7.2

158 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (78.420 OY)

KONUSU
Romantik dram filmi "The Words" bir sonraki büyük Amerikan romanının yayınlanmasıyla uzun zamandır beklediği başarıyı kazanan genç yazar Rosy Jansenın hikayesini anlatıyor. Tek bir sorun vardır. Kitabı o yazmamıştır. Geçmişi peşini bir türlü bırakmayan Rosynin edebi yıldızı yükseldiği sırada, başka ... Devamı
Romantik dram filmi "The Words" bir sonraki büyük Amerikan romanının yayınlanmasıyla uzun zamandır beklediği başarıyı kazanan genç yazar Rosy Jansenın hikayesini anlatıyor. Tek bir sorun vardır. Kitabı o yazmamıştır. Geçmişi peşini bir türlü bırakmayan Rosynin edebi yıldızı yükseldiği sırada, başka birinin eserini çalmasının ve hırsla başarıyı hayattaki en önemli iki kelimenin üstüne koymanın daha bedelini ödemek zorunda kalır.
Bradley Cooper

Rory Jansen

Zoe Saldaña

Dora Jansen

Jeremy Irons

The Old Man

Dennis Quaid

Clay Hammond

J.K. Simmons

Mr. Jansen

John Hannah

Richard Ford

Zeljko Ivanek

Joseph Cutler

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@winter

5 ay önce

''hepimiz hayatımızda tercihler yaparız zor olan onlarla yaşamaktır.'' neyin hikaye neyin gerçek olduğu filmin sonunda karman çorman olduğu film. tahminim bence; Dennis Quaid (Clay Hammond) ilk kitabı aynen böyle çalıntıydı. son kitabında ise Bradley Cooper (Rory Jansen) karakteri ile kendini anlatıyor ve günah çıkarıyor.

@thematrixhasyou

5 yıl önce

Hepimiz hayatta seçimler yaparız, zor olan onlarla yaşamaktır.

@mehmetdastan84

5 yıl önce

6.3 / 10

overrated

@punkart

8 yıl önce

6.5 / 10

Dora ne güzeldi ya trip yok, hep destek eşine

@inuit

8 yıl önce

İlginç sayılabilcek hoşluk seviyesi yerinde bir senaryo onun dışında yaşlı adamın yaşanmış bilgeliği gerçekten küçük bir çocuk sevinçliğinde etkiliyor insanı.. Bir dönem noktası oluşturacak kadar güçlü olmasa da kelimelerin büyülü dünyasından çıkmış hoş bir yapıt diyebilirim...

@ebrar

9 yıl önce

Kitap gibi bi film. Çok okunası var yani. Filmi "okurken" tat aldım. Bitirdikten sonra bi 10 dk üzerinde düşünüp farklı bi tat aldım. Filmi izledikten sonra insanın oturup bi şeyler yazası geliyor. Kitap içinde kitap içinde kitap gibi bi senaryo olmuş ama baya iyi olmuş bence. Çok farklı bi tadı var. Önerilir.

@kiyoik

9 yıl önce

yine bir 'içsel hesaplaşma' filmi. nadir filmlerden.insanlar ne derse desin , kişinin kendini affedememesi dünya cehennemidir.

@cadi

9 yıl önce

10 / 10

Adamın ancak bir takım şeyleri kaybedip gerçeklerle yüzleştikten sonra ''ne istediğini anlaması'' oldukça ironik...

@onurakin89

9 yıl önce

9 / 10

İşte budur.. Dediğim nadir filmlerden.

@jangoras

10 yıl önce

8 / 10

Ben bu filmi izlerken kah heyecanlandım, kah duygusallaştım hatta bazen gözümden yaşlar geldi. O nasıl güzel bir senaryo ve o nasıl bir naifliktir. Pariste geçen bölüm ve genç adamın olduğu yani Bern Barnes'in olduğu sahneler o kadar güzel ki... Mutlaka izlenmeli.
V

@volk

10 yıl önce

9.6 / 10

Filmin her karesi bir sanat eseri. Hikayeye gelirsem insaniyet, romantizm ve komedi harmanlanarak öyle güzel tatlandırılmış ki salondan sanki aşkı, acıyı, umudu, çaresizliği tüm o duyguları siz yaşamışsınız gibi hissederek ayrılıyorsunuz. Muhteşemdi. Övmek için yeterli kelime bulamıyorum. Son olarak benim "bir kaç yıl sonra adını bile hatırlamayacağız" şeklinde yorumladığım ve adını gerçekten hatırlayamayıp imdb'de aradığım All the boys love Mandy Lane'i yere göğe sığdıramayan bir sinema yazarımız sanıyorum hatta eminim ki e rotik sahne içermediği için The Words'ü fazla duygusal bulduğunu belirtip eklemiş fantastik bir hikaye.. neresini fantastik bulduğunu bilemiyorum ama önemli olan o değil. Önemli olan tek şey şu: Sinema eleştirmeni dediğiniz kişiler sizden fazla bilmiyorlar sinemayı yada anlıyor değiller o yüzden kimsenin yorumuna aldırmayın bu dahil izleyin kendiniz karar verin. İyi seyirler.
T

@talha27

10 yıl önce

9.5 / 10

daha önce böyle bir seneryoyla karşılaşmamıştım.gerçekten çok etkilendim
SPOILER

Çalıntı Hayat filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çalıntı Hayat filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çalıntı Hayat filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL