Osmanlı Subayı 2017

The Ottoman Lieutenant

6.1

23 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (20.328 OY)

Süre

1 Saat 46 Dk.

Ülke

ABD Türkiye

Yönetmen

KONUSU

Osmanlı Subayı, ülkesinde yaşanan adaletsizlikler sebebiyle hayal kırıklığına uğrayan, Amerikalı doktor Jude (Hartnett) ile tanıştıktan sonra onun Osmanlı İmparatorluğu’ndaki görevi için Amerika’yı terk eden idealist bir genç kadın olan Lillie’nin (Hilmar) hikayesini anlatıyor. Lillie, tüm dünyanın savaşa sürüklendiği bir ortamda Osmanlı subayı olan İsmail’e (Huisman) aşık olur. Savaş koşullarının kötüleşmesiyle artık Lillie, kendisi için mi yoksa başkaları için mi yaşayacağına karar vermek zorundadır.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@shamur-musti yazdı...

Sal, 26 Eyl 2017, 12:39 (8 ay önce)

6 / 10

Osmanlı döneminde Türkçe konuşuluyordu saçmalık. Başrol oyuncusu adı Türkçe ama Türkçe konuşmaya çalışıyor rezalet. Bi Türkçe bi ingilizce ama çoğunlukla konuşulan dil ingilizce. (Bunu da anlamış değilim. Eğer işi doğru düzgün yapacaksan nerede çekiyorsan o dili kullan daha gerçekçi ve inandırıcı olsun.) Osmanlı'yı bilgidğin Türkiye olarak göstermişler bayrakları ve dilleri bakımından. Haluk Bilginer'in laf sokması çok iyiydi. Film izlenebilir tabiki kötü değil. Ama bir daha tekrar izlenir mi desen çok zor.

@miss-nobody yazdı...

Pzt, 25 Eyl 2017, 15:42 (8 ay önce)

Olmamış.Böyle zorla bir oyunculuk, klişe olaylar ,zorlama bir duygusallık katış . Ağlatacağım derken güldürmüş saçmalıklar. Bir de Peri Bacaları'nı Ağrı diye kaktırmak kimin aklına gelmiş acaba? Standatın da altında bence.

@savolina yazdı...

Pzt, 22 May 2017, 22:54 (1 yıl önce)

4.9 / 10

1910larda Osmanlı'da maşallah İngilizce bilmeyen Türk yok! Kendi aralarındaki konuşma da bu doğrultuda olunca dayanamadım, pes ettim.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Osmanlı Subayı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Osmanlı Subayı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Osmanlı Subayı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI