Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1

(2011)

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

Film 1 Saat 57 Dk. Macera, Dram ABD 18 Kasım 2011

4.5

117 OY
PUAN VER
5

IMDb: 4.9 (232.770 OY)

KONUSU
Bir vampiri sevdiğinizde, seçim hakkınız kalmaz. Bunun sevdiğiniz kişiyi inciteceğini bile bile nasıl kaçar, nasıl savaşırdınız? Sevdiğinize verebileceğiniz tek şey hayatınızsa, nasıl vermemezlik ederdiniz? Ya onu gerçekten seviyorsanız?

Vazgeçilmez bir şekilde bir vampire aşık olmak, Bella Swan iç
... Devamı
Bir vampiri sevdiğinizde, seçim hakkınız kalmaz. Bunun sevdiğiniz kişiyi inciteceğini bile bile nasıl kaçar, nasıl savaşırdınız? Sevdiğinize verebileceğiniz tek şey hayatınızsa, nasıl vermemezlik ederdiniz? Ya onu gerçekten seviyorsanız?

Vazgeçilmez bir şekilde bir vampire aşık olmak, Bella Swan için, bir fantezi ve kabusun gerçeğe karışmasıdır. Edward Cullen’a duyduğu yoğun tutkuyla bir tarafa, kurt adam Jacob Black ile arasındaki derin bağ ile öbür tarafa çekilmiş bir halde, nihai dönüm noktasına ulaşmak için kayıplar ve mücadele dolu çalkantılı bir yıl geçirmiştir. Artık kaçınılmaz bir seçimle karşı karşıyadır; ya ölümsüzlerin karanlık ama çekici dünyasına katılacak, ya da iki kabilenin arasında insan olarak hayatına devam edecektir. Bella artık kararını vermiştir ve kendisini muhtemelen yıkıcı ve anlaşılmaz sonuçları olacak benzeri görülmemiş bir olaylar zincirinin içinde bulur.

Önce Alacakaranlık’ta yıpranmış olduğunu, ardından Yeniay ve Tutulma’da da dağılıp koptuğunu gördüğümüz ipler, artık tamamen düzeltilip bir araya gelecek gibi görünüyor. Peki ya bu sonsuza kadar gerçekleşmezse?
Robert Pattinson

Edward Cullen

Taylor Lautner

Jacob Black

Ashley Greene

Alice Cullen

Peter Facinelli

Carlisle C...

Elizabeth Reaser

Esme Cullen

Nikki Reed

Rosalie Hale

Kellan Lutz

Emmett Cullen

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@arkturomeda

8 yıl önce

Serinin her bölümü (vakit kaybı x16) olarak kategorize edilse de şaşırtıcı şekilde bu bölüme ayrı çabalamışlardı. İzledikten sonra birden gülmeye başlasam da saçma da olsa bir olay örgüsü kurulmuştu. Adamlar uçak kiralamış kırılan parayı düşünün valla.

Film için güney amerikaya gidilmesi , deliler gibi lüks evler kiralanması , bellanın anoreksi olması falan .. epey uğraş verilmiş

Ha bir de alacakaranlık/vampir şeyleri hayranı ergen genç kadınları anlamak için bu seriyi izlemek gerekiyormuş tamamen aynı düşünceler : sana dokunmaya kıyamayan ama senin arzularına karşı duramayacak sevgilinle seviş hamile kal çocuğu kesin doğur anoreksi ol vs...

@behtul

8 yıl önce

3 / 10

İlk karantina filmim. Tebrik ederim kendisini.

Vampir Dexter, ufo ısıtıcısı bir friendzone kurt, hızlı valiz toplayabilen bir koca, Edward ile Bella'nın bilgisayar karışımı yüzünün bebeğe copy-paste'lenmesi ve pipetle içilen kan. Aklımda kalanlar. Kırılan yatak olayına girmiyorum bile. Oh Mon Dieu!

Tek diyeceğim, Cedric, biz bugünler için öldürmedik seni Harry Potter'da.

@rinustalarin

8 yıl önce

Son kitabı 2'ye bölmeleri iyi olmuş...

Yoksa 2. bölümü bu bölüm yüzünden beğeneyebilirdik. Gene de durgun geçen ancak izlenebiliritesi olan bir filmdi...

Gene söylüyorum: Kitaplarını okumadım, okumam da

Saygılar.

@lowen

9 yıl önce

5 / 10

Vampirlerle kurtların düşmanlığının nereden geldiğinin anlatıldığı sahne,bu kadar da olmaz cinsinden.Bildiğin bunların arasında kan davası varmış.Vampirlerle kan davasına girilir mi arkadaş,ironiye bak:)Adamın kanını emer bunlar!

@xserax

10 yıl önce

Ne çok iyi ne çok kötüydü..Saçma olan yerler çoğunluktaydı ama nedense izlerken sıkılmadım.Yine de bu seriyi takip edenler ve kitaplarını okuyanlar için güzel bir film gibi gözükse de bence sinema dünyası açısından çok da gidip izlenmeye değer bir yapım değil..
SPOILER

Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL