7.7

545 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (546.111 OY)

KONUSU
Afrikalı iki genç adam...

Biri paralı asker olarak orduda görev yapan Danny Archer, diğeri ise yıllar evvel evinden koparılarak elmas madenlerinde çalışmaya zorlanmış Solomon Vandy... Ortak bir coğrafyaya ait olsalar da, birbirlerinden oldukça farklı geçmişlere sahip bu iki gencin yolları, varlığı
... Devamı
Afrikalı iki genç adam...

Biri paralı asker olarak orduda görev yapan Danny Archer, diğeri ise yıllar evvel evinden koparılarak elmas madenlerinde çalışmaya zorlanmış Solomon Vandy... Ortak bir coğrafyaya ait olsalar da, birbirlerinden oldukça farklı geçmişlere sahip bu iki gencin yolları, varlığı ile herkesi büyüleyen bir elmas nedeni ile kesişiverir. Çok değerli bu elmasın peşinden Amerikalı gazeteci Maddy Bowen’le çıktıkları yolculuk, Solomon için koparıldığı ailesine yeniden ulaşabilme, Danny için ise hayata ikinci bir başlangıç şansı demektir.Kuşatma, Son Samuray gibi aksiyon dozu yüksek filmlere imza atan yönetmen Edward Zwick, son çalışması Kanlı Elmas ile yine heyecan yüklü bir hikaye ile beyazperdede. Üstelik Leonardo Di Caprio, Djimon Hounsou ve Jennifer Connelly gibi isimlerle birlikte...
Leonardo DiCaprio

Danny Archer

Djimon Hounsou

Solomon Vandy

Jennifer Connelly

Maddy Bowen

Arnold Vosloo

Colonel Co...

Antony Coleman

Cordell Brown

Benu Mabhena

Jassie Vandy

Anointing Lukola

N'Yanda Vandy

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@alchan

1 yıl önce

9.3 / 10

sadece o fon müziği diyorum. o fon müziği bile bana yetti. başka söze gerek yok. bazen leonardoyu aptal çocuğu tipine sokuyorlar ama adam her haliyle coolluğunu koruyor. inanılmaz.

@sinemaseyircisi

1 yıl önce

Film boyunca Danny Archer’ın ailesinin ve varsa atalarının niçin Afrika’da yaşadığını merak ettim.

@kumik

3 yıl önce

Elmasın topluma zorla dayatılan bir tüketim nesnesi olduğunu düşünen bir kadınım. Elbette birey olarak bu konuda elimden gelen elmas tüketmemektir. Ancak bu filmden çıkarılacak dersin "elmas almayın" olduğunu düşünmüyorum. Filmde de bahsedildiği gibi fakir toplumlar petrol, değerli madenler, kauçuk, fildişi gibi başka birçok kaynak yüzünden kargaşaya sürüklenip korkunç hayatlara mahkum ediliyorlar. Belki yarın belki yarından da yakın su savaşları, verimli tarım arazisi savaşları, temiz hava savaşları başladığında da sorunu tüketmeyerek mi çözeceğiz? Gerçek sorun sonsuz kar yani tüketim hedefi ile önüne gelen her şeyi yağmalayan ve gelir dağılımı adaletsizliğinden beslenen kapitalizmdir. Bugün adil, temiz ve mutlu bir düzen talep etmezsek, her şeyin en rahatını seçmeye devam edersek hep birlikte böyle gayri insani koşullarda yaşamaya mahkum olacağız. Sadece elmas değil, satın aldığınız her ürünü, tükettiğiniz her damla suyu ve elektriği,
... Devamı
Elmasın topluma zorla dayatılan bir tüketim nesnesi olduğunu düşünen bir kadınım. Elbette birey olarak bu konuda elimden gelen elmas tüketmemektir. Ancak bu filmden çıkarılacak dersin "elmas almayın" olduğunu düşünmüyorum. Filmde de bahsedildiği gibi fakir toplumlar petrol, değerli madenler, kauçuk, fildişi gibi başka birçok kaynak yüzünden kargaşaya sürüklenip korkunç hayatlara mahkum ediliyorlar. Belki yarın belki yarından da yakın su savaşları, verimli tarım arazisi savaşları, temiz hava savaşları başladığında da sorunu tüketmeyerek mi çözeceğiz? Gerçek sorun sonsuz kar yani tüketim hedefi ile önüne gelen her şeyi yağmalayan ve gelir dağılımı adaletsizliğinden beslenen kapitalizmdir. Bugün adil, temiz ve mutlu bir düzen talep etmezsek, her şeyin en rahatını seçmeye devam edersek hep birlikte böyle gayri insani koşullarda yaşamaya mahkum olacağız. Sadece elmas değil, satın aldığınız her ürünü, tükettiğiniz her damla suyu ve elektriği, çöpe attığınız her gram plastiği gerçekten düşünün, bunların nereden geldiğini ve nereye gittiğini ve varsa daha temiz alternatiflerini bilin ve takip edin. Çöpe attığınız her plastik şişe doğada sapasağlam duruyor ve siz öldükten yüzyıllar sonra ancak yok olacak. Bu kirlilik öncelikle fakir toplumların gıdaya ulaşımını zorlaştıracak. "Elmas alan salaklar" deyip elmas almamak dünya için iyi bir şey yapmanın kolay ve iç rahatlatıcı bir yolu olabilir, ama tek başına sadece kendinizi kandırmanın bir yolu olur. Rahatınızı bozun!
K

@kahramansmt

5 yıl önce

8.5 / 10

İyiler, kötüler ve dram... İnanın bana filmin sonunda gözünüzden yaş damlayacak... Gerilimi hiç azalmayan ve insanın ruhuna işleyen bir film...

Sevgiliniz ya da eşiniz tektaş falan istiyor ise bu filmi konuyu bilmiyor gibi açın ve izleyin. Film bitince ''Hala tektaş istiyor musun ?'' diye sorun. Evet derse boşanın.

8.5/10

Di Caprio ve Afrika ... bu filme eleştri yapamicam beyler ...

@altuneli

8 yıl önce

Bu filmi izleyip beğendiyseniz, çoğu kişi izlemmiştir ama belki atlayanlar vardır diye söylüyorum kesinlikle ve kesinlikle 'Hotel Rwanda' ve 'Savaş Tanrısı' filmlerinide izleyin diyorum.Bu filme gelince çok akıcı, heyecanlı ve etkilyeici ilerleyen bir film. Ama benim görüşüm birkaç ufak tefek kusurda yok değil. Mesela Danny solomonu hapis çıkışı bir arabada kalırken herşeyini kaybetmiş olarak buluyor. O kargaşada ona okadar çabuk ulaşması biraz gerçek dışı.Bu arada çocuk askerlerin beyninin yıkanması çok iyi işlenmiş. her fakir toplumda insanları kandırmak için yapılması en kolay şeyi yapıyorlar. İhtiyaçları olan sıradan küçük şeyleri onlara verilirken onların elinden özgürlüklerini ve geleceklerini alıyorlar malesef bunları kavrayacak yaşta olmamaları hepsini birer ölüm makinesi yapıyor. en az 8/10 verilecek film.
I

@itsatwap

9 yıl önce

7 / 10

hayli gecikmiş bir seyir ve hayli gecikmiş bir yorum. haliyle detaya inmek de pek mümkün olmuyor. dicaprio’nun olgunlaşma süreci açısından önemli bir film olduğunu söyleyebilirim sadece. onun haricinde djimon hounsou da gayet temiz iş çıkarmış. konusu itibariyle de (anlayabilene) çok fazla şey anlatan bir film. siz de izlemekte geciktiğinizi düşünüyorsanız, daha fazla ertelemeyin derim.

@cansukorkmaz

9 yıl önce

10 / 10

izlemek için çok geç kalmışım..Harika bir film...
E

@expectopatronum

10 yıl önce

9.9 / 10

yalan olmasın şu ana kadar 3 veya 4 kere izledim harikayı aşmış bir filmi yani dehsetül vahşet harika anlatamıyorum kesinlikle ölmeden önce izlenmeli ,yönetmen harika oyuncular harika film tümüyle harika

@vfv

10 yıl önce

Çok önemli bir konu ve mükemmell bir film. Şiddetle tavsiye edebileceğim benim baş ucum listemde duran filmlerden biri.

@stratdoctor

10 yıl önce

8.2 / 10

Leonardo'nun kusursuz oyunculuk sergilediği bir filmi daha işte. Diyecek pek birşey yok aslında. İzleyin herkese tavsiye ederim.

@rinustalarin

11 yıl önce

8.8 / 10

Helal olsun. Çok cesur ve insanoğlunun rezilliğini gözler önüne seren bir film.

Başka da bir şey demiyorum, çünkü gerek yok :)

@raphalleon

12 yıl önce

8.5 / 10

Elmaslar , onlar için büyük çatışmalar , sömürülen insanlar , yüksek düzeyde oyunculuk ve bol aksiyon. İşte karşınızda Blood Diamond.. ;)

@kumik

3 yıl önce

Elmasın topluma zorla dayatılan bir tüketim nesnesi olduğunu düşünen bir kadınım. Ancak bu filmden çıkarılacak dersin "elmas almayın" olduğunu düşünmüyorum. Elbette birey olarak bu konuda elimden gelen elmas tüketmemektir. Ancak filmde de bahsedildiği gibi fakir toplumlar petrol, değerli madenler, kauçuk, fildişi gibi başka birçok kaynak yüzünden kargaşaya sürüklenip korkunç hayatlara mahkum ediliyorlar. Belki yarın belki yarından da yakın su savaşları, verimli tarım arazisi savaşları, temiz hava savaşları başladığında da sorunu tüketmeyerek mi çözeceğiz? Gerçek sorun sonsuz kar yani tüketim hedefi ile önüne gelen her şeyi yağmalayan ve gelir dağılımı adaletsizliğinden beslenen kapitalizmdir. Bugün adil ve mutlu bir düzen talep etmezsek hep birlikte böyle gayri insani koşullarda yaşamaya mahkum olacağız. Sadece elmas değil satın aldığınız her ürünü, tükettiğiniz her damla suyu ve elektriği, çöpe attığınız her gram plastiği gerçekten düş
... Devamı
Elmasın topluma zorla dayatılan bir tüketim nesnesi olduğunu düşünen bir kadınım. Ancak bu filmden çıkarılacak dersin "elmas almayın" olduğunu düşünmüyorum. Elbette birey olarak bu konuda elimden gelen elmas tüketmemektir. Ancak filmde de bahsedildiği gibi fakir toplumlar petrol, değerli madenler, kauçuk, fildişi gibi başka birçok kaynak yüzünden kargaşaya sürüklenip korkunç hayatlara mahkum ediliyorlar. Belki yarın belki yarından da yakın su savaşları, verimli tarım arazisi savaşları, temiz hava savaşları başladığında da sorunu tüketmeyerek mi çözeceğiz? Gerçek sorun sonsuz kar yani tüketim hedefi ile önüne gelen her şeyi yağmalayan ve gelir dağılımı adaletsizliğinden beslenen kapitalizmdir. Bugün adil ve mutlu bir düzen talep etmezsek hep birlikte böyle gayri insani koşullarda yaşamaya mahkum olacağız. Sadece elmas değil satın aldığınız her ürünü, tükettiğiniz her damla suyu ve elektriği, çöpe attığınız her gram plastiği gerçekten düşünün, bunların nereden geldiğini ve nereye gittiğini ve varsa daha temiz alternatiflerini bilin. Yoksa sadece bir elmas almayarak dünyada bıraktığınız izi telafi edeceğinizi sanmayın, kimse kendini kandırmasın.
O

@onunadihasan

12 yıl önce

Konusu, verdiği mesajı harika bu filmin. Oyunculukara bir diyeceğimiz de yok tabi, hepsi kendini kanıtlamış ve neler yapabildiklerini göstermil oyuncular. Film başından sonuna kadar harika, fakat sonunda bana hayal kırıklığı yaşatmıştır. Beyaz adamın siyah adamı taşıdığı sahne, çok klişe durmuş. Filmin bütün özgünlüğünün içine ediyor. Büyük bir sektör tabi ki hollywood, büyük paraların döndüğü bir sektör. Bazı klişeleri koymak zorundalar. Ama bu filme hiç gerek yokmuş, kendini öylece de satabilecek bir film bana göre. Keşke olmasaymış demek geliyor elden.

@foolmood

12 yıl önce

7.8 / 10

elmasların üretim sürecini ve işçilerin maruz kaldığı insanlık dışı durumları gördükten sonra tek taşta direten hatun kişilere sıkı bir yumruk atasım geliyor.epey sürükleyici bir macera filmi.afrika kara kıtanın talihi ne zaman dönecek acaba.
B

@batanga

13 yıl önce

bizim süslü karılarımız, metrosexuel erkeklerimiz süslennsin diye sizin en temel hakkınız olan yaşama hakkınızı elinizden alıyoruz, almasakta öldürmekten beter ediyoruz. sizin topraklarınızda, size ait yer altında ve yer üstünde ne varsa sömürüyoruz... bu filmdede dünyanın sizden gayrı geri kalanının duygularını sömürüyoruz.

kurgusu yönetmenliği oyuncuları zartı zurtu zerre umrunda değil, beş milyon dalda oscar bile alsa duygu sömüren bir filmden başka hiçbirşey değil. iki yüzlü amerikan sermayesinin boş beleş projelerinden bir tanesi.
SPOILER

Kanlı Elmas filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kanlı Elmas filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kanlı Elmas filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL