6.4

56 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (137.770 OY)

KONUSU
Smallville, DC Comics’in popüler çizgi roman kahramanı Superman’in gençlik yıllarını temel alan bir bilimkurgu dizisi. Dizinin olay örgüsü genç Clark Kentin Superman olmadan önce, Smallville’de geçen maceraları üstüne kurulu. Geleceğin büyük kahramanı Clark Kent bir yandan gençliğin getirdiği ilk aş ... Devamı
Smallville, DC Comics’in popüler çizgi roman kahramanı Superman’in gençlik yıllarını temel alan bir bilimkurgu dizisi. Dizinin olay örgüsü genç Clark Kentin Superman olmadan önce, Smallville’de geçen maceraları üstüne kurulu. Geleceğin büyük kahramanı Clark Kent bir yandan gençliğin getirdiği ilk aşk, okul ve dersler, gelecek kaygısı gibi her gencin sahip olduğu sorunlarla uğraşırken diğer yandan da ortaya çıkan süper güçlerini kontrol etmek, dünya dışı kökenlerini öğrenmek ve kahraman olma yolundaki kaderini keşfetmek zorundadır. Ayrıca dizi Clark Kentin kahramanlığa olan yolcuğunun yanı sıra Lex Luthor’un kötülüğe olan yolculuğunu da yansıtmaktadır. Yakın dost olarak sunulan iki karakterin farklı kaderlerinin onları nasıl iki büyük düşman haline getirdiği dizinin temel konularından biri. Kansas’ın Smallville kasabasında gerçekleşen ve dizinin ilk bölümünün giriş sahnesi olan 1989’daki meteor yağmurunda, Clark’la beraber dünyaya gelen ve Kripton gezegeninin parçalarını içeren meteor taşları (Kriptonit) bazı kasaba sakinlerinin mutasyona uğramasına ve insanüstü güçler edinmesine sebep olur. Bunun yanında LuthorCorp’un meteor taşlarıyla yaptığı deneylerle de ortaya bir çok mutant çıkar. Dizide Clark’ın bunların arasındaki kötü mutantlara karşı olan mücadelesi önemli bir yer tutuyor.
Tom Welling

Clark Kent

Allison Mack

Chloe Sull...

Kristin Kreuk

Lana Lang

John Glover

Lionel Luthor

Erica Durance

Lois Lane

Annette O'Toole

Martha Kent

John Schneider

Jonathan Kent

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
N

@nymphv

10 yıl önce

6.8 / 10

superman gibi kült bi konu üzerine yapılan on sezon istikrarını sürdürmüş türünü sevenler için ideal bir fantastik dizi. Olacağı öleceği biliyorsunuz ona rağmen izlettiriyor kendini ki bu gayet başarılı bir etken o yüzden izlemeyene tavsiyeli.

@amadeus_33

12 yıl önce

8 / 10

bence yeni nesil gençlik son sezona göre puanlamış diziyi bence hayatımda çok güzel izler ve yer bırakan bitince boşluğa düştüğüm 10 diziden biridir lex in gidişine kadar olan sezonlar zaten zirveydi biraz bozdular tmm ama lana clark lex sizi unutmayacağım bir dahada böyle güzel oynanmaz bu roller biraz unutayım tekrar izleyeceğim..
SPOILER

Smallville dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Smallville dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Smallville dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL