Korkuyorum Anne

(2004)

Mommy, I'm Scared

Film 2 Saat 8 Dk. Komedi Türkiye 17 Mart 2006

7.5

228 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (3.200 OY)

KONUSU
Bol karakterli hikayesi ile insanlığın evrensel bir resmini çizmeye çalışan bir film Korkuyorum Anne. Eski bir apartman dairesinde, ekseninde bir kaza sonucu hafızasını kaybetmiş Ali Düşenkalkar’ın bulunduğu birbirinden değişik karakterler. Hafıza kaybı ile beraber insan olmayı yeniden keşfediyor Al ... Devamı
Bol karakterli hikayesi ile insanlığın evrensel bir resmini çizmeye çalışan bir film Korkuyorum Anne. Eski bir apartman dairesinde, ekseninde bir kaza sonucu hafızasını kaybetmiş Ali Düşenkalkar’ın bulunduğu birbirinden değişik karakterler. Hafıza kaybı ile beraber insan olmayı yeniden keşfediyor Ali ve etrafında yaşayanlarda bu serüvenden etkilenip kendi insanlıklarının farkındalığına ulaşıyorlar. Filmin yan hikayesi ise elden ele dolaşan bir kayıp yüzüğün hikayesi.

Bol ödüllü olmasına rağmen uzun zaman vizyon izleyicisi ile buluşamamış bu film, dönemin diğer Türk filmlerinden oldukça özgün ve öncü bir yönetim stili ile ayrılıyor. İnsan olma hali bir vücudun parçaları gibi bölünüp, filmin finalinde tekrar bir araya getiriliyor sanki...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@bicebeyy

2 yıl önce

İnsan bu hayata bir kere geliyor. Bir ailesi üç beş dostu oluyor, bazen onlar bile olmuyor. Olmayanın eksikliği hep bir şekilde kendini hissettiriyor. Olan da bazen o kadar içimize giriyor ki asla uzaklaşamaz gibi geliyor ama geriye doğru ufak bir adımı bile büyük bir uçurumun öbür tarafına geçmiş gibi hissettiriyor ve bazen öyle ki uçurumun öbür tarafı bir adım uzakta olmasına rağmen adımını atamıyorsun.

@emrormn

2 yıl önce

8.8 / 10

Filmin her bir saniyesinden çok büyük keyif aldım. Ne güzel bir filmdir bu, ne komik, ne iyi ...

@beyhudedir

2 yıl önce

8 / 10

Eğlenceli bir film. Güzel.

@seko

8 yıl önce

İnsanlar n`e ayrılır. Kahve seveni - kahve sevmeyeni, sağlağı - solağı, çalışanı - çalışmayanı, emeklisi - işçisi, solcusu - sağcısı, kadını - lezbiyeni, öğretmeni - öğrencisi, marksist ülkücüsü, hırsızı - hırsız olmayanı, Iğdırlısı - San Franciscolusu... liste böyle uzayıp n`e kadar gidiyor. Reha Erdem bize onlardan bir kesit göstermiş kendine has tarzıyla.

İzlediğim bütün Reha Erdem filmlerinde olduğu gibi bu filmde daha 15-20 dk kısa olsa izleyici açısından daha güzel olabilirdi.

Puanım: 7
M

@maviparasut

8 yıl önce

Çok hoş, insan doğasının gel gitlerinde dolanan,hayatın içinden bir film, sabırsızsanız sıkılgansanız ilerlemekte sıkıntı çekebilirsiniz oysa film bittikten sonra insan az önce annesinin yaptığı sütlacı keyifle yemiş gibi hissediyor.

@bosphorusbh

8 yıl önce

9 / 10

uzun zamandır yüzümü bu kadar gülümseten,içimi bu kadar ısıtan bir film izlememiştim..eğer aradığınız şey bugünlerde zor bulunan bir samimiyet ise şiddetle tavsiye ederim.filmler ikiye ayrılır para kazanmak için yapılanlar ve sanat için, insanlık için yapılanlar..eğer film izlerken kendinizi filmin içinde bulup da filmin yanında patlamış bir mısır tanesini bile atıştırmaya vakit bulamıcak bir yapıt arıyorsanız işte burda..ha bu arada köpeklerden korkmayın; köpekler bizi içimizde kemik var diye değil kalp yok diye ısırırlar bu yaşımda da bunu öğrendim ne diyebilirim ki...
K

@kayisikiraz

8 yıl önce

-Neriman teyze, köpekler bizi içimizde kemik var diye mi ısırıyo?
-Hayır, içimizde kalp yok diye ısırıyor.
D

@doris

8 yıl önce

Of, of diyorum sadece!

Müzikler harikaydı!

Kasap: İnsan, insan nedir? Bak şu zavallı halimize! Et, kemik, yağ, sinir... Danadan ne farkımız var? Erkek nedir? Et, kemik, yağ, sinir...

...

Ümit: Herkesin bir sürü korkusu vardır. Bütün korkularını bir cebine doldurursun. Sonra teker teker alır diğer cebine geçirirsin. Geçirirken derin bir nefes alır hepsine bir bir bakarsın, bir bakmışsın bazıları yok olup gitmiş. En çok korkutan şeyler cebimizin hep en altında durur, onları sakın orda unutma.

...

Çetin: Neriman Teyze, köpekler bizi içimizde kemik var diye mi ısırıyor?

Neriman: Hayır, içimizde kalp yok diye ısırıyor.

@hnokta

9 yıl önce

10 / 10

ciddi psikolojik araştırmalar sonucu doğduğunu varsaydım en iyi yerli yapım ;)

@kahlo

9 yıl önce

1 / 10

2saat boyunca arka fonda fırt emin bekledim çalmadı,içimden soyledim ben de.müzikler hoştu,görüntüler güzeldi.
Hoşa kaçtı,öyle aman aman sevilmedi.

@yagmurrsn

9 yıl önce

Keşke daha önce izleseymişim dedirten filmlerden biri daha.. Çok farklı bir bakış açısı ve şiirsel anlatımıyla sizi etkilememesi mümkün değil zaten. İnsanların duygu ve düşüncelerini güzel bir şekil de anlatması da cabası. Filmi izlerken kendi içime yolculuk yaptım. ''İnsan nedir ki'' sorusunu soranlar ve cevap arayanlar, hiç düşünmeden izlesin. Reha Erdem'e de helal olsun valla.

@tozpastel

9 yıl önce

8 / 10

yerli filmlere laf edenlere verilebilecek güzel bir cevap daha...

@slavesusar

10 yıl önce

10 / 10

her izlediğimde(ki tahminen 10-15 kere izledim) hüngür hüngür ağladığım o muhteşem film... ağladım dediğime bakmayın filmde çok tatlı,naif bir komedi anlayışı var,belki de beni çok rahatlattığı için ağlama refleksi yapıyor.izleyin görün anlatılmaz.

@lowen

10 yıl önce

8 / 10

İnsana,yaşama dair çok ufak detaylar görebileceğiniz çok naif,izlemesi de bir o kadar keyifli bir film.

@bilki

10 yıl önce

Dondurma tadında bir film.

Ali' nin araba çakmağıyla sigarasını yaktığı sahneye o kadar içten gülümsedim ki saatlerce kahkaha atmaya değerdi.
SPOILER

Korkuyorum Anne filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Korkuyorum Anne filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Korkuyorum Anne filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL