Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi

(2011)

The Extreme Tragic Story of Celal Tan and His Family

Film 1 Saat 39 Dk. Komedi, Polisiye Türkiye 18 Kasım 2011

6.7

238 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.4 (3.183 OY)

KONUSU
Türkiye sinemasında yapacağı işler merakla beklenen yönetmenler arasında başı çeken isimlerden Onur Ünlü, ’Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi’nde klişeleri ters yüz eden etkileyici üslubunu sürdürüyor. Onur Ünlü daha önceki filmlerinde etrafında dolandığı aile kavramını bu defa hikayesinin ... Devamı
Türkiye sinemasında yapacağı işler merakla beklenen yönetmenler arasında başı çeken isimlerden Onur Ünlü, ’Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi’nde klişeleri ters yüz eden etkileyici üslubunu sürdürüyor. Onur Ünlü daha önceki filmlerinde etrafında dolandığı aile kavramını bu defa hikayesinin merkezine alıyor.Tanınmış anayasa profesörü Celal Tan, çevresi ve ailesi tarafından sevilen, örnek gösterilen önemli simadır. Eşini kaybetmesinin ardından hayatını kurtardığı genç öğrencisiyle evlenmiştir. Ailesi Celal Tan’ın 65. doğum gününü kutlamak için kendisine sürpriz bir doğum günü partisi düzenler, fakat kutlama öncesi yaşananlar tüm ailenin hayatını sonsuza dek değiştirecektir...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@cessiebalik

3 yıl önce

Daha önce izlediğim filmlerine de bayılmamıştım fakat bu, öldüm sıkıntıdan. Ne güldürdü, ne düşündürdü, çok da manasız buldum.

@eski_takvim

5 yıl önce

Filmi izlerken aklıma şuanda Türkiye'de yaşananlar geldi.
F

@filmdahi

7 yıl önce

7 / 10

Çok Eskiden 2-3 Yıl Önce Televizyon sinema kanalında seyretmiştim bi ara aramıştım sonra

başrolde selçuk yontem oynadığı biliyordum ama filmin adını unutmuştum sonra buldum filme

gelirsek ilk dark-humor(KaraMizah)film türk orneği film bazı kose yazarları çok beğenmemiş fakat

bence sonu iyiydi.Oyunculuklar İtirazım var kadar iyi olmasada yine de hak ediyor diye

düşünüyorum fena değil izleyin derim Onur ünlü öbür filmlerlerine göre biraz alta kalmıyor değil

Puanım:70

@enik_kral

8 yıl önce

Celal tan ve ailesinin aşırı acıklı hikayesi'ni uzun isminin aksine kısaca yorumlamak gerekirse, tam bir 'yönetmen filmi' demek yeterli olur. Çünkü Onur ÜNLÜ filmleri artık kime ait olduğu bilinmeden bile izlendiğinde anlaşılır bir dil yakalamayı başardı artık...

@paranoyakvisne

8 yıl önce

Onur Ünlü'nün her filme kusma sahnelerini göstermesinden rahatsız olmaya başladım. Durduk yere seyircinin midesinin bulandırmaya ne hakkı var ya. İtirazım var filminde de aynı şeyi yaptı. Sevmiyorum abi böyle sahneleri, tadım kaçıyor izlerken. Filmde beklediğimi bulamadım pek. Yapaylık sezdim bazı oyuncularda. İtirazım var filmi kadar başarılı değil bence.

@seko

8 yıl önce

Onur Ünlü`nün yaptığı filmler kabul edelim her bünyeye uymuyor. Kara mizah denebilecek absürt komedi bir film yine karşımızda. Ben keyifle izledim zaten diğer filmlerini izleyip sevenler rahat rahat izlerler yok ben önceki filmlerinide sevmedim zaten diyenler uzak durabilirler.

Puanım: 7

@rashomon

8 yıl önce

6.4 / 10

İzlediğim ilk onur ünlü filmi toplum ve aile eleştirisi açısından güzel bir film ama oyunculukları fazla beğenmedim.Filmin bir diğer olmadı anlarıda gerçekci olması gereken sahnelerde komik, komik olması gereken yerlerde gereksiz bir gerçeklik olması seyir zevkini düşürmüş.Oysa oldukça güzel bir gerilim havasıyla başlamış olmasına rağmen aynı şekilde devam edemiyor.Sonuna kadar kendini merak ettiren ama bittiğinde eksik kalan veya gereksiz olan sahnelerle bitiyor.Kara komedi türünde fazla film kültürümüz maalesef yok gibi.Vavien bence bu türde türk sinemasında güzel yapıtlardan birisi

@amip

10 yıl önce

7.5 / 10

film hakkında çok bişey söylemeye gerek yok arkadşlar söylemişler zaten.Onur Ü. nün yapıtları hakkında ne söylesen eksik kalır da,o ayrı mesele.Onur Ü. izlemeye çoçukken deli yürekle başlamışım, leyla ile mecnun dizisiyle devam ediyorum.Adamın yaptıkları ben farkında olmadan beni hep kendine çekmiş, bu filmi de Onur Ü. yaptığını bilerek gitmedim,afişine bile bakmadan izledim,filmin adı insanda adı kadar kocaman bir merak uyandıyor çünkü.

@cemal_erdem

10 yıl önce

7 / 10

"Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi"

Onur Ünlü başından sonuna kendisini hissettirdiği bu yeni filmde tam manasıyla bir kara komediye imza atıyor. Fakat bununla kalmayıp "Beş Şehir" ile birlikte en fazla derdi olan, eleştirisi bulunan bir film haline getiriyor yapımı. Kesinlikle ilk bakışta, ya tam manasıyla seversiniz veya hiç size göre değil izlenimi uyandırıyor film. Fakat gözlemleri, söylemleri, aileye, içi boşaltılan kavramlara, sanatçı algısına ve daha pekçok unsura nice mızrak saplıyor. Absürd havası, alışılmışın dışında karakterleri biran bile havada asılı kalmıyor. Bu da büyük ölçüde incelikle yazılan senaryodan kaynaklı. Yine olmazsa olmazlardan fantastik izler bu filmde de oldukça bol. Oyunculukta hemen herkes üzerine düşeni yapmış. Sanırım içlerinde oynadığı karakterin de çizgisi nedeniyle Tuğra Kaftancıoğlu ön plana çıkıyor. Bir de tabii Bülent Emin Yarar'ın filme dinamizm getiren karakteri ile oyun gücü var. Fil
... Devamı
"Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi"

Onur Ünlü başından sonuna kendisini hissettirdiği bu yeni filmde tam manasıyla bir kara komediye imza atıyor. Fakat bununla kalmayıp "Beş Şehir" ile birlikte en fazla derdi olan, eleştirisi bulunan bir film haline getiriyor yapımı. Kesinlikle ilk bakışta, ya tam manasıyla seversiniz veya hiç size göre değil izlenimi uyandırıyor film. Fakat gözlemleri, söylemleri, aileye, içi boşaltılan kavramlara, sanatçı algısına ve daha pekçok unsura nice mızrak saplıyor. Absürd havası, alışılmışın dışında karakterleri biran bile havada asılı kalmıyor. Bu da büyük ölçüde incelikle yazılan senaryodan kaynaklı. Yine olmazsa olmazlardan fantastik izler bu filmde de oldukça bol. Oyunculukta hemen herkes üzerine düşeni yapmış. Sanırım içlerinde oynadığı karakterin de çizgisi nedeniyle Tuğra Kaftancıoğlu ön plana çıkıyor. Bir de tabii Bülent Emin Yarar'ın filme dinamizm getiren karakteri ile oyun gücü var. Filmi belki şöyle özetlemek mümkün, toplumdan değil gibi ama toplumun ortasında, sıradanmışçasına fakat oldukça tuhaf. Onur Ünlü'nün tez iyileşmesi dileğiyle...

@slavesusar

10 yıl önce

her zaman kendini belli eden,rüzgarın savurduğu yere gitmeyen yönetmenleri çok takdir ederim,onur ünlü de onlardan bir tanesi:film ilk karesinden kendini belli ediyor.. çok absürd ama alabilene o kadar çok mesaj var ki..

@ksantippe

10 yıl önce

absurd komedi sevmiyorsanız ardınıza bakmadan kaçın bu filmi gördüğünüzde.. seviyorsanızda vayyy bee ne filmdi asla demeyeceksiniz.. Leyla ile Mecnun tadı aramaya kalkmayın tabi.. farklı.. evet tek kelime ile farklı bir film... bazen baymadı dersem yalan söylemiş olurum.. ayyy yalan söyleyemem allah taş yapar valla:))

@darkscream

10 yıl önce

6.7 / 10

Filmi eğer torrent olarak indirirseniz -benim gibi- sansürlü olarak izlersiniz. Muhtemelen filmi koyan arkadaş tv'den kayıt etmiş.

Film çok güzel başladı ama gittikçe saçmalamaya başladı, kara mizah yapıcam diye alakasız zorlama birçok sahne çekmiş yönetmenimiz.

@daw

10 yıl önce

8 / 10

Onur Ünlü'nün Beş Şehir filmine "detaylara önem vermeyip güzelim filmi helak etti" demiştim, bu filmde ise beklediğimden de öte bir detaycı yönetmenle karşılaştım. Bence olağanüstü bir filmdi.

@lowen

10 yıl önce

6.4 / 10

Son dönemlerde izlediğim en keyifli açılış sahnesine sahip film desem abartmış olmam sanırım.Onur Ünlü,kendi tarzını artık çok iyi oturttu.Filmlerini beğeneyim ya da beğenmeyeyim,bir yönetmenin kendine has bir tarzı olması her zaman hoşuma gitmiştir.

Filme gelince açılş sahnesiyle oluşturduğu beklentinin altında ezilmiş bir film çıkmış ortaya.Zaman zaman keyifli,zaman zaman sıkıcı.Filme yine de iyi veya kötü diyemiyorum.Yine izler miyim,hayır.Kaçırsaydım izlemeseydim üzülür müydüm,evet.

Bana göre,Onur Ünlü'nün zirve noktası hala Güneş'in Oğlu'dur.

@mryz

10 yıl önce

8 / 10

Onur Ünlü menfaatleri uğruna insanların nasıl da değişebileceğini kendine has üslubuyla güzel bir biçimde anlatmış, her insanın aslında ödün vermez gözükse dahi zamanı gelince herkesten gizlediği kıvırma payına sığınması filmin teması sayılabilir. Vicdan, ahlaki değerler, prensipler, çıkarlar, değerler arasında geçen bir film.

Oyunculardan göze batan kimse yok gibi herkes payına düşeni kotarmış, zaten kemik kadrosu değişmiyor yönetmenin filmlerinde bu yüzden belli bir çizgiyi sürekli tutturuyor.

İzlerken kesinlikle sıkmayacak bir film, diyalogları ile senaryosu ile küfürleri ile keyifle izlenebilir.
SPOILER

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL