Suspiria Yorumları

Suspiria filmi detayları

@paranoidea

3 hafta önce

Muzikler iyi, görüntü iyi, karanlık atmosfer iyi, mekanlar iyi. Gel gör ki final tam bir felaket.

@holyghost90

11 ay önce

İlk filmin yanından bile geçemez.Gereksiz yere uzatılmış sahneler ve insanı bayan cinsten bir film olmuş.

@ravenna

1 yıl önce

4 / 10

Orjinal filmini izlemeden bunu izlemekle doğru mu yaptım bilmiyorum ama hiç beğenmedim bu filmi.Gereksiz bir uzunluk ve sıkıcılık söz konusuydu.Bir ara içimin geçtiğini bile hissettim.Boğulmuşluk hissiyle bitirdim.

@acemiseyirci

1 yıl önce

Hiçbir şey anlamadım filimden

@skynyrd

1 yıl önce

Filmin müzüklerini çağımızın goblini Thom Yorke (radiohead) yapmış

@crowfuu

1 yıl önce

6.4 / 10

Ya evet Goblin grubunun muhteşem soundtrackini duyamamanın hayalkırıklığı bende de vardı. Yönetmen filme yeni bir yorum katıp enteresan bir film meydana getirmiş. Beğenirsiniz beğenmeseniz bu size kalmış, batıl inançları ve mitolojiyi seven biri olarak filmin gizemini ve atmosferini çarpıcı buldum. O zamanın politik olaylarını, sağ sol çatışmalarını ele almas da ayrı bir enteresanlık.

@hrhboo

1 yıl önce

6.8 / 10

Benim için ayrı bir yeri olan muazzam kült bir filmdir Suspiria. Uyarlamasının yapılacağını ve Tilda Swinton'ın oynayacağını duyunca heyecanla bekledim. Sinema seansını kaçırdığım için internete düşmesini de ayrıca bekledim. Filmden fazla bir beklentim yoktu. Aslında tek beklentim o nostaljik Suspiria müziğine yer vermeleriydi, fakat vermemişler maalesef. Dakota Johnson'a ününden dolayı küçümseyerek haksızlık etmişim, performansı oldukça iyiydi. Filmden beklentimin düşük olmasına rağmen bir şekilde kendini izletti. Aslında şaşılacak derecede hoşuma gitti film tabii orijinaliyle kıyaslamazsak. Senaryo gayet sürükleyici, sinematografi üst düzey ve beklediğimin aksine Hollywood'laştırılmamış kendine özgü havası olan bir filmdi. Taa ki... son 20 dakikasına kadar. Bu kadar ince işlenmiş merak uyandırıcı bir senaryoya böyle bir final hiç mi hiç yakışmamış. 7.5'ten 7'ye düşürdüm puanımı. Size '77 filmini izlemenizi ve o dehşet Suspiria müziğini tatmanızı tavsiye ederim.

@luftmensch

2 yıl önce

Yani olmasa da olurmuş diyeceğim üzgünüm ki. Tilda ve yönetmenin hatrına izlediğim bir filmdi. üzerine bir sürü okuma yaptıktan sonra aradığım cevapları bulamamış olmak, üzerine düşündüğüm birçok şeyi de yok ediyor gibi. Genel hatlarıyla teknik açıdan bakacak olursak, görseller kamera açıları ve kullanılan renkler muhteşemdi. onun dışında korkmadım. korkacağımı da düşünmüyordum. ki korkutmak amacıyla yapılan bir film olduğunu da düşünmüyorum. remake olsun biraz para dönsün bakalım kendimize ve bu filme yeni neler katabiliriz tadında olmuş ama yönetmen kendini göstermiş filmin konusundan bağımsız olarak bu güzel bir şeydi benim için. ve tilda seni seviyorum!

@iamgzde

2 yıl önce

Incredibly horrific!!!!

@evhamlikurabiye

2 yıl önce

Sadece konusunu yazsaydınız keşke...fark ettiği şey basbaya spoiler!

@cbi82

2 yıl önce

film 1977 tarihli filmin yeniden çevrimi
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL