6.3

54 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.4 (1.066 OY)

KONUSU
İtfaiye kamyonları bozulan Karadenizli Çayırbağı beldesine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bir itfaiye aracı hibe eder. Karadenizli Koşman itfaiye arabasını teslim almak için hayatında ilk kez Diyarbakır’a ayak basar. Koşman, Diyarbakır’ın zenginliğini görür, Diyarbakır’a ve yaşayan halkına olan tü ... Devamı
İtfaiye kamyonları bozulan Karadenizli Çayırbağı beldesine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bir itfaiye aracı hibe eder. Karadenizli Koşman itfaiye arabasını teslim almak için hayatında ilk kez Diyarbakır’a ayak basar. Koşman, Diyarbakır’ın zenginliğini görür, Diyarbakır’a ve yaşayan halkına olan tüm algısı alt üst olur. Dönüş yolculuğu sırasında yanında gizemli bir misafir, dışarıda olağanüstü bir doğa, önünde uzun bir yol ve sıra dışı bir macera vardır. Aşk, hüzün ve kahkaha dolu 1.200 kilometrelik yolculuk Koşman ve Diyarbakır’dan kendisine katılan Asya’nın bütün hayatını değiştirir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@buuura

6 yıl önce

8.2 / 10

İnsan her yer de insandır. Bir birine benzemediği kadar , bir birine benzer yöresel farklılıklar olmasına rağmen insanın her yer de insandır. İnsanın, insana benzerliği acısı ,hüznü, mutluluğu , coşkusu ile insan her yer de insan olduğu film bana bunu anlattı. Belki kimisine insanların farklılıklarını anlatır , kimisine ise benzerliğini bana anlattığı insanların benzerliği oldu .

@jacque

7 yıl önce

Filmi ilk duyduğumda şive mizahlı, saçmasapan yerli romantik-komedilerden diye düşünmüştüm ancak beklediğimden çok farklı çıktı. Mesaj kaygılı filmleri de pek sevmem ama bunda farklı bi sıcaklık var. Gerçekten bir şey anlatmak istemişler ve bunu duygu sömürüsü ve hepimiz kardeşiz laylaylomu yapmadan başarmışlar. Tabi çok derin bir film beklememek lazım, birçok eksiği var. Ama böyle hassas bir konuyla ilgili de pek fazla yapım yok ne yazık ki.

@seko

7 yıl önce

Filme bir nebzede olsa yol filmi diyebiliriz. Bunun yanında benim gördüğüm kadarıyla ilk defa Kürt ve Laz olan insanların farklılıklarını anlatan bir film, meseleyi belki basite indirgenmiş olabilir ama belkide bu kadar basit bakılırsa çözüme daha kolay kavuşabilir.

Puanım: 7

@slavesusar

9 yıl önce

nice türk filmleri hak ettikleri değeri bulamadan kaybolup gidiyor,sağolsun özgürce arkadaşım sayesinde kendi adıma birini yakalamış oldum. yer yer mesaj kaygısı içerse de izlencesi gayet keyifli bir film olmuş. önyargılara kapılmadan ve yüksek beklentiye girilmeden izlendiği zaman gayet doyurucu bir 90 dakika geçirtiyor insana,atlamamak da fayda var... özgürceye teşekkür etmiş miydim:)

@lowen

9 yıl önce

6.2 / 10

Öncelikle Nesrin Cevadzade ile ilgili birşeyler yazmak istiyorum.Sitede filmografisinde görünmese de,yine 2012 yapımı olan Güzel Günler Göreceğiz filminde,Anna karakteriyle beni oldukça etkilemişti.Bu filmde de Asya ile gönlümü bir kez daha kazandı.Bazen 1-2 kelimeyle,bazen susarak büyütmüş oyunculuğunu.

Filme gelince eksikleri olsa da beğendim.İnsanların önyargılarına çok iyi göndermeler var.Üstüne çok basmadan,çok fazla dramatize etmeden de mesaj verilebiliyormuş demek ki.

Erkan Can'ı imam olarak görmekten hiç sıkılmayacağım sanırım,başka bir oyuncu olsa eminim fenalık getirirdi:)

@rodionof

9 yıl önce

Her sahnesi bir şeyi anlatan,her sahnesinin bir nedeni olan gerekli film.

@shamur_musti

9 yıl önce

1.3 / 10

Gereksiz bir film. Uzak durun. zaman kaybı
SPOILER

Yangın Var filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yangın Var filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yangın Var filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL