5.3

95 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.8 (140.542 OY)

KONUSU
Carrie White okulda akranları tarafından sürekli dışlanan, evde ise dindar annesi tarafından sürekli dövülen yalnız ve tuhaf bir kızdır. Ancak Carrienin bir sırrı vardır: telekinesis gücüne sahiptir. Sınıf arkadaşları mezuniyet gecesinde Carrieye eşek şakası yapmaya karar verirler. Ama bunun karşılı ... Devamı
Carrie White okulda akranları tarafından sürekli dışlanan, evde ise dindar annesi tarafından sürekli dövülen yalnız ve tuhaf bir kızdır. Ancak Carrienin bir sırrı vardır: telekinesis gücüne sahiptir. Sınıf arkadaşları mezuniyet gecesinde Carrieye eşek şakası yapmaya karar verirler. Ama bunun karşılığında ölümcül bir ders alacaklardır. Çünkü ateşle oynarsanız, yanarsınız.
Chloë Grace Moretz

Carrie White

Julianne Moore

Margaret W...

Judy Greer

Miss Desja...

Portia Doubleday

Chris Harg...

Ansel Elgort

Tommy Ross

Alex Russell

Billy Nolan

Zoë Belkin

Tina Blake

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ekopyen

3 yıl önce

76 yapımını demin izledikten sonra bu filmin remake bağlamında kısmen başarılı olduğuna kanaat getirdim. Orijinal yapıma çoğunlukla sadık kaldığı gibi sırıtan ve yüzeysel kalan bazı kısımlar konusunda da iyileştirmeler mevcut. Teknik imkanlar sayesinde balo sahnesinin etkileyiciliği de gayet artmış.

Ancak şu var ki bazı açılardan daha muhafazakar hissettiriyor. Şiddet ve kan açısından çekince taşımamasına rağmen günümüzde diğer pek çok ana-akım filmde olduğu gibi nüdizmden köşe bucak kaçması göze batıyor; orijinal filme sadık kalmadığı nokta da olumsuz yöndeki bu değişikliğin gözlemlendiği açılış sahnesinde yer alıyor. Eski filmlerde kurgunun doğal akışı içerisinde karşımıza çıkan sahnelerden günümüzde etrafında binbir taklalar atılmak suretiyle sakınılması acınası bir durum. Neyse ki hala bağımsız filmler var da bu yapaylığa, zorlama kalıplara tümden esir olmuş değiliz.

@serkanaydemir

8 yıl önce

4.9 / 10

Yeniden yeniden.

Bazı filmler vardır aynen bizim birçok yapımımıza benzer. Bu tarz yabancı yapımlar oyunculuktan mıdır, efekt falan eh işte bizlerden daha iyi yapıldığında mıdır bilinmez; var olan saçmalıklarını saklamayı başarır. Biz bu filmi aynı kurgu ve senaryoyla çeksek bu ne ya ne gereksiz bir film yapmışlar deriz. Bu da öyle. Yabancı bir film diye saklanan gerçekliği görmezden gelemeyeceğim. Çok gereksiz ve yüksek oranda saçma bir yapım. Ergen zihniyetinin ne derece insanı kötü hale getireceğini anlatan aslında böyle düşünen ergenlerin neredeyse olmadığı bir dünyayı anlatan yapımlardan birisini daha geride bıraktım. Hep böyle göstererek var olan gerçek Amerikan gençliğini dünyaya yanlış tanıtan bu tarz filmlerde daha da kötüsü içinde bir türlü tutturamadığı giriş, gelişme ve sonuç süreci. Çoğu yerde mantıksızlık var. Kadro ne kadar iyi dursa da bittiğinde izlediğinize pişman olacaksınız. Korku filmlerinde o gerilim ve gizem nere
... Devamı
Yeniden yeniden.

Bazı filmler vardır aynen bizim birçok yapımımıza benzer. Bu tarz yabancı yapımlar oyunculuktan mıdır, efekt falan eh işte bizlerden daha iyi yapıldığında mıdır bilinmez; var olan saçmalıklarını saklamayı başarır. Biz bu filmi aynı kurgu ve senaryoyla çeksek bu ne ya ne gereksiz bir film yapmışlar deriz. Bu da öyle. Yabancı bir film diye saklanan gerçekliği görmezden gelemeyeceğim. Çok gereksiz ve yüksek oranda saçma bir yapım. Ergen zihniyetinin ne derece insanı kötü hale getireceğini anlatan aslında böyle düşünen ergenlerin neredeyse olmadığı bir dünyayı anlatan yapımlardan birisini daha geride bıraktım. Hep böyle göstererek var olan gerçek Amerikan gençliğini dünyaya yanlış tanıtan bu tarz filmlerde daha da kötüsü içinde bir türlü tutturamadığı giriş, gelişme ve sonuç süreci. Çoğu yerde mantıksızlık var. Kadro ne kadar iyi dursa da bittiğinde izlediğinize pişman olacaksınız. Korku filmlerinde o gerilim ve gizem neredeyse hiç yok. Yetti artık, adam gibi bir yönetmen gelsin şu korku türünün başına. Neyse ki Kore filmleri var. Bir de bu filme 7 hatta 8 puan verenler var. Yazıktır ya.Kısacası kötü film, kötü senaryo, kötü bitiriş ve tabi ki korku filmlerine oranla vasatın altında efektler.

İyi seyirler.

P: 4.9

@camerman

8 yıl önce

6.2 / 10

Film konusu için izlenebilir.Gerilim korku üst seviyede olmasa da bir akıcılığa sahip.Hoş vakit geçirebilirsiniz de gerek yokmuş diyebilirsiniz de.

@kirschwasser

8 yıl önce

Kitabını okumakla ya da eski versiyonlarını izlemekle yetinebilirsiniz. Vakit kaybı
E

@erdmznyl

9 yıl önce

1.5 / 10

Bir balo tribi nelere kadirmiş gördük :p filmin özeti ''arkadaşlarınıza kötülük yapıp dalga gecmeyin sonra uf olursunuz'' olarak acıklanabilir :P cerezlik bile degil kanımca. oylesine izlenir. notum:1.5/10

@holyghost90

9 yıl önce

7 / 10

1976 versiyonundan daha iyi bence.
P

@paralelevrendek

9 yıl önce

6.5 / 10

julianne mooredışında hiçbir artısı olmayan saçmasapan bir film; ki zaten moore neden oynamış onu da anlamış değilim. ayrıca filmdeki balo sahnesi akıllarakorn'unthoughtlessklibini getiriyor.

@visoykan

9 yıl önce

5.7 / 10

Yeniden çevrimi gereksiz olan filmlerden biri..

kitabını okuduğum ve Brian de Palma nın çektiği 76 veriyonunu izlediğimden film tatminkar gelmedi

Her ne kadar Chloe Grace Moretz'i beğensem de bu filme olmamış.. Sissy Spacek yerini dolduramamış zaten kimsenin de doldurabileceğini zannetmiyorum.

sadece finalini ve supernatural güçleri nasıl sergilediklerini görmek için izledim.

ne diyim illa izliyecekseniz orjinalini seyretmenizi tavsiye ederim, yada kitabı okuyun
V

@volk

9 yıl önce

1 / 10

Kelimelerle ifade edilemeyecek derecede berbat. Oyunculuk-Julianne Moore'u tenzih ederek söylüyorum-yok, orginal filmin neredeyse birebir kopyası olduğu halde senaryo yok, özel efektler 1976'da yapılanların kat be kat altında, hele o Cloe Moretz adındaki çocuk yok mu? Ondan ne kadar nefret ettiğimi söylesem az. Bir ara korku filmi mi izliyorum yoksa komedi mi bilemedim. Sissy Spacek'in yerine bu çocuğu Carrie rolü için seçen üstün zekalı kendiyele ne kadar gurur duysa az. Brian De Palma'nın ben doğmadan üç yıl önce çektiği Carrie'yi izlemiş olanlar için işkence boyutunda bir yapım maalesef izlememiş hatta adını bile duymamış olanlar için de daha fazlasını vaadedemeyen bu (tanımlayacak kelime bulamıyorum) çöpten uzak durulmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

@civcivlipijama

9 yıl önce

kitabı okuduğumdan biliyorum okumayan arkadaşlar bence sakın izlemeyin fragmanı, ziya filmin tamamını ha izlemişsiniz ha izlememişsiniz fark yok ne kadar önemli kilit olay varsa hikaye sırasına göre fragmanda, resmen 1 saatte izleyeceğinizi 5-6 dakikayla özetlemişler.

@lavn

10 yıl önce

1976 çekiminde ki müziklerinden bağımsız olması dileğiyle.
SPOILER

Günah Tohumu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Günah Tohumu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Günah Tohumu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL