9

679 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.5 (1.323.685 OY)

KONUSU
Sıradanbirkimya öğretmeni olan Walter White'ın öleceğini öğrenince uyuşturucu üreticiliğine kadar uzananözgürleşme deneyimi, çarpıcı bir kara mizaha dönüşüyor.

Doktor, hasta olduğunuzu ve yaşamak için iki seneniz kaldığını söyledi... Ne yapardınız? Dünyayı gezmek, sevdiklerinizle vakit geçirmek, as
... Devamı
Sıradanbirkimya öğretmeni olan Walter White'ın öleceğini öğrenince uyuşturucu üreticiliğine kadar uzananözgürleşme deneyimi, çarpıcı bir kara mizaha dönüşüyor.

Doktor, hasta olduğunuzu ve yaşamak için iki seneniz kaldığını söyledi... Ne yapardınız? Dünyayı gezmek, sevdiklerinizle vakit geçirmek, asla cesaret edemediğiniz bir şeyi denemek... Tüm bunlar sizin için bir seçenek olabilir. Ancak Walter White için durum biraz farklı. The X-Files'ın yapımcısı Vince Gillian'ın imzasını taşıyan Breaking Bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor.

Walter, eşi ve engelli oğlu Jr. ile New Mexico'da tüm hayatını kurallara göre yaşayan kendi halinde bir kimya öğretmeniyken, ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Yaşamak için iki senesi kalmıştır. Bu haberle sarsılan White, hayatının denklemini değiştirir. Tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür... Kimya bilgilerini farklı bir neden için, uyuşturucu üretip satmak için kullanan bir adam. Amacı ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesini sağlayacak parayı kazanmaktır. Ancak işler kontrolden çıkar.

Basit bir aile babasının uyuşturucu çetesinin elebaşına dönüşmesinin komik ama aynı zamanda duygu yüklü hikayesini kaçırmayın. Hele Malcolm in the Middle'ın babası Bryan Cranston, Emmy'ye aday gösterilen ve "Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazanan Walter rolünde hayatının performansını sunarken.
Bryan Cranston

Walter White

Aaron Paul

Jesse Pinkman

Anna Gunn

Skyler White

Dean Norris

Hank Schrader

Betsy Brandt

Marie Schr...

RJ Mitte

Walter Whi...

Bob Odenkirk

Saul Goodman

Jonathan Banks

Mike Ehrma...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@inevitable

4 gün önce

9 / 10

Nirvananın nirvanası !

@sanatanrisi

10 ay önce

10 / 10

Özlüyorum... Kalbimizdesin Walter reis.

@rambollezi

1 yıl önce

Özlüyorum, başka ne diyebilirim ki?-bitch-

@hippolyte

1 yıl önce

9.5 / 10

final bölümünün tamamı boyunca Walter ile Jesse nin kucaklasmasinı beklediğim dizi

@hanife08

3 yıl önce

10 / 10

Vince gilligan işini biliyor spin off dizosi better call saul breaking bad i aratmiyor.

@bazinngaa

4 yıl önce

10 / 10

https://www.youtube.com/watch?v=eTKQKq4lFsI

Benim gibi bu zamana kadar izlemeyen, denk gelmeyen bb hayranları varsa diye... Yine ağlattı, hey Allahım ya..he final spoilerı var bu arada.
K

@kaandolaz

5 yıl önce

sinema tarihinin bir numaralı adamıdır walter white..üşüyoruz reyiz..

@zibilik

5 yıl önce

Bizim dizi yaptığını sanan hıyarları bir odaya toplayıp, kafalarına vura vura şu diziyi izletip, dizi nasıl çekilir öğretmek istiyorum, öyle de bir dizi işte.

@tambenlik

5 yıl önce

izlediğim en iyi dizi. oyuncular karakterlerle o kadar bütünleşmiş ki, bryan cranston'ın gerçek hayatta keyfi yerinde uçarı bir adam olduğunu gördüğümde asıl o haliyle rol yaptığını düşündüğümü itiraf edeyim.

bir dizi karakterinin zamanla farklı bir insana dönüşmesi dizilerde sık sık gördüğümüz bir durum. ama bu daha çok senaristlerin senaryoyu hareketlendirmek ve reytingleri artırmak için -muhtemelen kanal yöneticilerinin baskısıyla- yaptıkları beceriksizce bir iştir. iyi niyetli ve saf kızımız aşkına karşılık alamayınca sapkın bir şeytana dönüşür vb.

bu diziye baktığımda ise, insan psikolojisinin, kırılma noktasından itibaren aşama aşama nasıl bambaşka bir yöne evrildiğinin, çok inandırıcı, profesyonel ve bir o kadar sistemli bir biçimde ortaya konduğunu gördüm. sistemli derken; sezon başında yayınlanan, sezon sonuyla ilgili, fakat o anki olay örgüsünden bağımsız bir sahnenin, sezon sonuna doğru seyircinin kafasında yavaş yavaş beli
... Devamı
izlediğim en iyi dizi. oyuncular karakterlerle o kadar bütünleşmiş ki, bryan cranston'ın gerçek hayatta keyfi yerinde uçarı bir adam olduğunu gördüğümde asıl o haliyle rol yaptığını düşündüğümü itiraf edeyim.

bir dizi karakterinin zamanla farklı bir insana dönüşmesi dizilerde sık sık gördüğümüz bir durum. ama bu daha çok senaristlerin senaryoyu hareketlendirmek ve reytingleri artırmak için -muhtemelen kanal yöneticilerinin baskısıyla- yaptıkları beceriksizce bir iştir. iyi niyetli ve saf kızımız aşkına karşılık alamayınca sapkın bir şeytana dönüşür vb.

bu diziye baktığımda ise, insan psikolojisinin, kırılma noktasından itibaren aşama aşama nasıl bambaşka bir yöne evrildiğinin, çok inandırıcı, profesyonel ve bir o kadar sistemli bir biçimde ortaya konduğunu gördüm. sistemli derken; sezon başında yayınlanan, sezon sonuyla ilgili, fakat o anki olay örgüsünden bağımsız bir sahnenin, sezon sonuna doğru seyircinin kafasında yavaş yavaş belirginleşip anlamlanmasından bahsediyorum.

sonuç: bu dizinin aşılabilir olduğunu sanmıyorum.

@bazinngaa

5 yıl önce

10 / 10

Bir sene olmuş biteli bir sene !! Vay arkadaş ya..Zaten zaman yeterince hızlı geçiyor,bunu belki hayat karmaşası koşuşturması içinde farkedemiyoruz ama böyle sevdiğin dizi film vs ile ilgili olunca göze çok batıyor be bu zaman kavramı..Daha dün gibiydi yeminlen la,daha dün elim kalbimde izlediydim final sezonunu,daha dün küfrettiydim,daha dün hıçkıra hıçkıra ağladıydım son sahnede...Gerçi bu bir sene boyunca Breaking Bad vardı dört bir yanımda.Bölümlerde çalan şarkıları dinledim hep,aklıma estikçe bazı sahneleri seyrettim,onunla alakalı yazı okudum,esprilere güldüm,oyuncularını takip ettim sürekli,posteri de tam karşımda şuan.Bir ara aklıma gelmedi değil Bryan Cranston gibi BrBa dövmesi yaptırmak.Ama abdest falan şey olmuyomuş neyse dedim.Olsun ben onu kalbime döğdürdüm.Trafikte falan darlanınca açtım hep Baby Blue dinledim.Ardarda,hep sanki ilk defa dinliyormuş gibi.Guess ı got what ı deserve diye başladıkça gözlerim doldu,ağzımda sası
... Devamı
Bir sene olmuş biteli bir sene !! Vay arkadaş ya..Zaten zaman yeterince hızlı geçiyor,bunu belki hayat karmaşası koşuşturması içinde farkedemiyoruz ama böyle sevdiğin dizi film vs ile ilgili olunca göze çok batıyor be bu zaman kavramı..Daha dün gibiydi yeminlen la,daha dün elim kalbimde izlediydim final sezonunu,daha dün küfrettiydim,daha dün hıçkıra hıçkıra ağladıydım son sahnede...Gerçi bu bir sene boyunca Breaking Bad vardı dört bir yanımda.Bölümlerde çalan şarkıları dinledim hep,aklıma estikçe bazı sahneleri seyrettim,onunla alakalı yazı okudum,esprilere güldüm,oyuncularını takip ettim sürekli,posteri de tam karşımda şuan.Bir ara aklıma gelmedi değil Bryan Cranston gibi BrBa dövmesi yaptırmak.Ama abdest falan şey olmuyomuş neyse dedim.Olsun ben onu kalbime döğdürdüm.Trafikte falan darlanınca açtım hep Baby Blue dinledim.Ardarda,hep sanki ilk defa dinliyormuş gibi.Guess ı got what ı deserve diye başladıkça gözlerim doldu,ağzımda sası sası tat oluştu.Ama unutmadım hiç.Şimdi de ikinci turu yapıyorum vaktim oldukça.Dördüncü sezon bitti ama hiç mi hiç istemiyorum devam etmek.Hem nasıl istemiyorum bir bilseniz.Final yaptığında da gelip buraya yazı yazmamıştım.Hani resmiyete dökülmesin benim için bittiği hesaabı.Ne alaka halbuki,dimi ? Her neyse,velhasılı kelam çok çok çok sevdiğim için yazdım buraya bunu da.Öyle içimden geldi,alışmışım demek ki yavaş yavaş, bittiğine..

The special love I had for you, my baby blue...

@stresella

5 yıl önce

orospu skyler!
H

@hazychampagne

6 yıl önce

10 / 10

Altı harf, tek kelime; EFSANE!.. "Abartılmış" diyenler de gidip o ağızlarını sabunlu suyla bir çalkalasınlar!. Oyunculuklar muazzam ama Bryan Cranston aktörlüğün kitabını yazıp elimize veriyor adeta! Bu tarzı seviyorsanız bundan iyisi henüz yok. 100/100

@cibicik

6 yıl önce

8 / 10

Dizi güzel ancak fazla abartıldığını düşünüyorum. Bir GOF değil mesela. Ben dizinin ilk 3 sezonunu bitsede gitsek kıvamında izledim. Ama oyunculara laf yok. Gerçekten rollerinin hakkını vermişler. Özellikle Aaron'nun (Jesse'nin) hiçbir oyunculuk eğitimi almadığını öğrendiğimde helal olsun dedim. 100 üzerinden 80 verdim ben gardaş.

@cokuzakbirgalak

6 yıl önce

10 / 10

oyuncular pek "oyun"culuk yapamamışlar bence. direkt yaşamışlar bile diyemem yani ben böyle şeyler yaşasam bu kadar inandırıcı mimiklere sahip olamam. hatta yönetmenin yerinde olsam "bryan amcacım aaron abicim gözünüzün yağını yiyim bu kadar kaptırmayın dizi çekelim derken kalp krizi geçiriverceniz valla" falan derdim. HİÇ ABARTMIYORUM LAN. Bu adamlar karakterleri nasıl bu kadar iyi anlayıp da onlara böyle büründüler hiç anlayamıyorum. Yaşadıklarının gerçek olmadığına inanasım gelmiyo, breaking bad'in dizi olduğuna inanamıyorum, o mimiklerin oyunculuk olduğunu kabul etmiyorum. yani bunca zamandır izlediğim dizilerin hepsinin oyuncuları iyiydi ama hiçbirinde, breaking bad'i izlerken yaptığım gibi sadeceo yüz ifadelerini tekrar görmek için geri sarmamıştım. o bakımdan bryan ve aaron bence her yıl emmy falan almaya devam etmeliler. hatta sonsuza kadar tüm ödüller onlara gitmeli.

tamam oyuncuları (ki aslında oyuncu değiller sizi kandırıyol
... Devamı
oyuncular pek "oyun"culuk yapamamışlar bence. direkt yaşamışlar bile diyemem yani ben böyle şeyler yaşasam bu kadar inandırıcı mimiklere sahip olamam. hatta yönetmenin yerinde olsam "bryan amcacım aaron abicim gözünüzün yağını yiyim bu kadar kaptırmayın dizi çekelim derken kalp krizi geçiriverceniz valla" falan derdim. HİÇ ABARTMIYORUM LAN. Bu adamlar karakterleri nasıl bu kadar iyi anlayıp da onlara böyle büründüler hiç anlayamıyorum. Yaşadıklarının gerçek olmadığına inanasım gelmiyo, breaking bad'in dizi olduğuna inanamıyorum, o mimiklerin oyunculuk olduğunu kabul etmiyorum. yani bunca zamandır izlediğim dizilerin hepsinin oyuncuları iyiydi ama hiçbirinde, breaking bad'i izlerken yaptığım gibi sadeceo yüz ifadelerini tekrar görmek için geri sarmamıştım. o bakımdan bryan ve aaron bence her yıl emmy falan almaya devam etmeliler. hatta sonsuza kadar tüm ödüller onlara gitmeli.

tamam oyuncuları (ki aslında oyuncu değiller sizi kandırıyolar) övmeyi bitirdiğime göre başka şeylerden bahsetmeye geçebilirim. obsesif fangirl kimliğime bürünmüş, son birkaç günümü aralıksız breaking bad izleyerek bilgisayar ekranına haykırmak ve duygusal travmalar geçirmekle değerlendirmiş biri olarak söyleyebileceğim tek şey şu ki: BEN DEMİN NE İZLEDİM LAN ÖYLE??????????????????????????????????* saat üçte finali bitirdim, şu an saat dört çünkü bi saattir şok içinde ve başka büsürü duygu içindeoturup duruyorum. of hislerimi anlatmak çok zor. ama bence final bu haliyle mükemmeldi ve başka en küçük şeyin farklı olmasını istemezdim. haa isterdim, SPOILER GELCEK ŞİMDİ HATTA BURDAN SONRASI SPOILER KAYNAYABİLİR, keşke skyler malı ölmüş olsaydı. zaten bence breaking bad'igenel olarak daha güzel yapabilecek olan tek şey, şimdiye kadar saat olarak beş sezonun en az birini kaplamış olanskyler mızmızlanmalarının yok edilmesi. hayır zaten karakterden nefret ediyorumbi desonu gelmez triplere giriyo. senaristler bu karakteri yaratırken ne düşünmüşler bilmiyorum ama dolores umbridge'in uzaktan kuzenini falan yaratmaya çalıştılarsa feci başarılı olmuşlar.

dikkatimi çeken başka bir nokta, walt nasıl oldu da walter jr'ın başka birinden olduğunu anlamadı? lise birinci sınıf biyoloji dersi, iki mavi gözlü insanın çocuğu kahverengi gözlüyse ya evlatlıktır ya da jon snow'dur.

tamam şimdi ciddileşip adam gibi yorum yapıcam. dizide en heyecanlı anlarda diğer her izlenebilen şeyde yaptıkları gibi arkaplana heyecanlı klasik müzik koymamaları olaya bambaşka bir gerçeklik katmış ve bence çok iyi olmuş. ayrıca genel olarak amerikan dizilerinde gördüğümüz herkesin çok yakışıklı olması durumu da yoktu, hatta karakterler çok normal görünüyorlardı ki bu da başka bir artı.

dizinin en güzel yanı herhalde söylememe gerek yok ama o karakterlerin gelişimini izlemekti, cidden çok başka bir tattı. özellikle mr white ve jesse ilişkisi hakkında saatlerce konuşabilirim: baba-oğullar, arkiler, düşmanlar, öğretmen-öğrenciler, partnerler ve doğal olarak da müthişler. ZAVALLI YAVRUM JESSE'MİN KARŞISINA ÇIKAN BABA FİGÜRÜNE BAKAR MISINIZ of bu çocuk neden bu kadar şanssız? anladığım kadarıyla breaking bad'in tartışma konularından biri walt jesse'yi sevdi mi sorusu. TABİİ Kİ YA NOLUCAKTI? maalesef sevgisinijesse'yi manipüle ederek,onun sevdiklerini ölümcül tehlikelere sokarak ya da öldürerek ve jesse için kiralık katil tutarak göstermesi, jesse'nin walt'un onu sevdiğine inanmasını zorlaştırmış OLABİLİR ama bilmediği şey, walt onu kendi oğlundan bile çok sevdi. jesse walt'u her zaman kendi çıkarını düşünmekle suçladı ama diziyi izlerken birden fazla kez walt'un jesse'nin çıkarını kendisininkinin önüne koyduğunu gördük. gustavo'nun o iki adamını ezdiği zaman hiç de kendi çıkarına hizmet eden bir şey yapmadı, hatta her şeyin kötüye gitmesinin sebebi direkt olarak o adamları ezerek walt'un gustavo'nun gözünden düşmesiydi ki bu da diğer olaylara neden oldu. walt her zaman jesse'yi korumaya ve aynı zamanda jesse'nin gözündeki kendi imajını da korumaya çalıştı ama keşke bunu onu sürekli manipüle ederek yapamayacağını anlayıp dürüst olmayı tercih etseydi. dizinin en acımasız anlarından biri, walt'un jesse'yi jack'e verdiği an ve ardından jane'in ölümüne engel olmadığını itiraf etmesiydi. o itirafın böyle olacağını, resmen jesse'yi acıtmak için kullanılacağını hayatta tahmin etmezdim. gustavo'nun victor'ı hunharca katletmesinden çok daha zalimce bir şey yaptı orada. ben son ana kadar jesse'ye kıyamayacağını, onun o haline dayanamayacağını düşünmüştüm ama resmen yaptı. onu hank'in ölümüyle suçladı ve ihanete uğramışlığının intikamını aldı sanırım? neden yaptığnı yorumlamakta güçlük çekiyorum. sonunda -zaten öleceği gerçeğini bir kenara bırakırsak- jesse'yi oradan kurtararak ölmesi, bence walt için olabilecek en iyi sondu. ayrıca jesse'ye silahı uzattığında bence "beni öldürmeyi hak ettin" demenin başka bir yoluydu. ki gerçekten de haketmişti yavrum.ben walt'u jesse'nin öldüreceğinden bayağı emindim ama walt jesse'yi kurtarırken öldü. artık ne kadar kurtarmaksa işte.

onun dışında, hikaye muazzam bir başlangıç yapıp ilk sezonu çok güzel tamamladıktan sonra, ikinci sezonda kendisini tekrar ederekbiraz kalitesini düşürüyor. biliyosunuz meth pişir, bir süre para kazan, patronu öldür döngüsünden bahsediyorum. sonra los pollos falan derken kısa bir süre içinde tabii ki eski kalitesine geri dönüyor ve 4. ve 5. sezonun mükemmelliğinden zaten bahsedecek değilim. 4 ve 5e kadar ara sıra tempo düşse de, hikayenin bütünlüğü açısından "bu ne ya bunun nesini bu kadar abartmışlar" denilmemeli çünkü bu kadar abartılmasının nedeni abartılmayı gerçekten de hak etmesi. yani tempo yavaşladı diye dizi bırakılmamalı. dikkatimi çeken başka bi nokta da, çekimlerde bazı şeylerin özellikle silinmemiş gibi durması, mesela holly'nin birden walt'un gözlüklerini çekip almasıya da skyler'ın başkayöne bakarken bir şeye uzanmayı deneyip becerememesi gibi basit şeyler.benim teorim bunun senaryoda olmadığı ama yine de silinmediği yönünde ve bunun gibi başka şeyler de vardı. tabii haklı mıyım bilmiyorum ama haklıysam bence süper fikir çünkü o da olaya gerçeklik katan başka bir etken olmuş. finalde walt'un her ne kadar bunun için BAYA İYİ çabalamış olsa da kalbini tamamen kaybetmediğini görüyoruz. (höf ne dramatik cümle kurdum be ama başka türlü ifade edemem bunu) vince'in okuduğum bir röportajında tüm karakterleri öldürdükleri, sadece walt'un sağ kaldığı falan gibi bir sürü fikir üzerinde baya düşündüklerini gördüm. böyle bişi yapmamaları çok güzel, walt'un sağ kalması kadar anlamsız bir şey daha düşünemiyorum adam sağ kalsa ya da imparator olsa bile nasılsa eninde sonunda kanserden ölücek ki bu durumda walt gibi bir karakterin ölümü ziyan olurdu. deli olduğum şeyse, onca atlatılan badireden sonra, onca önlemden sonra, walt'um bebeyim SEN NASIL O KİTABI GİDİP DE TUVALETE BIRAKIRSIN??? İŞTE TÜRK OLSAN HAYATTA ÖYLE BİŞİ YAPMAZDIN HATTA ANNEANNEN SANA İÇİNDE ALLAH YAZISI OLABİLİR SAKIN TUVALETE KOYMA ONU DERALIRDI SONRA DA AÇIĞA ÇIKMAZDIN!!içim acıdı bee. hank'e de helal olsun adamın heisenberg olduğundan şüphelenir şüphelenmez bacanak demedi arkadaşım demedi bunca yıllık geçmişimiz var demedi sildi attı adamı. hank'i de sevmiyorum zaten. aslında genel olarak walt, jesse, mike, saul ve gustavo'dan başkalarını pek sevmedim zaten. hele todd yok mu todd O NASI RAHATSIZ EDİCİ BİŞİ ÖYLE YA bence todd gustavo'dan bile daha korkutucuydu. gustavo demişken, patlayıp iskelet olduktan sonra yürüdüğü sahne her ne kadar feci etkileyici olsa da, breaking bad'in gerçekliğinden uzaktı bu yüzden olmamasını tercih ederdim. tren soydukları zaman gta oynarmış gibi hisseden oldu mu? neyse işte, gerçekten keşke ölmeseydi be dediklerim arasında sadece mike var. onun yerine skyler walter jr maurie üçü birden ölebilirlerdi bence. aslında daha çok yazmak istiyorum çünkü hiçbi arkadaşımın breaking bad izlemediklerini ve benim sonu gelmez konuşmalarımı dinlemeyeceklerini biliyorum ama artık uyumam lazım.

FECİ DİZİYDİ YO!
S

@sos

6 yıl önce

İzlerim izlerim diyip geçiştirip sonunda izleyebildiğim harika bi dizi. ilk 3 sezon izlemesemde olur ama izliyim ya diye diye izledim ama 4. ve 5. sezonda bitmesin yaa diye diye izledim. Bitince insanın içinde bi boşluk oluşuyor. Hırs açgözlülük ego insana neler neler yaptırıyor ahanda bu dizide. Kesinlikle izlemeyenlere zorla izletilip izlemediği için kızılmalı.
SPOILER

Breaking Bad dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Breaking Bad dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Breaking Bad dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL