6

12 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (18.374 OY)

KONUSU
Daniel Miller (Albert Brooks), beklenmedik bir şekilde trafik kazası sonucunda ölür. Geçtiği öte tarafta hayatı sorgulanarak, dünyaya tekrar geri gönderilip göderilmeyeceğine karar verilecektir. Mahkemede, yaşadığı deneyimlerde korkularının üstesinden gelebildiğini kanıtlamaya çalışırken, Julia (Mer ... Devamı
Daniel Miller (Albert Brooks), beklenmedik bir şekilde trafik kazası sonucunda ölür. Geçtiği öte tarafta hayatı sorgulanarak, dünyaya tekrar geri gönderilip göderilmeyeceğine karar verilecektir. Mahkemede, yaşadığı deneyimlerde korkularının üstesinden gelebildiğini kanıtlamaya çalışırken, Julia (Merly Streep) ile tanışır ve ona aşık olur.
Albert Brooks

Daniel Miller

Rip Torn

Bob Diamond

Lee Grant

Lena Foster

Michael Durrell

Agency Head

Lillian Lehman

Daniel's J...

S. Scott Bullock

Daniel's F...

Buck Henry

Dick Stanley

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

2 yıl önce

7 / 10

Hayatı başarısızlıklarla dolu olan Daniel Miller'ın, yaptığı bir hata sonucu geçirdiği trafik kazasında ölmesiyle geçmiş olduğu diğer reenkarnasyon sorgu aleminde hayatının sorgulanışı izlediğimiz bir film. Oldukça keyifli bir filmdi, içerisinde çok güzel yerleştirilmiş zekice esprileri barındırırken diğer yanda da yaptığımız her davranışa korkularımızın nasıl etki ettiği sorgulanmaktadır. Reenkarnasyon sorgu aleminde kasıt, buraya gelmeden önce onlarca hayat yaşadığımız ve buradan sonrada bir çok hayat yaşayacağımız düşünülmektedir ve sorgu sonucu olumsuz çıkarsa bir hayat daha yaşayıp ders almamız için dünyaya gönderilmemizdir. Fakat bu korku etkili karar konusu öyle güzel işlenmiştir ki resmen bir felsefe akımını hiç sıkılmadan izlettiriyor. çocukken babasına korkudan doğruyu söylemesi, korkudan hisse senedi yatırımını yanlış yapması, korkudan istediği maaşı talep edememesi vs... fakat
... Devamı
Hayatı başarısızlıklarla dolu olan Daniel Miller'ın, yaptığı bir hata sonucu geçirdiği trafik kazasında ölmesiyle geçmiş olduğu diğer reenkarnasyon sorgu aleminde hayatının sorgulanışı izlediğimiz bir film. Oldukça keyifli bir filmdi, içerisinde çok güzel yerleştirilmiş zekice esprileri barındırırken diğer yanda da yaptığımız her davranışa korkularımızın nasıl etki ettiği sorgulanmaktadır. Reenkarnasyon sorgu aleminde kasıt, buraya gelmeden önce onlarca hayat yaşadığımız ve buradan sonrada bir çok hayat yaşayacağımız düşünülmektedir ve sorgu sonucu olumsuz çıkarsa bir hayat daha yaşayıp ders almamız için dünyaya gönderilmemizdir. Fakat bu korku etkili karar konusu öyle güzel işlenmiştir ki resmen bir felsefe akımını hiç sıkılmadan izlettiriyor. çocukken babasına korkudan doğruyu söylemesi, korkudan hisse senedi yatırımını yanlış yapması, korkudan istediği maaşı talep edememesi vs... fakat öte yandan her ne kadar filmin sonunda korkusunu yenebiliyor olsa da böyle derin bir felsefik konunun sonunu bir aşk için korkuyu yenmeye bağlamak resmen değerini yarı yarıya düşürtmek gibi geldi bana. Çok daha profesyonel bir son yapılabilirdi diye düşünüyorum. Albert'in ve Lee Grant'ın oyunculukları bence açık ara öndeydi. Hayat sorguları içeren film temalarını seviyorsanız özellikle tavsiye ederim.

@visnezade

2 yıl önce

6.1 / 10

Güzel bir filmdi ve verdiği mesajlar da güzeldi; kişileri yaptıkları şeylerin iyi veya kötü olduğuna göre değil, yaptıklarının dünyada hakkıyla yaşayıp yşa adığına bakılarak yargılanması çok iyiydi. Ölmeden önceki yaşamından ve arkada bıraktıklarından biraz daha bahsedilseydi daha iyi olurdu gibi geldi bana.
SPOILER

Yaşamak İstiyorum filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yaşamak İstiyorum filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yaşamak İstiyorum filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL