Son Konser

(2012)

A Late Quartet

Film 1 Saat 45 Dk. Dram, Müzik ABD 26 Temmuz 2013

7.4

34 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (15.257 OY)

KONUSU
Yirmi beş yıllık başarılı bir müzik kariyerine sahip olan ve bulunduğu orkestranın en eski üyesi olan çello sanatçısı Peter, Parkinson hastalığına yakalandığını öğrenir. Bu nedenle emekli olma kararını vermek zorunda kalan başarılı sanatçı bir duyuru yaparak durumunu açıklar. Bu durumun yankıları is ... Devamı
Yirmi beş yıllık başarılı bir müzik kariyerine sahip olan ve bulunduğu orkestranın en eski üyesi olan çello sanatçısı Peter, Parkinson hastalığına yakalandığını öğrenir. Bu nedenle emekli olma kararını vermek zorunda kalan başarılı sanatçı bir duyuru yaparak durumunu açıklar. Bu durumun yankıları ise bir hayli ilginç olacaktır. Sanatçının kararı dengeleri sarsar ve bu durum da grubun geleceğini değiştirmek üzeredir. Saklı olan ve günyüzüne çıkmaya hazırlanan duygular, ego savaşları ve gizli tutkular yıllar süren bu arkadaşlığı ve işbirliğini yok etmek üzeredir. Birlikte çıktıkları son konser, tüm bu duyguların patlama anına ulaştığı ve müziğin ritmiyle birlikte ilginç bir ahenk oluşturduğu sıradışı bir deneyime dönüşür.
Christopher Walken

Peter Mitc...

Philip Seymour Hoffman

Robert Gel...

Mark Ivanir

Daniel Lerner

Catherine Keener

Juliette G...

Imogen Poots

Alexandra ...

Anne Sofie von Otter

Miriam Mit...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yusufokay

10 yıl önce

9 / 10

Biraz maymun iştahlı biriyseniz filmi izledikten sonra müziğe yönelme ve 10 dakika sonra da vazgeçme eğilimine sokacak sizi.. oldukça keyifli müzikler mevcut.. Kış'ın güzelliğini dinginliğini ve müzikle harmanlanan kadrajlarıyla kendinizi sakin hissedeceksiniz. amma çok şey vaadettim artık merakınızdan izlersiniz bence :) Bu arada oyunculuk fazlasıyla iyiydi.. Minimal bir senaryo ama duygu dolu geçişler ile içinizdekileri müzikle yorumlayacağınız tipden bir film..

@ladylazarus

11 yıl önce

Film müzik tutku,tutku müzik film. Bu üçlünün en güzel örneği. Kendi içlerinde başarıları ile sınırlandırılmış dört müzisyenin sınırsızlıklarının seyri.

@bonanza1903

11 yıl önce

7.7 / 10

Farklı konusu, tarzı olan bir film, çok iyi oyunculuklar da cabası. Zaten Philip Seymour Hoffman’ın hastasıyım. Filmin pek ilgi görmemiş olmasına da şaşırdım. Müzik kariyerimi lisedeki müzik dersinde çaldığım flütle zirvede bitirmiş biri olarak filmi beğendim. Risk alıp izlemenizi öneriyorum.
SPOILER

Son Konser filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Son Konser filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Son Konser filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL