8

21 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (7.500 OY)

KONUSU
Film, yaşlılık ve bunamadan mustarip sevgi dolu bir çiftin hayatının son günlerine odaklanıyor. Vortex'te Gaspar Noé, kendi ölümlülüğü üzerine de düşündüğü son derece kişisel bir pencereden bakıyor. Önce ölümle burun buruna gelmesine neden olan beyin kanaması geçirip, pandemide de Covid’e yakalanmas ... Devamı
Film, yaşlılık ve bunamadan mustarip sevgi dolu bir çiftin hayatının son günlerine odaklanıyor. Vortex'te Gaspar Noé, kendi ölümlülüğü üzerine de düşündüğü son derece kişisel bir pencereden bakıyor. Önce ölümle burun buruna gelmesine neden olan beyin kanaması geçirip, pandemide de Covid’e yakalanmasının ardından gerçekleştirdiği bu projeyi Gaspar Noé, kalplerini yitirmeden önce akıllarını yitiren insanlara adıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sailormoon

1 ay önce

8.2 / 10

Gaspar Noe şaşırtmayı hep sever. Ama bu sefer ağır ilerleyen bir senaryoyla. Yaşlanmanın dehşetini ağır ağır içimize işliyor. Gayet başarılı ve karamsar bir film. Gerçekler acıdır.

@kumcular

5 ay önce

9.4 / 10

Gaspar Noe dan çekim tekniği açısından deneysel denebilecek bir film. Yaşlı bir çiftin son günleri anlatılmış. Bunama ve hastalıklar sonucunda yaşananlar iki karakteri ekran ortadan bölünerek ayrı kameralar ile takip edip eşzamanlı çekim yapılmış. İzlemek yorucu denilebir ama rahatsız etmiyor. Her açıdan başarılı bir film. Mekan iyi tasarlanmıştı, Filmin hikayesi ve final oldukça sert, insanı duygusal açıdan etkiliyor.

@spinsteinhawton

7 ay önce

8 / 10

Henüz yaşıyorken, yaşayın. Hayatınızın tadını çıkarın. Okuyun, izleyin, sevin, sevişin. Sizi siz yapan geriye dönüp baktığınızda bıraktığınız izlerdir, yaşadıklarınızdır. Ama bu izler sizinle beraber var olup sizinle beraber yok olacaklar. Siz hatırladığınız ya da hatırlayanlar olduğu sürece, sizler yaşamaya devam edeceksiniz. Yoksa bir gün, filmde de olduğu gibi, bütün eşyalarınızı toplarlar ve götürürler. Yarın, orada sanki hiç yaşamamışınız gibi hayat devam eder. Filmin en üzücü kısmı da tam olarak bu taşınma sahnesiydi. Hayatlarının tamamını geçirdikleri ve inatla ayrılmak istemedikleri ev, 5 dakika içerisinde boşaldı. Tüm anılar, yaşanmışlıklar bitti gitti. Bu kadar da basit. Siz de yaşadıklarınızı unuttuğunuzda, hiç yaşamamış olacaksınız.

@hugostiglitz

8 ay önce

Hayat bir rüya, değil mi?
evet rüyanın içinde bir rüya

@fruit_fly

1 yıl önce

7.6 / 10

Bildiğimiz noe filmlerinden farklı, beni çok tatmin etmedi biraz sıkıldım izlerken.

@deranged0

1 yıl önce

"Beyni kalbinden önce çürüyecek olanlara" armağan edilmiş, yönetmeninin belli başlı unsurlarını bu sefer barındırmayan bir Gaspar Noe filmi. Yönetmenin, katıldığı İstanbul gösterimlerinden birinde bizzat söylediğine göre "sıfır seks, biraz uyuşturucu, bol dram" içeriyor Vortex ve bana göre de kalbin üzerine tonluk bir yük bırakarak bitiyor. Gaspar Noe resmen kendi trajedisini almış, yoğurmuş ve mis gibi bir filme dönüştürmüş.
SPOILER

Vortex filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Vortex filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Vortex filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL