4.6

444 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.2 (430.459 OY)

KONUSU
17 yaşındaki Isabella, babası Charlie ile birlikte yaşamak üzere küçük bir kasaba olan Forksa taşınır. Burada 108 yaşında bir vampir olup, 17 yaşında görünen sınıf arkadaşı Edward ile tanışır. Edwardın romantizmden uzak durmaya çalışmasına rağmen birbirlerine aşık olurlar. Kasabaya üç göçebe vampir ... Devamı
17 yaşındaki Isabella, babası Charlie ile birlikte yaşamak üzere küçük bir kasaba olan Forksa taşınır. Burada 108 yaşında bir vampir olup, 17 yaşında görünen sınıf arkadaşı Edward ile tanışır. Edwardın romantizmden uzak durmaya çalışmasına rağmen birbirlerine aşık olurlar. Kasabaya üç göçebe vampir geldiğinde Edwardın ailesi, hayatı tehlikeye giren Isaellayı kurtarmak için çalışırlar.
Robert Pattinson

Edward Cullen

Billy Burke

Charlie Swan

Taylor Lautner

Jacob Black

Ashley Greene

Alice Cullen

Peter Facinelli

Carlisle C...

Kellan Lutz

Emmett Cullen

Nikki Reed

Rosalie Hale

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@terabithiasu

1 yıl önce

Az önce mağaramdan çıkıp hayatımda ilk kez Twilight izledim. Kötü olduğundan emindim ama baya fenaymış ya, bu kadarını tahmin etmemiştim shshdb
N

@nuryeniceri2005

1 yıl önce

5.8 / 10

Alacakaranlık kitabının bende cidden bir yeri olsa da filmi gerçekten... Yorumsuz yani bir kere açıklanamayan çok saçma şeyler var. Mesela sondaki James(avcı) sahnesinde Edward'ı ayağından tutarak yere düşürüyor . Bir kere Edward'ın zihin okuyabildiğini ve vampirlerin inanılmaz hızlı reflekslerinin olduğunu hepimiz biliyoruz peki james bunu yapacakken aklını okuyup hızlı bir şekilde kurtulsa bu hamleden yani inanılmaz saçma. Ya da o cama uçma ve orada 10 saniye oyalanmasına ne demeli cidden çok ama çok saçma . Bir de şu mevzu var Bella karakterinin iticiliği ... Fazlasıyla donuk ve sıkıcı bir kız filmde . Bana kalsa 2 replik yetermiş( serinin devamını da göz önünde bulundurarak )
-Edward beni öp
-Edward beni vampir yap

-Kararını ver Edward yoksa seçim şansın olmayacak!!!
-Carlisle!!!

Yani cidden film kötüydü....

@216

2 yıl önce

Atanamamış süpermen ve arkadaşları.

Edit: Uzunca bir süre sonra bu yorumuma ekleme yapmak istiyorum; şimdi yazacaklarım filmi izledikten sonra da aklımdaydı ama yazmaya fırsat bulamamıştım.
Epey kötü bir film olmasına rağmen bence karantinalık bir film değil, ayrıca, bu gözler neler gördü bir bilseniz bu filme o kadar kızmazsınız.
Bu film halihazırda hiçbir şey vaat etmediği için hayal kırıklığına uğratmadı, aşırı kötü olarak sinirlendirip duvarları yumruklatmadı. Sadece olayların öylece, birdenbire oluvermesi, hiçbir şeyin açıklanmaması ve yakışıklı vampirimizin simli çıplak bedeniyle güneş altında parıldaması gibi şeylerle epey güldürdü.
Gelgelelim bu filmin asıl günahına. Görselleştirme ile anlatmak istiyorum. Sene 2008-2009(tam hatırlamıyorum); Twilight gelecekte çıkacak olan, daha yaratım aşamaları tamamlanmamış onlarca, hatta yüzlerce filmi, senaryoyu ve kitabı çevresinde topluyor. Bunlar henüz yazılmamışlar, her biri yalnızca b
... Devamı
Atanamamış süpermen ve arkadaşları.

Edit: Uzunca bir süre sonra bu yorumuma ekleme yapmak istiyorum; şimdi yazacaklarım filmi izledikten sonra da aklımdaydı ama yazmaya fırsat bulamamıştım.
Epey kötü bir film olmasına rağmen bence karantinalık bir film değil, ayrıca, bu gözler neler gördü bir bilseniz bu filme o kadar kızmazsınız.
Bu film halihazırda hiçbir şey vaat etmediği için hayal kırıklığına uğratmadı, aşırı kötü olarak sinirlendirip duvarları yumruklatmadı. Sadece olayların öylece, birdenbire oluvermesi, hiçbir şeyin açıklanmaması ve yakışıklı vampirimizin simli çıplak bedeniyle güneş altında parıldaması gibi şeylerle epey güldürdü.
Gelgelelim bu filmin asıl günahına. Görselleştirme ile anlatmak istiyorum. Sene 2008-2009(tam hatırlamıyorum); Twilight gelecekte çıkacak olan, daha yaratım aşamaları tamamlanmamış onlarca, hatta yüzlerce filmi, senaryoyu ve kitabı çevresinde topluyor. Bunlar henüz yazılmamışlar, her biri yalnızca birer olasılık o anda. Twilight tüm bu olasılıklara bir kapı aralıyor... Onlara; "Bakın, içeride neler var... Bunları kullanarak kendinize birer beden işleyin ve tüketicinin karşısına çıkın!" diye fısıldıyor; ve çile burada başlıyor.
Kötü Çocuk'lar, Fifty Shades of Grey'ler, Teen Wolf'lar ve daha niceleri serbest kalıyor ve tüm dünyada kasabalara dehşet saçmaya başlıyor.

Dipnot: Robert Pattinson da Batman olacakmış yeni DCEU filmlerinde. Kendisi kötü bir oyuncu olmamakla birlikte Twilight'tan nefret eden bir insan, Zack Snyder yönetmezse, stüdyo da senaryoya çok müdahale etmezse iyi bir şeyler çıkabilir.

@no_one

4 yıl önce

5 serilik , bilmem kaç dk lık konformizm enformasyonu...karantina arşivinizi süslemek için mükemmel yapıtlar
D

@digeri

7 yıl önce

Allahım sen koru Yarabbim. Bir daha mı tövbe. Senin gibi filmin, seni yapanın, oynayanın, çekenin, eline kamera verenin neyse ya bir hafta sonra bana yorumu düzenlettirdin aklıma geldikçe sinir oluyorum elden ayaktan kesiliyorum. Haftaya gelip yine seni yerden yere vuracağım, sinema tarihinin yüzkarası. Dracula kanını emsin senin emi.

@randomchoices

8 yıl önce

Tek olumu eleştiriyi soundtrackları için yapabilirim heralde. Eyes on fire,supermassive black hole,never think,flightless bird american mouth. Twilight gibi bi filmde harcandığını düşündüğüm çok çok iyi şarkılar.

@ustilago

8 yıl önce

gel gel gel fino fino fino

hoşt hoşt hoşt lan

misir şurubu izlemeyin
Seri olarak takip ettiğim tek film . Emmett olmasa bir hiç.
S

@setenayfb

9 yıl önce

1.2 / 10

Bir felekatetin başlangıcı olarak gördüğüm film. Bunların tutmasıyla her şey vampir, kurt adama dönüştü ne yazık ki. Sinema filmleri, diziler, kitaplar... Ama ne iyiki yavaş yavaş azaldığını görüyorum. Benim kitaptan da filmden de etkilenmediğim basit, sıradan oyuncuklardan oluşan bir yapıttır bence. 2 yakışıklı 2 güzel olunca zaten iş bitiyor gibi görünüyor ama ben gerçekten sevmedim. Aşkı zaten çok basit anlatmışlar, vampirlere de yeteri gizem verilmemiş. Ben beğenmedim.

@ciddiyethemensi

10 yıl önce

9 / 10

Bu filme vampir filmi diyip o gözle bakıp o şekilde yorumlamak net olarak dangalaklıktır. acaba ana mesele vampirler gibi mi duruyor? algı bu kadar mı yani?

imdb puanı 5.4 imiş. Bunu erkeklerin gerzek kıskançlıklarıyla bitiştirsem çok uzak bir tahminde bulunmuş olmam.

Net olarak erkeklerin dünyasında kadınlara özgü bir filmdir. Nasıl ki aptal westernler erkeklere özgü ise ve imdb'de başı çekebiliyorlarsa...

ek: nedense bir sürü başka filme ağızlarından köpükler saçarak saldırmaz da erkekler bu film söz konusu olunca bir tiksinme bir bulantı. Neden? kadınlar kendilerine özgü şeyleri fantezilerini bu filmle ifade ettiler diye mi? Kadınlar sizin gösterdikleriniz haricinde başka bir şeyi sevdiler diye mi?

alt tarafı bir "piyasa" filmi, neden bu kadar taktınız?
P

@philoxenus

10 yıl önce

Kızların neredeyse yarısından fazlası bu film için "ölüyorlarken" bende tık yok. Diyorum bazen acaba bende mi sorun var. Vampir filmleri hakikaten harika yapıldığı sürece hayranı olabilirim. Ama bu filmin değil. Her vampir filmi-dizisinde olanlar gibi vampir olan erkek, kız olan insan ve insan hiçbir şekilde vampirden korkmuyor. Saçmalığın daniskası. Neyse ben kitaplarının hepsini okudum fakat aynı tadı filmde alamadım. Bir film yapılırken yazarlar neden uyuyor? Bazı olması gereken sahnelere neden karışmıyor hala anlayamıyorum. Yahu kitap senin film seninle anılacak işte. Kan testi keşke olsaymış. Bella kendinden geçip Edward onu keşke revire götürseymiş. Kitapta Bella için sürekli büyük bir hayranlıkla Edward'a bakıyor diyordu yazar. Acaba o yüzden mi ben filmi izlerken ağzı açık ayran delisi diye düşündüm bu kız için. Sonra Edward'a ne demeli. O gözler ne yahu öyle. Saçma sapan faltaşı modları.
... Devamı
Kızların neredeyse yarısından fazlası bu film için "ölüyorlarken" bende tık yok. Diyorum bazen acaba bende mi sorun var. Vampir filmleri hakikaten harika yapıldığı sürece hayranı olabilirim. Ama bu filmin değil. Her vampir filmi-dizisinde olanlar gibi vampir olan erkek, kız olan insan ve insan hiçbir şekilde vampirden korkmuyor. Saçmalığın daniskası. Neyse ben kitaplarının hepsini okudum fakat aynı tadı filmde alamadım. Bir film yapılırken yazarlar neden uyuyor? Bazı olması gereken sahnelere neden karışmıyor hala anlayamıyorum. Yahu kitap senin film seninle anılacak işte. Kan testi keşke olsaymış. Bella kendinden geçip Edward onu keşke revire götürseymiş. Kitapta Bella için sürekli büyük bir hayranlıkla Edward'a bakıyor diyordu yazar. Acaba o yüzden mi ben filmi izlerken ağzı açık ayran delisi diye düşündüm bu kız için. Sonra Edward'a ne demeli. O gözler ne yahu öyle. Saçma sapan faltaşı modları. Kim istemiş acaba böyle davranmalarını? Şahsen çok kötü ve saçma görünüyorlardı. Birde merak ettiğim bir konu daha var. Edward kitaba göre 3 mil mesafede olan herkesin düşüncesini duyabiliyorken neden son sahnede Victoria'nın sesini duymadı? Kokusunu da almadı. Ki kızla aralarında 3 mil mesafede yoktu.

@cokuzakbirgalak

10 yıl önce

1 / 10

komikli bir film. bu kadar sansasyona neden olmasının tek sebebi ergenliğin doruğundaki arkadaşlarımız. görsellik olarak da, oyunculuk olarak da son derece başarısız; kurgusunu hesaba katmaya gerek bile duymuyorum zaten.

@lowen

10 yıl önce

6.3 / 10

Bu filmi gereksiz yere o kadar abartan bir kesim var ki,filmi beğeneceği varsa da beğenmiyor insan..Serinin ilk filmi çekim kalitesi ve oyunculuk açısından başarısız..Konu olarak ise beğendiğimi söyleyebilirim..Genel olarak Imdb puanı hakkını vermiş diyebilirim..

@raphalleon

10 yıl önce

1 / 10

Ergen gerisi kızların hayranlıkla izlediği filmlerin başında geliyor. Yazıktır ki böyle rezalet bir filmi tekrar tekrar izleyip bir de üstüne odalarına asıyorlar başroldeki erkeklerin. Gerek kurgusu olsun gerek oyunculuk olsun gerek ergen gerisi bazı kızlar üstünde bıraktığı etkiler olsun tamamiyle fiyasko. Hele ki Bella'yı canlandıran Kristen Stewart'ın bu filmdeki oyunculuğu bu kadar kötü olamaz dedirten cinsten.

@purpula

11 yıl önce

Sevmiyorum, sevmeyeceğim bu tarz filmleri.
SPOILER

Alacakaranlık filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Alacakaranlık filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Alacakaranlık filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL