Derinlik Sarhoşluğu

(1988)

Le grand bleu a.k.a The Big Blue

Film 2 Saat 48 Dk. Macera, Dram Fransa

7.6

80 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (46.737 OY)

KONUSU
Jacques Mayol ve Enzo Molinari, birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan iki arkadaştır. Her ikisi de okyanus ve dalış tutkusuna sahip olan genç adamlar, bir çok alanda rekabet içindedirler.

Sicilya’da yaşamakta olan Enzo, serbest dalış rekorunu 6 yıldır elinde bulundurmaktadır ancak rakipsizdir.
... Devamı
Jacques Mayol ve Enzo Molinari, birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan iki arkadaştır. Her ikisi de okyanus ve dalış tutkusuna sahip olan genç adamlar, bir çok alanda rekabet içindedirler.

Sicilya’da yaşamakta olan Enzo, serbest dalış rekorunu 6 yıldır elinde bulundurmaktadır ancak rakipsizdir. Peru Andları’nda yaşayan Jacques’a haber gönderip kendisiyle yarışmak istediğini söyler. Sicilya’ya gelen Jacques, arkadaşını kolaylıkla yener. Rekabet zaman içinde artar ve iki adam, hayatlarını tehlikeye atmak pahasına inanılmaz derinliklere inerler.

Jacques’ın sevgilisi Johana, New York’tan gelir ve bu akıldışı savaşın sonlanmasını ister. Film, karanlık, esrarlı ve unutulmaz bir sona doğru ilerler.

Akıldan kolay kolay çıkmayacak denizaltı sekanslarına sahip olan Büyük Mavi, Yunanistan-Sicilya deniz manzaraları ve arkaplanındaki 80’lerin elektronik müziği ile adeta yönetmen Luc Besson’un bebeği gibi. Besson’u dünyaca ünlü yapan, şiddet dolu filmleri Nikita ve Leon’dan her anlamda farklı bir başyapıt. Ruhani bir yolculuğu, romantik komedi iskeleti üzerinde ve akıllara durgunluk veren bir görsellik eşliğinde anlatıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@iamgzde

1 yıl önce

Çok etkileyici bir yapımdı. Jean Reno'nun başka bir ruhu var filmler için kullandığı buna eminim ama diğer yandan Jean Marc Barr'ı da masmavi buldum. Casting iyi yapılmıştı. Sadece iki kişiyle film dönmüş gibi hissettirebilir ama anlamı daha güzeldi.

@selmass

1 yıl önce

7.7 / 10

etkileyici.

@otlu-kek

5 yıl önce

6.7 / 10

3 saate yakın olan versiyonuna maruz kaldım ve sıkıntıdan ölmek üzereydim biraz daha bitmeseydi.Kısa versiyonu eminim daha iyidir. 1 buçuk saate sığacak bir senaryoydu çünkü bu bence.

bu versiyon kadının hamileyim yakarışlarına rağmen suya atlayan bir adam barındırıyordu.Anladık yunusları seviyorsun da öeh yani.Bence saçma sapan bir sondu.

edit:Araştırma sonucu adamın gerçek biri olduğunu öğrendim.Kendisi 2000 lerin başında intihar etmiş.Bu açıdan bakınca son şimdi biraz mantıklı geldi zira hamileyim diyen bir kadını ortada bırakıp karanlık sulara atlamak akli dengesi yerinde olan birinin işi değil.

@meyziyade

6 yıl önce

9.8 / 10

besson sen nasıl bir insansın, böyle mükemmel filmlerden sonra öyle vasat bile denemeyecek "işlere" imza attın!

@gundula

7 yıl önce

Görüntülerin sarhoş ettiği, insanı düşündüren, ölümle yüzleştiren, gülümseten film... En sevdiklerimden!!

@jormut

7 yıl önce

filmin birkaç farklı sonu var. ben şahsen;

odaya su dolarken kadın odaya dalar ve bağırır çağırır..the end..

olan sonu beğenmiştim herkesin aksine..

@babelfish

11 yıl önce

7.8 / 10

Besson'un en iyi filmlerinden biridir kanımca.. görüntüler sarhoş eder..
K

@kirikkelle

11 yıl önce

8.6 / 10

luc besson un sapıtmadan önce güzel filmler çekebildiğine bir örnektir bu film..mükemmel oyunculuklar,şahane görüntüler..ben pek bi beğendim..
SPOILER

Derinlik Sarhoşluğu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Derinlik Sarhoşluğu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Derinlik Sarhoşluğu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL