7.2

144 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (62.099 OY)

KONUSU
Bir yazar gelecek hakkında yazılar yazmaktadır ama aslında bunlar geçmişte yaşanmıştır. Romanında gizemli bir tren belirli aralıklarla 2046 denen yere gitmektedir. Oraya her gidenin niyeti aynıdır, kaybolan anılarını yeniden geri getirmek...

2046’da hiçbirşeyin değişmediği konuşulmaktadır. Fakat ki
... Devamı
Bir yazar gelecek hakkında yazılar yazmaktadır ama aslında bunlar geçmişte yaşanmıştır. Romanında gizemli bir tren belirli aralıklarla 2046 denen yere gitmektedir. Oraya her gidenin niyeti aynıdır, kaybolan anılarını yeniden geri getirmek...

2046’da hiçbirşeyin değişmediği konuşulmaktadır. Fakat kimse emin olamamaktadır çünkü 2046’ya giden kimse geri dönmemiştir. Bir kişi hariç.. O 2046’da bulunmuştur. Orayı terketmeye karar vermiş, değişmek istemiştir.

Won Kar Wai’nin In The Mood For Love filminin devamı niteliğindeki film çok konuşuldu.
Tony Leung Chiu-wai

Chow Mo-Wan

Gong Li

Su Li-Zhen

Faye Wong

Wang Jing Wen

Zhang Ziyi

Bai Ling

Carina Lau

Lulu / Mimi

Chang Chen

Mimi's Boy...

Dong Jie

Wang Jie Wen

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zett

3 yıl önce

Mutluluk sürekli ileriye doğru giderek bulmaya çalıştığımız ama sadece geriye baktığımızda rastladığımız bir şey gibi diyen film. Ya da ben öyle anladım. Çok güzel.

’Ben de mutlu sonla biten hikayeleri severim. Ama nasıl yazacağımı bilmiyorum.’

@stiff

3 yıl önce

7.5 / 10

Şiir gibi film ama herkese hitap etmeyecek kadar karışık bir şiir. Görsellik ve müzikler harikaydı. Hikaye de mutluluğu gelecekte arayıp geçmişte bıraktıklarını fark edenlerin hikayesi olabilir. Maalesef Kore ve Çin menşeili filmlerde bazen hangi kadın hangisiydi hala karıştırıyorum. Burada da benzer bir sorun yaşadım. Ancak isimlerle bağlı kalmaya çalıştım. Filmin melankolik havasını çok sevdim. İnsanı içten içe mutsuz ediyor. Geç kalmışlık korkusu veriyor.

"Aşk bir zamanlamanın tamamıdır. Er veya geç... Doğru insanla karşılaşmak değildir."

"Ben de mutlu sonla biten hikayeleri severim. Ama nasıl yazacağımı bilmiyorum."

@iamgzde

5 yıl önce

Müzikler, atmosfer efsane. Sigaranın kokusu burnunuza gelecek, saçma bir tertip var gözünüze hoş gelecek kalabalığın içinde. Bir mi hikaye var, kesinlikle hayır ama bir bütün mü onu da çözemedim. İlk defa karşılaştım Wong Kar-wai yapımına, benim vaktimin gecikmesi diyelim. Sevdiğim replik:- Eğer geçmişinden kurtulabilirsen, gel beni bul.

@selmass

6 yıl önce

7 / 10

in the mood for love filmi daha etkileyiciydi bana kalırsa.
ama bu filmin de farklı bir dokusu var. zamanla oynanmış gibi hayatın düz bir çizgi değil de yaşadığımız tüm anların karmaşası halinde olduğunun bir örneği gibi. şuanı yaşarken aslında tüm hatıralarımız bizimledir. müzikleri de bunu destekler biçimde, gerçekten güzel.
biraz uzun ama çok da sıkmıyor. devam filmi olarak ilk filme yakışan bir film.

@abella

8 yıl önce

--spoiler--

çinliler bok gibi öpüşüyor

--spoiler--
S

@siyahtuval

10 yıl önce

9.5 / 10

adeta büyülü bir film.yönetmenimizin Aşk zamanı filminden daha çok beğendiğim bir film. herkesin kendince katacağı bir kaç cümlesi, herkesin kendini bulduğu bir karesi olacaktır eminim. hele başrol oyuncumuz yok mu ? adam bu tarz filmler için biçilmiş kaftan bence. anlatılmaz izlenir diyorum. :D sahi bizim neden öyle bir kategorimiz yok ? :DDDD

@enik_kral

11 yıl önce

in the mood for love'ın tadı damağında kalanlar için...

fakat bu ikinci porsiyon özensizce servis ediliyor.

ve sindirilmesi de oldukça zor.
Q

@quaid

11 yıl önce

Romantik film severlere hitap edebilir. Ben müziklerini beğendim.

@savaska

11 yıl önce

In The Mood For Love'dan sonra bir kez aha izleyeceğim.... Aşk zamanı...

@gundula

12 yıl önce

Değişim üzerine bir film... Müzikleri inanılmaz.... İnsanın aklından ve kulağından silinmeyecek türden...
M

@mirage_mia

14 yıl önce

İn the mood for love filminden sonra büyük bir beklentiyle izlendiğinde hayal kırıklığı yaşatıyor,malesef aynı tadı veremiyor..
B

@basak

14 yıl önce

8.2 / 10

yani tek kelimeyle mükemmel bir film anlatılamaz ki..müzikleriyse bir harika kendinizden geçiyorsunuz..

@havlayankuzu

16 yıl önce

9 / 10

!!!! DİKKAT !!!! Bu yorum Kocaman bir spoilerdir !!!! DİKKAT !!!!2046,ikiye bölünmüş bir kurguya sahip. Gerçek dünya ile yazarın yarattığı gelecek tasviri arasında gidip geliyoruz. Alttürlerinde bilimkurgu gözükse de aslında bir bilimkurgu filmi değil. Daha çok kaçışla ilgili bir film. 2046 denen yer,(zaman-mekan-an her neyse artık ) değişimden soyutlanmış, artık nihayetten ibaret,ne olduğunu ise asla tam olarak öğrenemiyoruz. Zira, 2046 belirli kalıplara sahip değil. 2046,şahsi bir Nirvana. 2046'da ne bulacağınız da sizinle ilgili. Yazarımız 2046'da ölene kadar arzuladığı şeyi, dinginliği bulma umudunda. Psikolojik izlekleri bakımından sorgulayıcı bir yapım. Yazar ve yarattıkları arasındaki iletişim,bir aşk macerasının parçası olarak aktarılıyor. Aslında Chow ve 2046'sı hakkında saatlerce zırvalamak mümkün. Zira,iç içe geçmiş bir sürü tematik katmanı barındırıyor. O 2046'da her şeyi görebilirsiniz.In the mood for love,isimli
... Devamı
!!!! DİKKAT !!!! Bu yorum Kocaman bir spoilerdir !!!! DİKKAT !!!!2046,ikiye bölünmüş bir kurguya sahip. Gerçek dünya ile yazarın yarattığı gelecek tasviri arasında gidip geliyoruz. Alttürlerinde bilimkurgu gözükse de aslında bir bilimkurgu filmi değil. Daha çok kaçışla ilgili bir film. 2046 denen yer,(zaman-mekan-an her neyse artık ) değişimden soyutlanmış, artık nihayetten ibaret,ne olduğunu ise asla tam olarak öğrenemiyoruz. Zira, 2046 belirli kalıplara sahip değil. 2046,şahsi bir Nirvana. 2046'da ne bulacağınız da sizinle ilgili. Yazarımız 2046'da ölene kadar arzuladığı şeyi, dinginliği bulma umudunda. Psikolojik izlekleri bakımından sorgulayıcı bir yapım. Yazar ve yarattıkları arasındaki iletişim,bir aşk macerasının parçası olarak aktarılıyor. Aslında Chow ve 2046'sı hakkında saatlerce zırvalamak mümkün. Zira,iç içe geçmiş bir sürü tematik katmanı barındırıyor. O 2046'da her şeyi görebilirsiniz.In the mood for love,isimli filmin uzantısı niteliğindeymiş. Ne yazık ki,ben o filmi izleyemedim. Bu sebeple kodları bakımından, iki film arasındaki ilişkiye dair fazla fikrim yok.Filmin sıkıcı olacağını düşünebilirsiniz,ancak garip bir şekilde,soyut sorgulamalardan,felsefi gidişlerden hoşlanın hoşlanmayın, kendini izletmeyi başarıyor. Ben çift kişilikliyim,oradan biliyorum.
SPOILER

2046 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

2046 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

2046 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL