Black Mirror: Bandersnatch (2018)

7.5

89 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (82.808 OY)

Vizyon Tarihi

28 Aralık 2018

Süre

1 Saat 30 Dk.

Ülke

İngiltere ABD

Yönetmen

Senaristler

Charlie Brooker

KONUSU

İngiliz Charlie Brooker'ın yaratıcısı olduğu Black Mirror, teknoloji ile ilişkili olarak geleceğe dair karanlık öngörülerde bulunmasıyla biliniyor. Black Mirror Bandersnatch'de de benzer konular ele alınıyor. 1984'te genç bir programcı, karanlık bir romanı bilgisayar oyununa uyarlarken gerçekliği sorgulamaya başlıyor. Aklın sınırlarını zorlayan ve birden çok sona sahip olan yapımın süresi 1 saat 30 dakika.

FRAGMAN

YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (8)

@eski-takvim yazdı...

Paz, 10 Mar 2019, 04:33 (1 hafta önce)

fikir ve konsept iyiyidi ama bir şeyler eksikti sanki, yine de cesaretlerinden ötürü tebrik ederim.
kader mevusu zaten hep kafamı kurcalıyordu, bu film de üstüne dert ekledi.

@antimatter yazdı...

Pzt, 07 Oca 2019, 15:35 (2 ay önce)

7 / 10

E

@emrechik yazdı...

Per, 03 Oca 2019, 17:24 (2 ay önce)

7.2 / 10

Filmi netflix te izlemezsen 5 saat .Bende bu hataya düşüp bedava bir sitede izledim.Meğer filmde seçim diye birşey varmış.Ben olabilecek olasılıkları izlemiş oldum.Film bittiğinde sherlock holmes tum.
Z

@zivistan47 yazdı...

Per, 03 Oca 2019, 11:01 (2 ay önce)

7.1 / 10

Filmin son sahnesinde oyunu değerlendirip puan veren kişi "...Kodlaması bitmeden
piyasaya sürmüş gibi duruyor...Beş üzerinden iki buçuk yıldız. En fazla merakınızı giderir." şeklinde yorum yapıyor ki sanırım bunu filme de uyarlayabiliriz. ben de çoğu kişi gibi büyük bir beklentiyle izlemeye koyuldum ancak şu ana kadar izlediğim en kötü black mirror filmi diyebilirim.

@monkeydluffy yazdı...

Paz, 30 Ara 2018, 18:13 (2 ay önce)

4 / 10

Oyun dünyasında, Detroit:Become Human başta olmak üzere, kendi seçimlerinle hikayeyi yönlendirebileceğin bir sürü örnek varken Bandersnatch'e ''öncü'' tarzı kelimeler kullanmak gerçekten komik geliyor. Ayrıca Bandersnatch'te hikayeye yön verme alanının bu kadar kısıtlı olması ve senaryonun ''Arka sıradakiler, siz de anladınız değil mi?'' tarzı yazılmış olması, filmin çekilmez bir hal almasının önünü açıyor. Black Mirror, maalesef ki, belli bir dramanın içine sosyal mesaj yerleştirmektense, sosyal mesajın içine drama yerleştirme yoluna 3. sezondan itibaren sapmış durumda. Bu durum son örnekte de bariz bir şekilde görünüyor. Puanım 4/10

@eloy yazdı...

Paz, 30 Ara 2018, 11:28 (2 ay önce)

7 / 10

Kitap okumayı çok sevmemin en büyük sebeplerinden ikisi Jules Verne ve Stephen King ise bir diğer büyük sebep ise neredeyse hiç bir yazarını hatırlayamadığım ama ayıla bayıla okuduğum "kendi maceranı kendin seç" kitaplarıdır. O yüzden, bu projeyi ilk duyduğumda çok heyacanlanmıştım. Çıktığını farkettiğim anda Netflix'ten bir çırpıda izledim. Sanıyorum olası tüm sonları da gördüm. Fakat hikaye o kadar cılız ki bir şekilde sizi istediği sona doğru yönlendiriyor. Eğer seçtiğiniz yol bir nevi çıkmaz sokak ise geriye dönüyorsunuz ve bu da macerayı kendinizin şekillendirdiği algısını olumsuz yönde etkiliyor. Yine de öncü olması açısından ve ileride benzer projelere önayak olabileceği düşünüldüğünde başarılı bir yapım olarak sayabiliriz "Black Mirror: Bandersnatch"i. Puanım 7/10.

@asdf-13 yazdı...

Cum, 28 Ara 2018, 20:14 (3 ay önce)

9 / 10

Böyle denemeleri çok olumlu buluyorum. "Oyun bu." diye eleştiren olabilir belki ama sinema her zaman teknoloji ile birlikte gelişmiştir. Eminim zamanında renkli filmlere burun kıvıran tiplerde olmuştur. Teknolojiyi değil, içeriğini ve kalitesini tartışmalıyız bence. İlk deneme olmasına rağmen gayet kaliteli. Zamanla daha kötüsü de daha iyisini de izleyeceğiz. İçerik zenginleşmesi asla zarar değildir.

@furkandgn9 yazdı...

Cum, 28 Ara 2018, 17:38 (3 ay önce)

7.5 / 10

Küçükken seçimleri kendimizin yaptığı macera kitaplarını çok severdim. Bandersnatch de o tadı veren bir film olmuş. Ufak bir easter egg eklemeleri de hoştu. Zaman zaman sıkılsam da akıcı olmadığını düşündüğüm yerler olsa da yenilikçi ve tatmin edici bir iş.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Black Mirror: Bandersnatch filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Black Mirror: Bandersnatch filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Black Mirror: Bandersnatch filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL