7.2

359 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (334.664 OY)

KONUSU
1978’de geçen film, bir FBI ajanı olan Joe Pistone’nin mafyayı nasıl yenilgiye uğrattığını anlatıyor. Altı yıl boyunca mücevher hırsızı Donnie Brasco olarak hayatını sürdüren Pistone, zamanla kendi rolüne inanmaya başlıyor. Mafya babasıyla yakalanıyor ve mafyadan çıkıp arkadaşını ele vermesi gerekec ... Devamı
1978’de geçen film, bir FBI ajanı olan Joe Pistone’nin mafyayı nasıl yenilgiye uğrattığını anlatıyor. Altı yıl boyunca mücevher hırsızı Donnie Brasco olarak hayatını sürdüren Pistone, zamanla kendi rolüne inanmaya başlıyor. Mafya babasıyla yakalanıyor ve mafyadan çıkıp arkadaşını ele vermesi gerekeceği, hatta daha kötüsü, belki vurması gerekeceği günü düşünmeye ve ecel terleri dökmeye başlıyor.
Johnny Depp

Donnie Bra...

Al Pacino

Benjamin '...

Michael Madsen

Dominick '...

Bruno Kirby

Nicholas '...

Anne Heche

Maggie Pis...

Zeljko Ivanek

Tim Curley

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 yıl önce

7.3 / 10

"Unut Gitsin" repliği ile akıllara kazınmış bir film. Kaç filmde öylesine söylenen bir sözün bu kadar derinlemesine incelendiğini görebilir ki? Bir mafyanın arasına sızdırılmış olan Donnie'nin, mafya içerisinde geçirdiği süre boyunca düşünce yapısındaki değişikliği görüyoruz. Bir kimsenin ne kadar iyi bir dostun olabileceğini ve günün sonunda gerçekten bu işi yapmak mı? yoksa sana güvenen insanların yanında olmak mı muhasebesine düşüyoruz. Donnie, zamanla birkaç kişiye bölünmeye başlıyor.

Neredeyse tüm oyunculuklar oldukça başarılı. Filmin ilk yarısına kadar sıradan bir mafya filmi izliyorken ikinci yarıda birçok düşüncenin birbiri ile kapıştırıldığı bir filme geçiş yapıyoruz. İzlenmesi gereken filmlerden biridir.

@hogwarts

1 yıl önce

Forget about it ..... My teacher JD

@kingcool

5 yıl önce

8.9 / 10

Yüreğe dokunan kıyıda köşede unutulmuş dev bir eser.

@kahramansmt

6 yıl önce

7.7 / 10

johnny depp belkide en güzel oyunculuğunu sergilemiş diyebilirim. al paçino ise sesini bile oynadığı karaktere bürüyebilmiş. Kesinlikle etkileyici bir film olduğu ortada.
7.7/10

@sedatgrlic

6 yıl önce

bana mı öyle geliyor adamı kıskandığımdan mıdır nedir bilmiyorum ama bu johnny depp'in mafya rollerinde oynadığı bütün filmlerin hikayesinde bir eksiklikler varmış gibi geliyor. Sanki yapımcılar senaryoya çok abanmayın zaten oyunculuklar kotarır filmi demiş gibi. Bu filmde de gerçekten kotarıyor oyunculuklar, Al Pacino'yla Depp'in karşılıklı rolleri baya iyiydi. Film bir şekilde izletiyor kendini ve sonu çok vurucu. Hikaye de iyi ama sanki bir takım aksaklıklar var gibi.

@fthgzl79

7 yıl önce

7.1 / 10

Lefty'nin,iyice araştırmadan Donnie'yi mafyaya dahil etmesi bana çok garip geldi..Donnie'nin ailesini kimse araştırmadı,kimse Donnie'yi takip filan etmedi..Sadece Lefty bir kişiye sorarak Donnie'ye kefil oldu ve Donnie mafyanın adamı oluverdi..Film ilerledikçe anlıyoruz ki,Lefty pasif/naif birisi..Yerinde sayan birisi..26 tane kişiyi öldürmüş ama kendi dediği gibi dönen çarktaki bir dişliden ibaret..Belki de bu yerinde saymasından dolayı,hiç tanımadığı Donnie için kefil oldu.. Bir diğer değinmek istediğim konu,filmin sonunda Donnie'nin hali..Devlet için ömrünü heba et,canını ortaya koy,aileni bir kenara bırak ve sonuçta sana 500 dolar ve bir madalya versinler..Bu burukluk çok fenaydı,çok da anlamlıydı..
İzlemesi keyifli bir mafya filmi..Çok da abartmamak lazım..10/7

@airking

10 yıl önce

7.3 / 10

Gayet iyiydi. J.Deep ve Al Pacino şov yapmış. Sırf bu reyisler için bile izlenir. İzleyin izlettirin.
N

@necdet_kediseve

10 yıl önce

7 / 10

filmin malzemesi çok iyi aslında. şu linkten joseph pistone hakkında fikir sahibi olunabilir. http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_D._Pistone

bu filmi scorsese çekseydi tadından yenmez, unutulmaz bir film olurdu. ve insan italyan mafyası görünce joe pesci'yi arıyor pek tabii ama yaşı el vermiyor o yıllar için. yine de iyi zaman geçirdim ama kadrosuna, hikayeye göre pek tatmin edici olmamış.

@cruachan

10 yıl önce

4.8 / 10

Al pacino ileJohnnyDepp daha ne olsun, film baştan sona kalite
D

@drfaust

11 yıl önce

10 / 10

daha yeni bitirdim ve bir süredir erteliyordum izlemeyi. geçen günkü nat. geo. donnie brasco operasyonu adlı belgeseli izleyene kadar. kesinlikle az kişi tarafından bilinen şaheserlerden bir tanesi. konusunun gerçek bir hikayeden geliyor olması iki kat güzel yapıyor filmi. izlemeyenler için nat. geo. nun donnie brasco belgeselini de tavsiye ederim.

@oznks

11 yıl önce

pachino nun "if you're a rat..." dedikten sonraki yüz ifadesi diyorum ve susuyorum.

@stupidflanders

11 yıl önce

4.3 / 10

johnny'yi ve pacinoyu yan yana görmek bana çok iyi geldi, normalde johnny'yi böyle rollerde görmeye alışık değiliz ama yine de yadırgamadım, yakıştırmış. Güzel adamlar, güzel oynamışlar izleyin.

Donnie'nin karısına yumruk attığı sahne beni benden almıştır, belirtmek isterim.

@kaede

12 yıl önce

10 / 10

Boşversene... Babamla oturup böylesine baba bir film izlediğim, bu filmi böyle bir zamana ayırdığım için ayrı mutlu oldum.

Mafya içinde yükselemeyen sadık biri, hayalleri uğruna bile olsa kimseyi sırtından vurmayacak, yeri gelecek muhbiri kendi oğlundan çok sevecek ve yeri gelecek: Eğer muhbirsen diyerek kendi başına silahı dayayacak kadar onurlu bir Al Pacino vardı filmde. Fbi'ın fotoğrafları getirdiği sahne on yaş yaşlandırdı beni, inanmak istememek gibi yapmak, Al Pacino'nun herkes gibi anladığı halde diğerleriyle Donnie yapamaz demesi, riayet etmesi, fotoğraflara bakışı...Ölüme giderken bile karısın önünde itibarından bir şey kaybetmeden, görkemiyle ayrılan, ölüme yürürken ise altın saatinden künyesine kadar eşine bırakan, asla arkadan vurmayı, leş yememeyi seçip sırtlan olmayan bir aslan görüyoruz. Filmin sonlarında atış poligonunda namı değer Donnie, hedefi kalpten 5 puanın üzerinden defal
... Devamı
Boşversene... Babamla oturup böylesine baba bir film izlediğim, bu filmi böyle bir zamana ayırdığım için ayrı mutlu oldum.

Mafya içinde yükselemeyen sadık biri, hayalleri uğruna bile olsa kimseyi sırtından vurmayacak, yeri gelecek muhbiri kendi oğlundan çok sevecek ve yeri gelecek: Eğer muhbirsen diyerek kendi başına silahı dayayacak kadar onurlu bir Al Pacino vardı filmde. Fbi'ın fotoğrafları getirdiği sahne on yaş yaşlandırdı beni, inanmak istememek gibi yapmak, Al Pacino'nun herkes gibi anladığı halde diğerleriyle Donnie yapamaz demesi, riayet etmesi, fotoğraflara bakışı...Ölüme giderken bile karısın önünde itibarından bir şey kaybetmeden, görkemiyle ayrılan, ölüme yürürken ise altın saatinden künyesine kadar eşine bırakan, asla arkadan vurmayı, leş yememeyi seçip sırtlan olmayan bir aslan görüyoruz. Filmin sonlarında atış poligonunda namı değer Donnie, hedefi kalpten 5 puanın üzerinden defalarca vurur, Al Pacino ölmeden önce karısına 5 dolarlık bir deste bırakır ve ona en çok güvenen kişiyi ölüme gönderen Donnie 500 dolarlık bir çek alır. Boşversene...

@derkenar

13 yıl önce

Meşhur Al Pacino yürüyüşü için bile izlenir.

@foolmood

14 yıl önce

8 / 10

görevle insani duyguları arasında kalmış bir adamın dramı.sürükleyici bir film.tavsiye ederim.farklı oyuncularla aynı hikaye bu kadar çarpıcı olmazdı belki ama depp ve pacinonun varlığı filmi izlettiriyor.
SPOILER

Köstebek filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Köstebek filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Köstebek filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL