9.1

316 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.7 (133.822 OY)

KONUSU
Los Angeles’ta Fisher & Oğulları Cenaze Evi’ni sahibi Nathaniel Fisher’ın bir otobüsün çarpması sonucu öldüğü haberi, aileyi beklenmedik bir anda şoka sokar. Hayatı fazla ciddiye almayan oğlu Nathaniel’in eve dönüşünün getirdiği sevincin üzerine kara bir bulut gibi çöker. Nate şimdi annesi Ruth, kar ... Devamı
Los Angeles’ta Fisher & Oğulları Cenaze Evi’ni sahibi Nathaniel Fisher’ın bir otobüsün çarpması sonucu öldüğü haberi, aileyi beklenmedik bir anda şoka sokar. Hayatı fazla ciddiye almayan oğlu Nathaniel’in eve dönüşünün getirdiği sevincin üzerine kara bir bulut gibi çöker. Nate şimdi annesi Ruth, kardeşleri David ve Claire ile şimdi kendi ölülerine bakmak ve yaşamak için iş hayatını öğrenmek zorundadırlar. Bu arada tabii hayatına uçak yolculuğunun sonrasında giren Brenda ile ilişkisini de düzenlemesi gerekmektedir...Yaşama ve ölüme dair birçok şeyin anlatıldığı bir Alan Ball yapımı.
Peter Krause

Nate Fisher

Michael C. Hall

David Fisher

Frances Conroy

Ruth Fisher

Lauren Ambrose

Claire Fisher

Freddy Rodríguez

Federico Diaz

Mathew St. Patrick

Keith Charles

Rachel Griffiths

Brenda Che...

Jeremy Sisto

Billy Chen...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@aglamalikbaby

1 yıl önce

duvardan duvara vurdu beni

@valeapapalagi

2 yıl önce

10 / 10

Yani, diziyi bitirdiği gibi herkes yazmıştır içinden gelenleri. Ben yazmak istemiyorum. Yıllar sonra beni dolunayı seyrederken ağlattığını asla unutmayacağım. Dünya ne dehşet verici bir güzellikte. Ve bir o kadar da kabus gibi bir yer. Yanlış hatırlamıyorsam Ahmet Altan’ın bir kitabında okuduğum bir cümle vardı. Onu da asla aklımdan çıkaramıyorum:

’’Ey yaşam! Sen güzelsin ve güzelliğini ölüme borçlusun!’’

@ege_undag

2 yıl önce

10 / 10

Bu kadar hayata yakın, hayat dokusu taşıyan bir başka dizi daha izlemedim henüz! Çok büyük olaylara gereksinim duymadan, abartıya hiç kaçmadan , neredeyse tamamen hayatın akışına uygun, hemen hepimizin yaşadığı başına gelen olaylarla karakterlerini ilmek ilmek işlemeyi başaran muhteşem bir dizi. Karakterin işlenişi, değişimi, her an en büyükten en küçük detaya kadar onları değiştiren aşamaları bu derece yalın ve de zeki bir biçimde gösterebilen bir dizi daha bilmiyorum. (Belki Breaking Bad, ama orada işi kolaylaştırabilecek büyük ve anlık aksiyonlar var.) Sırf bu konuda bile başlı başına bir senaryo atölyesi.

Yine bu kadar dar bir alandan bu derece yüksek anlamlar çıkarmayı başaran, günlük akışta kaçırdığımız birçok detayı önümüze seren ve tüm bunları asla sıkmadan ve klişeye düşmeden yapabilen bir başka dizi daha görmedim.

Hayat, ölüm, varoluş, değişim, umut, aile, ikili ilişkiler, geçmiş, gelecek her ne ile ilgileniyorsanız hepsini
... Devamı
Bu kadar hayata yakın, hayat dokusu taşıyan bir başka dizi daha izlemedim henüz! Çok büyük olaylara gereksinim duymadan, abartıya hiç kaçmadan , neredeyse tamamen hayatın akışına uygun, hemen hepimizin yaşadığı başına gelen olaylarla karakterlerini ilmek ilmek işlemeyi başaran muhteşem bir dizi. Karakterin işlenişi, değişimi, her an en büyükten en küçük detaya kadar onları değiştiren aşamaları bu derece yalın ve de zeki bir biçimde gösterebilen bir dizi daha bilmiyorum. (Belki Breaking Bad, ama orada işi kolaylaştırabilecek büyük ve anlık aksiyonlar var.) Sırf bu konuda bile başlı başına bir senaryo atölyesi.

Yine bu kadar dar bir alandan bu derece yüksek anlamlar çıkarmayı başaran, günlük akışta kaçırdığımız birçok detayı önümüze seren ve tüm bunları asla sıkmadan ve klişeye düşmeden yapabilen bir başka dizi daha görmedim.

Hayat, ölüm, varoluş, değişim, umut, aile, ikili ilişkiler, geçmiş, gelecek her ne ile ilgileniyorsanız hepsini bulabileceğiniz eşi benzeri olmayan bir yapım. Benim için yeri her zaman ayrıdır. En birincidir.

@autumnleaves

3 yıl önce

Ölüm hakkında böyle sarsıcı bir dizi var mıdır bilmiyorum. Aşırı hüzünlü bir dizi...

@fishguts

3 yıl önce

9.9 / 10

Yıllar sonra bile kendini hatırlatıp, insanın uykusunu kaçırır;

"You can’t take a picture of this, it’s already gone."
E

@eymir66

4 yıl önce

8.7 / 10

Aga ölümü bu kadar derinden hissettirecek dizi varolmamıştır herhalde.1.ve 2.sezonlar eğlenceli 3. ve 4. sezon depresif 5.sezon ise olayları toparlıyarak izleyiceye sonuç sunmuş . diziye başlıdığımdan belli 3 haftadır film izlememişim yeni fark ettim.amerikan kültürünü ölüm merasimlerini kendiniz düzenliyecek kadar teknikler öğreniyorsunuz birde eşcinsel formu gözünüz içine sokuluyor ben o anları gözüm kapalı seyrettim fakat bu diziden sonra brokeback dağını izliyeceğim :)
U

@ursulaiguaran

5 yıl önce

Yok, bir sürü diziye başladım ama bir türlü aynı tadı alamadım. Türünde tek diyebilirim o yüzden. İlk bölümde "Waiting" le başlayıp son bölümde "Breath Me" ye kadar bir çok sahnede içime öküz oturtmayı başardılar. Üçüncü sezonun sonlarına doğru mıç mıç ilişkileri tat vermemeye başlayınca yetti artık izlemiycem dedim ama bırakamadım bir türlü. Son sezonda ise ne kadar harikulade bir dizi olduğunu misliyle kanıtladı. Teşekkürler Alan Ball ve daha niceleri!

@bazinngaa

5 yıl önce

9.5 / 10

Bitireli çok olmadı, yarım saat belki. Yazıyı yazmak için ekrana odaklanırken, gözlüklerimde kalan su izlerini fark ettim. Temizlemek için çıkarttığımda ise gözlerimin ve yanaklarımın da nemli olduğunu anladım. Hayal gibi geliyor sanki. Hep duyardım, derdim ki kendi kendime: Allah Allah neymiş ki bu dizinin son 10 dakikası, nasıl bi'şey bekliyor beni? Pek bedbahtmış meğer. İzlerken bir ara nefes alamadım ağlamaktan, ayağa kalktım sakinleşmek için. En çok Breaking Bad'in finalinde ağladığımı sanırdım, yanılmışım. Benim mi ağlamaya ihtiyacım varmış, yoksa bu başyapıtın bir meziyeti mi? Bilemiyorum. Ne yazacağımı da kestiremiyorum. Böyle kalakaldım, duvara bakıyorum sadece. Düşünüyorum, ben şu şu yaşımdayken daha, birileri bir yerde bu şaheseri çekiyormuş, birileri de zevkle ve her haftayı merakla bekleyerek Fisher'ları izliyormuş. Epey duygusallaştım. Etkisinden kurtulmak zaman alacak, ama memnunum. Sadece, bir daha breathe me dinleyebile
... Devamı
Bitireli çok olmadı, yarım saat belki. Yazıyı yazmak için ekrana odaklanırken, gözlüklerimde kalan su izlerini fark ettim. Temizlemek için çıkarttığımda ise gözlerimin ve yanaklarımın da nemli olduğunu anladım. Hayal gibi geliyor sanki. Hep duyardım, derdim ki kendi kendime: Allah Allah neymiş ki bu dizinin son 10 dakikası, nasıl bi'şey bekliyor beni? Pek bedbahtmış meğer. İzlerken bir ara nefes alamadım ağlamaktan, ayağa kalktım sakinleşmek için. En çok Breaking Bad'in finalinde ağladığımı sanırdım, yanılmışım. Benim mi ağlamaya ihtiyacım varmış, yoksa bu başyapıtın bir meziyeti mi? Bilemiyorum. Ne yazacağımı da kestiremiyorum. Böyle kalakaldım, duvara bakıyorum sadece. Düşünüyorum, ben şu şu yaşımdayken daha, birileri bir yerde bu şaheseri çekiyormuş, birileri de zevkle ve her haftayı merakla bekleyerek Fisher'ları izliyormuş. Epey duygusallaştım. Etkisinden kurtulmak zaman alacak, ama memnunum. Sadece, bir daha breathe me dinleyebilecek miyim, muamma.

Tavsiye etmek benim haddime değil, yorumları okudukça ilk bölümü açmaya daha çabuk gidecek eliniz zaten.

@alimehmet

5 yıl önce

ölüm kadar ciddi başka bir konu yoktur. ve sanmıyorum ki bu konuda bu diziden daha etkileyici bir dizi yapılır bu zamandan sonra. o yüzden yeri başkadır bu dizinin. izlerken sizi etrafınızdaki her şeyden soyutluyor, ve ölüm gerçeğiyle tanıştırıyor. sizin ve etrafınızdaki herkesin bir gün öleceğini kabul ediyor ve hayata o bilinçle devam ediyorsunuz.

@asevilk

5 yıl önce

9 / 10

Dizinin son sahneleri. Çok vurucu, çok gerçek, çok can sıkıcı, çok..

https://www.youtube.com/watch?v=eNwARV9tPUw

@alley103

5 yıl önce

9.7 / 10

Her şeyiyle mükemmel bir dizi ama oyunculardan ayrıca söz edilmesi gerekiyor.Ben hayatımda bu kadar iyi oyunculuk görmedim.

@basribabam

6 yıl önce

Her öpüşenin o iğrenç şapur-şupur sesini çıkarması haricinde çok güzel bir diziye benziyordu ama ilk sezonun sonuna kadar zor tahammül edebildim.Öpüşme sesleri olmasa sanırım tüm sezonları izleyebilirdim. Şapırtılar olmasa notum 9/10 olurdu ama şimdi 7/10 Yani efect diziyi batırmış...

@maviucurtma

6 yıl önce

dizi boyunca her türlü "fucked up" durumları gördük, hissettik. tüm fisherlarla tanıştık anlamaya çalıştık bazen kızdık bazen ağladık bazen mutlu olduk. 8 saatimi bu diziye verdiğim günler oldu. buradan dizinin serüvenler dizisi olduğu çıkmasın tabi ama fisherların hayatının izleyicisi olmak biraz böyle hop diye bırakılamayan bir durumdubenim için sanırım. gerçekten finali kendine yakışır olmuş. ama bittiğinde çok boktan hissettiğim gerçeğini değiştirmiyor. başka türlü ifade edemedim kusura bakmayın. karışık yani. öyle işte.

@tutimik

6 yıl önce

10 / 10

Final sahnesi ile dumur ettio son 10 dakikayı izlerken bilmiyorum,toparlayamıyorum..hayat ile ölüm arasındaki o ince çizgiyi,tüm o hiçbir hayat mükemmel değildir ile nasıl olsa bir gün öleceksin dolu dolu yaşa arasında hemen her bölüm insanı alt üst eden,içinizi paramparça edeceksahnelere tanıklık ettiren,karakterlerin benliğinize işlediği her birinde ayrı ayrı bir parça kendinizi bulduğunuz hayatın tam ortasında ben gibi, sen gibi, o gibibir dizi..Herkeslerce pek bilinmemekle birlikte en az bir bölüm olsun izlemiş ya da izleyecek herkesin içine işlemiş,işleyecek izleyenlerini kendine hayran bırakmış,bırakacakkarakterleri, replikleri, müzikleri, anları bu kadar mı güzel olunur dedirten dizi daha söylenecek o kadar çok şeyvar ki hakkında ama toparlayamıyorumbi tarifi yok izleyin işte sadece izleyin tanıyın,anlayın,görün,duyun ve bilinNate'i, Clarie'i, David'i, Ruth'u, Brenda'yı, Keith'i. Ah be Fisherlar.

Every Day Above Ground Is A Good
... Devamı
Final sahnesi ile dumur ettio son 10 dakikayı izlerken bilmiyorum,toparlayamıyorum..hayat ile ölüm arasındaki o ince çizgiyi,tüm o hiçbir hayat mükemmel değildir ile nasıl olsa bir gün öleceksin dolu dolu yaşa arasında hemen her bölüm insanı alt üst eden,içinizi paramparça edeceksahnelere tanıklık ettiren,karakterlerin benliğinize işlediği her birinde ayrı ayrı bir parça kendinizi bulduğunuz hayatın tam ortasında ben gibi, sen gibi, o gibibir dizi..Herkeslerce pek bilinmemekle birlikte en az bir bölüm olsun izlemiş ya da izleyecek herkesin içine işlemiş,işleyecek izleyenlerini kendine hayran bırakmış,bırakacakkarakterleri, replikleri, müzikleri, anları bu kadar mı güzel olunur dedirten dizi daha söylenecek o kadar çok şeyvar ki hakkında ama toparlayamıyorumbi tarifi yok izleyin işte sadece izleyin tanıyın,anlayın,görün,duyun ve bilinNate'i, Clarie'i, David'i, Ruth'u, Brenda'yı, Keith'i. Ah be Fisherlar.

Every Day Above Ground Is A Good One.

How's Death?

Life is wasted on the living.

Your whole life is leading up to this...

Everything. Everyone. Everywhere. Ends.
W

@wersolame

6 yıl önce

Dizi tarihindeki en acımasızca kalbinize hançer sokan sonu yapmış bir dizi.
SPOILER

Six Feet Under dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Six Feet Under dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Six Feet Under dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL