Köyde Panik

(2009)

A Town Called Panic a.k.a Panique au village

Film 1 Saat 15 Dk. Animasyon, Macera Belçika, Lüksemburg

7.7

4 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (8.751 OY)

KONUSU
Kovboy’la Kızılderili, At’a el yapımı bir hediyeyle doğumgünü sürprizi yapacakken yanlışlıkla evini yakarlar. Gerçeküstü maceralar, üçlünün arzın merkezine seyahati, donmuş bir tundrayı boydan boya katetmeleri ve su altında sivri kafalı yaratıkların yaşadığı paralel bir dünya keşfetmeleriyle devam e ... Devamı
Kovboy’la Kızılderili, At’a el yapımı bir hediyeyle doğumgünü sürprizi yapacakken yanlışlıkla evini yakarlar. Gerçeküstü maceralar, üçlünün arzın merkezine seyahati, donmuş bir tundrayı boydan boya katetmeleri ve su altında sivri kafalı yaratıkların yaşadığı paralel bir dünya keşfetmeleriyle devam eder. Köyde Panik, yaşamın ve bu kağıttan kasabanın vazgeçilmez bir parçası. Belçika’da kült olmuş bir çizgi film dizisinden uyarlanan bu tuhaf ve saçma film 2010 Oscar’larında aday adayı.
Stéphane Aubier

Coboy / Ma...

Vincent Patar

Cheval (ses)

Bruce Ellison

Indien (ses)

Jeanne Balibar

Madame Lon...

Bouli Lanners

Facteur / ...

Benoît Poelvoorde

Steven (ses)

Nicolas Buysse

Mouton / J...

François De Brigode

le journal...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@alisinatif

4 yıl önce

Indien’ın ’Kızılderili’ diye mi yoksa ’Hintli’ diye mi çevrilmesi gerektiği tartışmasına tanık oldum. Felemenkçe,Fransızca falan havada uçuşuyor. Bir tanesi de demedi ki "Hintli de ne?"

Efendiler, Hint kenevirlerini üzmeyiniz!
F

@firatozdemir

15 yıl önce

7.5 / 10

80dk boyunca durmaksızın güldüren ve çok geniş bir hayal gücünün çıktısı olduğu belli olan şirin bir film. Küçücük detaylar insanın kahkahalarla gülmesini sağlıyor. Film çok hızlı ilerliyor ve tempo hiç düşmüyor, bir espriye gülmeyi bitirmeden diğer espri geliyor.

Teknik olarak bakarsak buram buram amatörlük var filmde. Normal stop-motionlara oranla daha az fotoğraf kullanılarak oluşturulmuş. Sadece kolları ve ayakları bükülen oyuncak karakterler kullanılmış. Karakterlerin mimikleri olmadığı için kendiniz kuruyorsunuz kafanızda.Bu da filmden alınan zevki daha da arttırıyor.

Filmle ilgili tek sorun sesler. Bazı karakterlerin sesleri çok rahatsız ediyor ama filmden çıktıktan sonra aklınıza bile gelmiyor.

Film festivalde 2 seans gösteriliyor. Son gösterimi 17 sinde. Animasyon sevenlerin gitmesini tavsiye ederim...
SPOILER

Köyde Panik filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Köyde Panik filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Köyde Panik filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL