VİZYONDA

6.9

159 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (217.649 OY)

Vizyon Tarihi

15 Şubat 2018

Süre

2 Saat 3 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

Soğuk Savaş Dönemi’nde Amerika’nın zirvesine karşı 1963 yılında kurulmuş olan dünyevi bir peri masalı. Dilsiz, bir o kadar da yalnız bir kadın olan Elisa Esposito (Sally Hawkins), temizlikçi olarak çalıştığı gizli ve yüksek güvenlikli devlet laboratuvarında sessizlik içinde bir tecrit hayatına kapatılmış gibidir. Elisa’nın hayatı, meslektaşı Zelda (Octavia Spencer) ile birlikte gizli olarak sınıflandırılmış bir "deneyi" keşfettikleri zaman sonsuza dek değişecektir.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (22)

@laviniasmin yazdı...

Pzt, 30 Nis 2018, 01:44 (2 ay önce)

4 / 10

Evet sırf Oscarlık diye izledim ama izlemeseydim hiçbir şey kaybetmeyeceğim bir yapım olmuş. Sırf filme sanatsallık katmak için baya çaba sarf edilmiş resmen bazı sahneleri gözümüze soktular. Sinematografik açıdan bakılırsa başarılı ama duygu bakımından zorlama geldi. Ayrıca film içinde hoşuma gitmeyen şey ise: Elisa ve yaratık ilişkisini cinsellik boyutuna taşımaları oldu. Ona hiç gerek yoktu bence, daha masum sadece duygu olarak kalınsaydı o zaman daha gerçekçi olurdu gibime geliyor. Yani Elisa yaratıkla ilişkisi aşk değilde bir insanın bir yaratığı olması gereken yere yani doğaya göndermesine odaklanmış olsaydı eminim daha fazla insanın beğenisini toplardı. Bu yüzden film biraz Güzel ve Çirkin havasında oldu. Sözün özü bu filme bakarak bir fikir edinmiş oldum: neymiş her Oscar alan film güzel olmazmış... güzel tecrübe oldu.

@respublika yazdı...

Çar, 18 Nis 2018, 12:08 (2 ay önce)

7.5 / 10

İyilerin iyi, kötülerin kötü olduğu bir film. Biraz romantizm hakim, ancak bu beni rahatsız etmedi. İzlerken sıkmıyor, iyi ki izlemişim de diyorum ancak bir başyapıt da değil. İnsanoğlunun güzel şeyleri yok etmeye çalışması veya ondan bir şekilde kendine bir fayda sağlamaya çalışması da işlenmiş, güce ulaşmak için neleri heba ettiğimiz.

@longestday yazdı...

Per, 29 Mar 2018, 20:28 (3 ay önce)

4 / 10

e.t. filminin yüksek bütçelisi. daha fazla prim yapsın diye de arkadaş yerine sevgili yapmışlar yaratıkla başrolü. sinematografisi iyi diye her film oscar alacaksa bittik :(

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Suyun Sesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Suyun Sesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Suyun Sesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI