6.4

4 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.9 (191 OY)

KONUSU
Kemane çalan Piroz, erkek kardeşleriyle beraber köy köy gezerek düğünlerde ve cenazelerde çalıp söylemektedir. Piroz, bir düğünden önce Sümbül adındaki geline sevdalanır. Sümbül de Piroz'a ilk görüşte âşık olur. Düğün ise iki aile arasında çıkan trajik bir kavgayla sona erer. Sümbül artık istenmeyen ... Devamı
Kemane çalan Piroz, erkek kardeşleriyle beraber köy köy gezerek düğünlerde ve cenazelerde çalıp söylemektedir. Piroz, bir düğünden önce Sümbül adındaki geline sevdalanır. Sümbül de Piroz'a ilk görüşte âşık olur. Düğün ise iki aile arasında çıkan trajik bir kavgayla sona erer. Sümbül artık istenmeyen bir gelindir ve öldürülmesi gerekmektedir. Piroz, sevdiğini korumak için mücadeleye girişince köylüleri onun en büyük destekçisi olur. Sümbül'ü kaçıran Piroz, onu kendi göçebe köyüne götürür. Sümbül'ün ailesi bu duruma kabullenmez ve silahlanıp onun peşine düşer. Piroz ise vazgeçmemeye kararlıdır. Zamanında benzer sorunlar yaşamış olan babası Mirze, Piroz'u destekler.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@buuura

1 gün önce

7.4 / 10

Filmin dokusu , müzikal yapısı bana çingeneler zamanı filmini anımsattı. Bir çok yönden bağdaşan yönleri olsa da farklı yönleri de mevcuttu , filmin eğlenceli olduğu kadar duygusal yönden de etkisi bence hoştu. Evet belki genel konu olarak kavuşulamayan aşk klişesi işleniyor olsa da benim açımdan bir klişe bu kadar güzel işlenebilirdi dedirtiyor.
SPOILER

Gönül filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gönül filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gönül filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL