7

22 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (34.737 OY)

KONUSU
Amerikalı balerin Susie Berlin'deki saygın bir dans akademisine, tam da Patricia adlı bir öğrencinin esrarengiz şekilde kaybolduğu bir dönemde katılır. Akademinin sanat yönetmeni Madam Blanc gözetimi altında dans eğitimine devam eden Susie, Sara adlı bir öğrenciyle de arkadaşlık kurar. Kısa bir süre ... Devamı
Amerikalı balerin Susie Berlin'deki saygın bir dans akademisine, tam da Patricia adlı bir öğrencinin esrarengiz şekilde kaybolduğu bir dönemde katılır. Akademinin sanat yönetmeni Madam Blanc gözetimi altında dans eğitimine devam eden Susie, Sara adlı bir öğrenciyle de arkadaşlık kurar. Kısa bir süre içerisinde art arda yaşanan kanlı cinayetlerle beraber Susie, akademinin karanlık bir sırrı olduğunu anlar. Fakat Susie, yaşadığı bu korkunç anların arkasında doğaüstü güçler olduğunu tahmin edemez. Sara da dhil olmak üzere herkesin teker teker öldüğü akademiden Susie canlı kurtulabilecek midir?
Dakota Johnson

Susie Bannion

Tilda Swinton

Madame Bla...

Mia Goth

Sara Simms

Angela Winkler

Miss Tanner

Ingrid Caven

Miss Vende...

Elena Fokina

Olga Ivanova

Sylvie Testud

Miss Griffith

Renée Soutendijk

Miss Huller

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Hiçbir şey anlamadım filimden

@skynyrd

4 ay önce

Filmin müzüklerini çağımızın goblini Thom Yorke (radiohead) yapmış

@crowfuu

4 ay önce

6.4 / 10

Ya evet Goblin grubunun muhteşem soundtrackini duyamamanın hayalkırıklığı bende de vardı. Yönetmen filme yeni bir yorum katıp enteresan bir film meydana getirmiş. Beğenirsiniz beğenmeseniz bu size kalmış, batıl inançları ve mitolojiyi seven biri olarak filmin gizemini ve atmosferini çarpıcı buldum. O zamanın politik olaylarını, sağ sol çatışmalarını ele almas da ayrı bir enteresanlık.

@hrhboo

4 ay önce

6.8 / 10

Benim için ayrı bir yeri olan muazzam kült bir filmdir Suspiria. Uyarlamasının yapılacağını ve Tilda Swinton'ın oynayacağını duyunca heyecanla bekledim. Sinema seansını kaçırdığım için internete düşmesini de ayrıca bekledim. Filmden fazla bir beklentim yoktu. Aslında tek beklentim o nostaljik Suspiria müziğine yer vermeleriydi, fakat vermemişler maalesef. Dakota Johnson'a ününden dolayı küçümseyerek haksızlık etmişim, performansı oldukça iyiydi. Filmden beklentimin düşük olmasına rağmen bir şekilde kendini izletti. Aslında şaşılacak derecede hoşuma gitti film tabii orijinaliyle kıyaslamazsak. Senaryo gayet sürükleyici, sinematografi üst düzey ve beklediğimin aksine Hollywood'laştırılmamış kendine özgü havası olan bir filmdi. Taa ki... son 20 dakikasına kadar. Bu kadar ince işlenmiş merak uyandırıcı bir senaryoya böyle bir final hiç mi hiç yakışmamış. 7.5'ten 7'ye düşürdüm puanımı. Size '77 filmini izlemenizi ve o dehşet Suspiria müziğini tatmanızı tavsiye ederim.

@ireneee

4 ay önce

Tamamen zaman kaybıydı, 1977 yapım daha güzeldi sadece o izlense yeterli olur

@luftmensch

4 ay önce

Yani olmasa da olurmuş diyeceğim üzgünüm ki. Tilda ve yönetmenin hatrına izlediğim bir filmdi. üzerine bir sürü okuma yaptıktan sonra aradığım cevapları bulamamış olmak, üzerine düşündüğüm birçok şeyi de yok ediyor gibi. Genel hatlarıyla teknik açıdan bakacak olursak, görseller kamera açıları ve kullanılan renkler muhteşemdi. onun dışında korkmadım. korkacağımı da düşünmüyordum. ki korkutmak amacıyla yapılan bir film olduğunu da düşünmüyorum. remake olsun biraz para dönsün bakalım kendimize ve bu filme yeni neler katabiliriz tadında olmuş ama yönetmen kendini göstermiş filmin konusundan bağımsız olarak bu güzel bir şeydi benim için. ve tilda seni seviyorum!

@manuks

4 ay önce

Incredibly horrific!!!!
Sadece konusunu yazsaydınız keşke...fark ettiği şey basbaya spoiler!

@cbi82

6 ay önce

film 1977 tarihli filmin yeniden çevrimi
SPOILER

Suspiria filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Suspiria filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Suspiria filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL