

9 yıl önce

Abi tabii ki de homoseksüel olmasa kıramazdı enigmayı manyak mısınız ya kafa bulmayın benle..

@dr_hugo_strange

9 yıl önce

Akıl oyunları tadında harika bir yapım olmuş.ÜStelik tarihi bir konuyu ele alması da ayrıca güzel.Cinsel tercih konusunun da göze batacak şekilde ön plana çıkarılmasını anlamadım sonuçta adamlar enigma üzerine çalışıyorsa biraz o makineden bahset kim nasıl yapmış değil mi? enigma biraz geri planda kalmış.
R

@redmullet

9 yıl önce

8.7 / 10

Tarihsel konular işleyen filmlere farklı bir soluk getirdiği kesin. Fakat cinsel tercih meselesi yan konu olarak kaldığında tadından yenmeyecek mesajlar içerenilecekken ikinci bir ana konu gibi bu kadar ön plana çıkarılması filmin işleyişini biraz olumsuz etkilemiş. Her şeye rağmen Benedict Cumberbatch'in olağanüstü oyunculuğunu da göz önüne alırsak kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

@stiff

10 yıl önce

7 / 10

İşin içine matematik girince çok daha ilginç ve kafa yoran, düşündürücü bir film bekledim. Nispeten basit bir işleyişi var. Gerçek hikayeden uyarlanmış olması elbette etkileyici ama ilginç konunun basit bir şekilde işlenmiş olması beklentilerimi karşılamadı. Bir sigara yakma isteği uyandırıyor, ki sigara içmiyorum. Başıma bir şey gelmeyecekse son yorumum; Keira Knightley'in oyunculuğunu hiç beğenmiyorum. 7/10
I

@isaakalin

10 yıl önce

ortada enigma gibi bir konu varken cinsel tercih meselesini bukadar önplana çıkarmak bence yanlış olmuş..

@miracyigit44

10 yıl önce

film bazı sahneleride olsa idare eden bir filmdi ama ikinci dünya savaşı filmlerinin konusu genellikle idare etsede günümüzde yani vizyonda olan izlenilesi filmlerden

ama şunu merak ediyorum gerçekten hala sinemalarda çekilmemiş ikinci dünya savaşı konusu kaldımı :))
E

@elbilbo

10 yıl önce

5.8 / 10

övüldüğü kadar etkilemedi beni. klasik hollywood filmi benim için. daha fazlası değil.
SPOILER

Yapay Oyun filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yapay Oyun filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yapay Oyun filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL