Yeni Kız Arkadaşım 2014

Une Nouvelle Amie a.k.a The New Girlfriend

6.7

20 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.5 (5.806 OY)

Süre

1 Saat 48 Dk.

Tür

Dram

Ülke

Fransa

KONUSU

Fransız sinemasının en maharetli yönetmenlerinden yönetmenlerinden biri olan François Ozon'un yazıp yönettiği film, emsaline pek sık rastlanmayacak cinsten bir aşk hikayesine ev sahipliği yapıyor. Çocukluklarından bu yana arkadaş olan iki kadının, Claire ve Lea'nın hikayesini ön plana alan filmde, iki yakın arkadaştan biri, ağrı bir hastalığa yakalanır ve ölmeden önce bebeğini en yakın arkadaşına emanet eder. Arkadaşıysa, bebeğine ve kocasına sahip çıkacağına dair söz verir. Anne ölür, arkadaşıysa verdiği sözü tutmak için arkadaşının evine kocasını ve bebeğini kontrol etmek için gider. Ancak eve vardığında onu büyük bir sürpriz beklemektedir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@naksidil yazdı...

Pzt, 30 May 2016, 13:13 (2 yıl önce)

7.5 / 10

İki cinsiyet arasında sıkışmak çok üzücü olmalı. Filmde ince bir ayrıntı anne faktörüdür. David karakteri çok samimi oynamış . Kadını oynamak bir erkeğe bu kadar yakışır mı ? Yer yer güldüğüm , düşündüğüm oldukça doğal bir film.

@fruit-fly yazdı...

Cum, 19 Şub 2016, 11:48 (2 yıl önce)

François Ozon Sineması sınırlarınızı zorlayabilir ama hayalkırıklığına uğratmaz.Iyi seyirler 

@gundula yazdı...

Cmt, 02 Oca 2016, 13:02 (2 yıl önce)

Bir kaç yıl önce idi sanırım, Dans la Maison-Evde"yi izlediğimde François Ozon"un izlediğim tek filmi olduğunu fark ettim. Evde"yi başucu filmim yaptım ve bir şey izlemeye hevesli kim varsa uzun dönem önerip durdum. Yeni Kız Arkadaşım insanı derinden etkileyen bir film. Hepimizin içinde yatan "diğer" i yansıtan bir cinsel kimlik duygusundan, anne, baba, aile kurumu, toplumdaki tüm seçtiğimiz ve seçmediğimiz roller üzerine iyi bir derleme. İnsanların temelde yatan en sevdiğimiz kişiye sahip olma arzusunun dönüştüğü kıskançlığın, bizi-aslında onun kim olduğu ve ne yaşadığına dair- nasıl yüzeysel bir bakış açısına ittiğini gösteriyor. İzlenmeye değer buldum...

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Yeni Kız Arkadaşım filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yeni Kız Arkadaşım filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yeni Kız Arkadaşım filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI