8.5

159 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.2 (316.737 OY)

KONUSU
New Jersey’de bulunan DiMeo suç ailesinin üyesi olan Antony "Tony" Soprano’nun stresli işi nedeniyle panik ataklar geçirmesiyle başlayan dizi büyük başarı elde etmiştir. The Sopranos esas olarak, ev hayatında iyi ve sevecen bir babayken (!), "iş" dünyasında acımasız bir katil olan mafya babası Tony ... Devamı
New Jersey’de bulunan DiMeo suç ailesinin üyesi olan Antony "Tony" Soprano’nun stresli işi nedeniyle panik ataklar geçirmesiyle başlayan dizi büyük başarı elde etmiştir. The Sopranos esas olarak, ev hayatında iyi ve sevecen bir babayken (!), "iş" dünyasında acımasız bir katil olan mafya babası Tony Soprano ve onun bu iki aile arasında denge kurmaya çalışırken karşılaştığı zorluklar etrafında dönmektedir.
James Gandolfini

Tony Soprano

Edie Falco

Carmela So...

Jamie-Lynn Sigler

Meadow Sop...

Robert Iler

A.J. Soprano

Lorraine Bracco

Jennifer M...

Michael Imperioli

Christophe...

Steven Van Zandt

Silvio Dante

Tony Sirico

Paulie Gua...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kuzgunadam

8 ay önce

8.9 / 10

harika karakterler başarılı bir senaryo ve müzikleri ile bir mafya dizisinden fazlası.

@lefty

4 yıl önce

10 / 10

Diyalog ağırlıklı bir dizi. Psikoloji , aksiyon, dram. Bir başyapıt.

@philocine

7 yıl önce

9.3 / 10

efsanedir

@kafamgzl

7 yıl önce

9.2 / 10

Final gibi final yapan dizi. Psikologların faydalı olduğunu ya da öyleymiş gibi gözüktüğü halde aslında bi işe yaramadığını çarpıcı boyutta önümüze sermiştir. 6 sezon boyunca saçmalamadan, esas konudan çıkmadan devam etmiş; tony, beyaz atleti ve bornozunu bi kaç sezon daha olsa izlerdim ben dedirtmiş, italyan yemeklerini merak ettirmiş, ilişkiler ve bencillik üzerine sağlam dersler vermiş, casting olayında aşmış ... vb vs yegane dizilerdendir.

@fthgzl79

8 yıl önce

8.8 / 10

İlk 3 bölümü izledim ve diğer bölümleri de izleyeceğim..Harika bir dizi..

@kaede

9 yıl önce

psikoloji alanında doktora yapmış yapıt. amerikan tüketim kültürü içerisinde çürümeyi ve gelip geçici ilişkileri anlatan bir dizi. her bölümüyle insanı şaşırtan, insanı freud okumuşcasına ilişkileri değerlendirmesine yardım eden sopranos kesinlikle izlenilmesi gereken bir dizi.

rüya sahneleri o kadar gerçekçi ki ben de rüyamda bu renk tonlarıyla görüyorm diyebileceğiniz, trauvma sahneleri ise ayrı bir film olabilecek yapıt. ayrıca öyleki iyi-kötü ayrımına girmeden tüm bildiklerinizi alt-üst edip, değer yargılarımızın aslında ne kadar hassas ve aldatıcı olduğunu görebiliyoruz. kendi akrabalarına bile acımasız olabilen bir baş kahramanı 4 sezon desteklerken, hayatıı kurtaran onun için çoğu şeyden,insandan vazgeçen insanları tony tarafından nasıl harcandığını görünce üzülüyor insan. johny sack bu dizideki en tutuğum adamdı ve ölüşü beni cidden baya üzmüştü
T

@turan_sert

10 yıl önce

9 / 10

Mafia, Anti-fransız bir italyan teşekkülünün baş harflerinden oluşan bir kelime. daha sonra bu örgüt italyan devletinin otoriteyi sergileyemediği konularda radikal kararlar ve uygulamalarla halkta korku ve saygı uyandırmıştır. Bu süreç Sicilya adasında yaşanmıştır. 3 nesil sonra A.B.D. de sadece o anki güç ve çıkar ortaklığını sergileyen aslan süsü verilmiş bir sırtlan sürüsünün başından geçenler, maddi ve cinsel sadakatsizlikler, yozlaşma, hepsi iyi işlenmişti. Arşivime katacağım.

@anton

11 yıl önce

ben bu seriyi komple izleyemedim fakat jeneriğini nerede, ne zaman görsem izlerim. müthiş birşey, tavsiye ederim (hem jeneriği, hem diziyi). simpsonlarda da bir bölümde bu sopranos jeneriğini yapmışlardı bayağı güzeldi ekleyeyim dedim.
A

@aessea

13 yıl önce

mükkemmel bir finalle bitti.. 6 sezon boyunca izledikten sonra o finali sindirmek o kadar çok haz veriyor ki.. altmetinlerindeki mesajlar ,mafya dünyasının geldiği son nokta, iyi ve kötü kavramını sorgulatan bir baş yapıt james gandolfini\'ye ise söylenecek laf yok...
SPOILER

The Sopranos dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Sopranos dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Sopranos dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL