Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch filmi detayları

@slaaslan

1 ay önce

6 / 10

İlk başta söylemek istediğim şey black mirror tadında değildi.

İyi yön olarak zaten biliyorsunuz, ilk seçim hakkı sunulan filmlerden. En azından netflix gibi zaten televizyon teknolojisinin sınırında bir yerde çok üstün bir olay. Umarım gelecekte bu tür seyirciye bağlı daha çok filmler çıkar. Bir başka iyi yönü filmin felsefesi, hem izleyiş tarzı ile paralel yönde şeyler anlatılıyor. Seyirciyi gerçekten düşündürüyor. İzledikten sonra birkaç saat düşüncelerde kayboluyorsunuz.

Kötü yönlere gelirsek, karakterler. Bu kadar psikolojik bir film olmasına rağmen başrol dışındaki karakterleri çok tanıyamıyoruz. sanki film değilde 30 dakikalık videoymuşcasına hızlıca geçiyor herkes. Özelliklerini biliyoruz ama film için yeterli değil. Çocuk ve baba arasındaki ilişki çok önemli olmasına rağmen yeterince derine inilmemiş. Colin karakteri o kadar ilgi çekici olmasına rağmen sadece 5 dakika onu tanıma fırsatı buluyoruz. Birde son... Filmin hiçbir sonu beni mutlu etmedi. Gayet iyi fikirler vardı a
... Devamı
İlk başta söylemek istediğim şey black mirror tadında değildi.

İyi yön olarak zaten biliyorsunuz, ilk seçim hakkı sunulan filmlerden. En azından netflix gibi zaten televizyon teknolojisinin sınırında bir yerde çok üstün bir olay. Umarım gelecekte bu tür seyirciye bağlı daha çok filmler çıkar. Bir başka iyi yönü filmin felsefesi, hem izleyiş tarzı ile paralel yönde şeyler anlatılıyor. Seyirciyi gerçekten düşündürüyor. İzledikten sonra birkaç saat düşüncelerde kayboluyorsunuz.

Kötü yönlere gelirsek, karakterler. Bu kadar psikolojik bir film olmasına rağmen başrol dışındaki karakterleri çok tanıyamıyoruz. sanki film değilde 30 dakikalık videoymuşcasına hızlıca geçiyor herkes. Özelliklerini biliyoruz ama film için yeterli değil. Çocuk ve baba arasındaki ilişki çok önemli olmasına rağmen yeterince derine inilmemiş. Colin karakteri o kadar ilgi çekici olmasına rağmen sadece 5 dakika onu tanıma fırsatı buluyoruz. Birde son... Filmin hiçbir sonu beni mutlu etmedi. Gayet iyi fikirler vardı ama aradığımı bulamadım.

@loth

1 ay önce

Film size karakteri yönlendirdiğinizi anlatırken aslında sizi yönlendiriyor. Seçtiğiniz kaderi yaşamıyorsunuz en basitinden, döngüden çıkış yok. Konu itibariyle yeni akım sinemanın ilk temsilcisi olmuş güzel de olmuş.

@eski-takvim

2 ay önce

fikir ve konsept iyiyidi ama bir şeyler eksikti sanki, yine de cesaretlerinden ötürü tebrik ederim.
kader mevusu zaten hep kafamı kurcalıyordu, bu film de üstüne dert ekledi.
E

@emrechik

4 ay önce

7.2 / 10

Filmi netflix te izlemezsen 5 saat .Bende bu hataya düşüp bedava bir sitede izledim.Meğer filmde seçim diye birşey varmış.Ben olabilecek olasılıkları izlemiş oldum.Film bittiğinde sherlock holmes tum.
Z

@zivistan47

4 ay önce

7.1 / 10

Filmin son sahnesinde oyunu değerlendirip puan veren kişi "...Kodlaması bitmeden
piyasaya sürmüş gibi duruyor...Beş üzerinden iki buçuk yıldız. En fazla merakınızı giderir." şeklinde yorum yapıyor ki sanırım bunu filme de uyarlayabiliriz. ben de çoğu kişi gibi büyük bir beklentiyle izlemeye koyuldum ancak şu ana kadar izlediğim en kötü black mirror filmi diyebilirim.

@monkeydluffy

5 ay önce

4 / 10

Oyun dünyasında, Detroit:Become Human başta olmak üzere, kendi seçimlerinle hikayeyi yönlendirebileceğin bir sürü örnek varken Bandersnatch'e ''öncü'' tarzı kelimeler kullanmak gerçekten komik geliyor. Ayrıca Bandersnatch'te hikayeye yön verme alanının bu kadar kısıtlı olması ve senaryonun ''Arka sıradakiler, siz de anladınız değil mi?'' tarzı yazılmış olması, filmin çekilmez bir hal almasının önünü açıyor. Black Mirror, maalesef ki, belli bir dramanın içine sosyal mesaj yerleştirmektense, sosyal mesajın içine drama yerleştirme yoluna 3. sezondan itibaren sapmış durumda. Bu durum son örnekte de bariz bir şekilde görünüyor. Puanım 4/10

@eloy

5 ay önce

7 / 10

Kitap okumayı çok sevmemin en büyük sebeplerinden ikisi Jules Verne ve Stephen King ise bir diğer büyük sebep ise neredeyse hiç bir yazarını hatırlayamadığım ama ayıla bayıla okuduğum "kendi maceranı kendin seç" kitaplarıdır. O yüzden, bu projeyi ilk duyduğumda çok heyacanlanmıştım. Çıktığını farkettiğim anda Netflix'ten bir çırpıda izledim. Sanıyorum olası tüm sonları da gördüm. Fakat hikaye o kadar cılız ki bir şekilde sizi istediği sona doğru yönlendiriyor. Eğer seçtiğiniz yol bir nevi çıkmaz sokak ise geriye dönüyorsunuz ve bu da macerayı kendinizin şekillendirdiği algısını olumsuz yönde etkiliyor. Yine de öncü olması açısından ve ileride benzer projelere önayak olabileceği düşünüldüğünde başarılı bir yapım olarak sayabiliriz "Black Mirror: Bandersnatch"i. Puanım 7/10.

@asdf-13

5 ay önce

9 / 10

Böyle denemeleri çok olumlu buluyorum. "Oyun bu." diye eleştiren olabilir belki ama sinema her zaman teknoloji ile birlikte gelişmiştir. Eminim zamanında renkli filmlere burun kıvıran tiplerde olmuştur. Teknolojiyi değil, içeriğini ve kalitesini tartışmalıyız bence. İlk deneme olmasına rağmen gayet kaliteli. Zamanla daha kötüsü de daha iyisini de izleyeceğiz. İçerik zenginleşmesi asla zarar değildir.

@furkandgn9

5 ay önce

7.5 / 10

Küçükken seçimleri kendimizin yaptığı macera kitaplarını çok severdim. Bandersnatch de o tadı veren bir film olmuş. Ufak bir easter egg eklemeleri de hoştu. Zaman zaman sıkılsam da akıcı olmadığını düşündüğüm yerler olsa da yenilikçi ve tatmin edici bir iş.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL